Ogródek Alix

Zdjęcia naszych ogrodów.
alix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 wrz 2008, o 11:04
Lokalizacja: Kraków

Ogródek Alix

Post »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Jako, że do tej pory tylko ogladałam Wasze śliczne ogródki, postanowiłam się wreszcie zrewanżować i dołączyć do forum. Mój malutki ogródek znajduje się w podkrakowskiej miejcowości na nowym osiedlu domków jednorodzinnych. Ponieważ jesteśmy na etapie wykańczania naszego gniazdka, to i ogródek dopiero zaczyna nabierać kształtów. Najpierw walczylismy z chwastami, później obsadziliśmy skarpkę, na poczatku września posadziliśmy trawkę, a teraz czas na cebulki (jak tylko przestanie padać;-)) Zamieszczę na razie zdjecia z powstawania skarpki, ale obiecuję, że stopniowo będę zdawać relacje z dalszych postępów. Mój ogródek będzie rósł na Waszych oczach!

Pozdrawiam,

Ala

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
KASIA600
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 6 sie 2008, o 12:57
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Witaj na forum. :D
Początki skarpki ładnie się zapowiadają.Będę zaglądać i patrzeć na dalsze poczynania w ogrodzie.
_______________
Pozdrawiam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=15715
Awatar użytkownika
milka100
100p
100p
Posty: 178
Od: 27 lip 2008, o 09:08
Lokalizacja: małopolska

Post »

witam Kraków, ja tez z Krakowa ;:333
alix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 wrz 2008, o 11:04
Lokalizacja: Kraków

Jeszcze trochę zdjęć..

Post »

Zdjęcia są z początku sierpnia, a moje dzielne roślinki od tego czasu sporo urosły:-)
Przy zakładaniu mojego ogródka zaliczyłam już oczywiscie pierwsze błedy każdego początkującego ogrodnika :oops: , tj. sadziłam za gęsto, więc dwa tygodnie po przesadzeniu moja thuja smaragd light i jałowiec blue chip zostaly przesadzone w jeszcze puste miejsca, a robiąc zakupy w szkółkach ogrodniczych nie mogłam się oprzeć i chciałam mieć wszystko, na czym oczywiście ucierpiała kompozycja, a na skarpce zapanował swojski chaos :wink: . Natomiast najwieksza moją wpadką było posadzenie tam róży chińskiej :lol: , na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że na etykietce było napisane tylko hibiskus bez podania czy to sinensis czy syriacus, ale całe szczęście w porę się zorientowałam i przesadziłam nieszczęśnika do doniczki, a w jego miejsce wsadzilam odmianę ketmi syryjskiej red heart. Poza tym musiałam się pożegnać z jednym bluszczem, który z niewiadomych powodów usechł, a moja różę parkową grand hotel zaatakowały najpierw mszyce, które zwalczyłam, a po nich wprowadził się mączniak i ten juz został mino oprysków :(


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
alix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 wrz 2008, o 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post »

witam milko i dziękuje Kasiu za wsparcie:-)
alix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 wrz 2008, o 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post »

Przy okazji mam pytanie do bardziej doświadczonych ogrodników... czym przykryć tą brzydką, czarną agrowłókninę do czasu aż roślinki nie rozrosną się na tyle, aby mnie w tym wyręczyć? Kora odpada, już próbowałam i wszystko zjeżdża w dół, bo skarpa za stroma :( Bez agrowłókniny też się nie da, bo obok zachwaszczona działka, a sądząc po doświadczeniach sasiadów, którzy w tydzień po usunięciu chwastów mieli taki sam busz jak poprzednio, wiem ,że moja agrowłóknina sprawdziła się znakomicie:-)
Ogródek Alix
*****************
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Post »

witaj,nie poradzę ale będę odwiedzać i śledzić postępy ;:33
alix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 wrz 2008, o 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witaj Aszko,

Byłam właśnie u Ciebie z rewizytą. Zachwyciły mnie Twoje przestrzenie i jak dobrze sobie radzisz z takim wyzwaniem. Będę do Ciebie zaglądać i śledzić nowe nasadzenia. Przepiękny piesek! Nie wyrządza szkód w ogródku?
Ogródek Alix
*****************
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

ładnie się zapowiada ogród
witaj :lol:
alix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 wrz 2008, o 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post »

Tess i Bebeszek. Dziękuję za słowa otuchy, bardzo się przydadzą :-)

Wszytko robimy własnymi siłami i tylko w weekendy, bo w tygodniu praca do wieczora :( więc bardzo powolutku nam idzie, np. przygotowanie i obsadzenie skarpki trwalo 1,5 m-ca, a odchwaszczanie, przekopanie i wysianie trawnika 2 m-ce. W tym roku chcę jeszcze posadzić 2 jabłonki na podkładkach karłowych, jodłę koreańską siberlocke i kilka iglaków od frontu, a najważniejsze dużo cebulek, które zakwitną wiosną:-)
Ogródek Alix
*****************
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Widzę że powoli ale za to bardzo starannie wszystko przygotowujecie. Kilka lat temu moje koleżanki śmiały się z innej mojej znajomej, gdy ta durszlakiem przesiewała ziemię pod założenie nowego trawniaka, efekt ona do tej pory ma adnie , a inne mają już kolejny trawnik.
Włóknina bardzo się sprawdza u mnie na leśnej górce też zjeżdża , ale co tam, u ciebie może duży keramzyt lub jakiś tłuczeń????
Cięższy więc i powinien się lepiej trzymać, sama nie wiem.
Cebulki to i mój ulubiony akcent w ogródku. Powodzenia życzę .
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
alix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 wrz 2008, o 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dynko

Tłuczeń ani keramzyt się nie utrzyma :( spadek jest ok. 45%, więc tylko wkopanie dużych kamieni i zrobienie skalniaka moze wchodzić w grę. Mam też inny pomysł, który już zaczęłam w zasadzie realizować, a mianowicie powolutku sadzę w wolnych przestrzeniach barwinek i wycinam coraz większe dziury we włókninie, żeby mógł się rozrastać. To na razie eksperyment, który nie bardzo wychodzi, bo barwinek przerasta mi chwastami, które u mnie bardzo bujnie rosną...Jednak tak na prawdę sama jeszcze nie wiem w która strone pójdę, chyba dopiero w przyszłym sezonie coś z tym zrobię. Może tutaj na forum jakaś 'dobra dusza' podsunie mi jakiś lepszy pomysł :)
Ogródek Alix
*****************
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Post »

witaj,pies zawsze robi szkody swoim.....siusianiem.Juz kilka iglaków wyrzuciłam.Terier jest mały a szkód jak duży.Za to Diana suczka-wyjdzie kucnie i wraca.Ale też psoci.Jak była my sadziliśmy ona wyrywała i nam na powitanie przynosiła.Teraz potrafi przekopać kawał ogrodu w pogoni za myszami.Chcemy zrobić oczko i boimy się,że zamiast rybek będzie to miejsce Diany.Wodołaz ,woda to jej żywioł ale....nie wyobrażamy sobie domu,ogrodu bez psa.Ani dom ani ogród to nie muzeum...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”