W moim zielonym świecie... - dorcia

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

A fikus o pokroju drzewka łatwo uzyskać. Wystarczy w trakcie wzrostu usuwać dolne gałązki i "strzyc" koronę. Dorota
mamateo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 15 lis 2007, o 11:25
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post »

Dorcia, fikusy to moja słabość ;) dlatego Twoje tak bardzo mi sie podobają!!! Tym bardziej, że mamy te same odmiany... Napisz, ile latek hodowałaś swoje drzewka???? Bo moje to maleństwa (w porównaniu do tych)...

I jeszcze pytanie: jak wcześnie zaczynasz "strzyc" korony swoim fikusom?

;)
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Fikusy hoduję od wielu lat. Tego beniaminka Obrazek mam już - dokładnie nie pamiętam - ale na pewno ze 12 lat. Tylko raz przycięłam mu lekko końcówki, a tak rośnie na "żywioł".

Tego zielonego w formie drzewka hoduję gdzieś od 6 lat, początkowo usuwałam wszystkie dolne gałązki, żeby uformować pień i z lekka przycinałam końcówki pozostawianych gałązek. Wygląda tak: Obrazek

Tego zaś, uzyskałam z kilku sadzonek i zaplatałam je w warkocz, usuwając dolne gałązki, ale ostatnio coś mi gubi bardzo liście: Obrazek

Ten zaś rośnie na "żywioł", tylko go podlewam: Obrazek

Pozdrawiam serdecznie, chętnie służę pomocą Dorota ;:80
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Piękne kwiaty no i nabrałam ochoty na przycięcie swoje fikusa bo już jest bardzo rozłożysty no i dość stary może przycięcie spowoduje że się trochę odmłodzi i wypuści nowe liście.

Pozdrawiam serdecznie

Anu-La
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Anu-la, tylko nie przycinaj zbyt mocno, ja ścinałam same czubki gałązek, a którą przycięłam zbyt mocno, to wstawiałam do wody i gdy puszczała korzonki wsadzałam do doniczek. Dorota :P
Do wody dobrze jest wrzucić kawałeczek węgla drzewnego. :lol:
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Dorcia a długo masz frizeę, wiesz mam taką samą i zaczyna przekwitać, ale coś nie spieszy się do wypuszczania młodych pędów :lol:
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Agnieszko, tę frizeę mam już chyba 3 lata, dostałam od syna na imieniny. Po przekwitnięciu pojawił się tak jakby z boku pęd. Myślałam, że może wypuści pęd kwiatowy, ale pojawiła się rozeta liści i wcale nie ma zamiaru kwitnąć. Wyczytałam gdzieś, chyba w "Kwietniku", że w warunkach domowych nie zakwita ponownie. Ale roślina jest piękna, cieszy oko. Pozdrawiam Dorota :lol:
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2751
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Benjaminki masz super. Ja jeszcze będę musiała poczekać aż moje urosną do takich rozmiarów. Kupnego ze sklepu mam na wysokość ok 45cm, a te ze szczepek są jeszcze młodziutkie. Bardzo podobają mi się takie benjaminkowe drzewka :D
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Rzeczywiście są urocze, takie świeże, lekkie. Mój tata nazywał je brzózkami. Tak mu się kojarzyły. Pozdrawiam serdecznie. Dorota :P
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Ale Dorotko się naoglądałam. Cudeńka. Ja jakoś ręki nie mam do krotonów. Fikusy piękne. WOW! ;:6
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Dziękuję bardzo, bardzo :P :P . Rzeczywiście krotony są kapryśne. Co ja przeżyłam po przesadzeniu tego największego, to tylko ja wiem... :cry: :cry: :cry: . Na drugi dzień wszystkie listki zwisały, jakby nie był podlewany co najmniej tydzień. I dopiero ten worek foliowy, w który go wlożyłam, uratowal go przed śmiercią. Okazało się, że te kwiaty tak mogą reagować na zmianę warunków. Ale widok ich kolorowych liści rekompensuje wszystko... :lol: :lol: Pozdrawiam serdecznie. Dorota :D
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Pękne są te Twoje rośliny, naprawdę nie mogę się napatrzeć :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

dorcia pisze:O ile wiem to w bierdonce też można kupić kwiaty. Dorota. :lol:
Można - ja właśnie tam większość kupuję. I przeważnie są od Tomaszewskiego.
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”