Co to za ptak ?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Co to za ptak ?

Post »

Pytanie jest w temacie, ale powtórzę, kto pomoże nazwać i krótko scharakteryzować tego ptaka?

FOTO z sieci
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21826
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

To zięba Lilu chyba jest ;:63
Można ja spotkać wszędzie od ogrodów po lasy i parki. :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

To może i mi ktoś pomoże rozszyfrować tego ptaszka, którego znalazłam z uszkodzonym skrzydełkiem na swojej działeczce. :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Na 100% pewny nie jestem ale wydaję mi się, że to chyba jest trznadel. Jeśli się mylę poprawcie.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Lilu, Twój ptaszek to zięba, jak słusznie określiła go KaRo. A oto charakterystyka:

Zięba - Fringilla coelebes. Długość 15 cm. Jeden z najpospolitszych ptaków Europy. Gnieździ się w lasach liściastych i iglastych, ogrodach i parkach. Gniazdo jest najczęściej umieszczone w rozwidleniu drzewa, zręcznie zbudowane i zamaskowane mchami i porostami. Wędrowna. Masowe przeloty na początku października. Zimą pospolita w stadach na polach, blisko lasów, szcególnie bukowych. Samiec jaskrawo ubarwiony, samica i młode matowe, szarobrązowe z zielonkawym odcieniem. Wszystkie mają wyraźne, białe pasy na skrzydłach, biel na zewnętrznych sterówkach i zielony kuper. Jeden z najgorliwszych śpiewaków w lesie.
Mietek.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21826
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Tak Yaro,to trznadel w zimowej już szacie.
Pewnie szybko nadejdą teraz mrozy i śnieg,skoro on już tak upstrzył sobie ziomowo piórka. :( :( :( :(
Musisz je dokarmiać ziarnem ,bo to ziarnojady trzymające się blisko osad ludzkich. :lol: :lol:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Aniu, może masz zdjęcie tego ptaszka widzianego z boku. Bardzo trudno jest identyfikować ptaka w takim układzie zdjęcia jak je zaprezentowałaś. Charakterystyczne elementy to np: kształt, długość dzioba i ogona, rysunek kolorów na skrzydłach i ubarwienia lotek.
Może to być trznadel, jak napisał Jarek, ale może też makolągwa, kulczyk lub jeszcze inny.

Pozdrawiam
Mietek.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

KaRo pisze:Tak Yaro,to trznadel w zimowej już szacie.
Pewnie szybko nadejdą teraz mrozy i śnieg,skoro on już tak upstrzył sobie ziomowo piórka. :( :( :( :(
Musisz je dokarmiać ziarnem ,bo to ziarnojady trzymające się blisko osad ludzkich. :lol: :lol:
Oj! Krysiu, oglądaj uważnie. Spójrz na datę zdjęcia i kolory roślinek. :twisted: :twisted:
Mietek.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21826
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Już sie rumienię :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Tak bardzo nie chcę zimy ,że już o niej myślę w najgorszych wariantach.Nawet data na zdjęciu zrobiła sie nie istotna w tym momencie.
To co to może być ostatecznie?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Mietku jak zwykle jesteś niezawodny.
Pełna odpowiedź (określenie nauczycielki) i na tym też się znasz? Omnibus :!: :!: :!:
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Lilu ptakami zainteresowałem się bliżej po przeprowadzce na wieś. Nie mogłem przecie nie wiedzieć co fruwa, ćwierka, gwiżdże lub skacze wokoło mnie. Do tej pory rozszyfrowałem w ogrodzie ponad 40 gatunków ptaków. Nigdy nie myślałem, że jest ich aż tyle tak blisko.
Moje wiadomości opierają się na dobrych "ściągawkach". Co do ptaków to są to: "Wielki Atlas Ptaków" A. Hanzaka oraz "Ptaki Europy. Przewodnik fotograficzny" H. Delina i L. Svenssona. Nie wspomnę już o dziesięciu wielotomowych encyklopediach, pełniących rolę pomocniczą.

Serdeczne pozdrowienia
Mietek.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Znalazłam jeszcze tylko takie zdjęcie tego ptaszka.
Obrazek
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Aniu. Skłaniam się najbardziej do określenia, że jest to młody kulczyk. Nie jest to pewność a tylko przypuszczenie, ale moim zdaniem wysoce prawdopodobne.

Pozdrowienia
Mietek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”