Streaked hosty

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Ja mam tylko jedną SPLIT MILK - młodziutka malutka i mało wybarwiona nie wiem nawet czy to faktycznie hosta streaked - mimo że w paru źródłach opisali ją jako taką to jakaś mało pasiasta troszkę mnie rozczarowała :roll:


Obrazek
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

Hosta Spilt Milk to zdecydowanie przedstawiciel rodzinki streaked. Ale................................
Jak już kiedyś pisałem streaked dzielą się na stabilne i niestabilne. "Rozlane Mleko" należy do tych pierwszych, a oznacza to ,że na wszystkich liściach jest zbliżony wzór .Odwrotnie niż u niestabilnych gdzie w obrębie jednej sadzonki każdy liść jest zupełnie inny.
Nie martw się ,jeszcze Twoja hosta pokaże swoje piękno, bo jest naprawdę ładna i niepowtarzalna.
Oto moja , chociaż młoda i wiosenna ,ale widać co ma do zaoferowania :)

Obrazek Obrazek
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Post »

[quote="Tomasz II"]Zygmunt Streak( sport Blue Angel, zwany też Pasengerem, tudzież Popaćkany Anioł)
Obrazek
A czy on nie jest podobny do Confused Angel?
http://myhostas.net/db/pixs/Danny3/Confused%20Angel.jpg
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

tak, jest..ale ten jest mój :)
...i co najważniejsze, ten sam Blue Angel, który wydał Passangera...znów zrobił to samo i mam kolejnego :)
Beata
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

No to się nasza Pidżama obłowi :) Widać Twój Blue Angel to super "płodny" gość. Może trafił go piorun i teraz co rok to prorok.
Confused Angel jest w zasadzie identyczny.Wszak wspólny ojciec zobowiązuje.Jeśli ktoś reflektuje to mogę go sprowadzić od zaprzyjaźnionego hodowcy. Cena katalogowa to 125 euro.No cóż -jak pisałem streaked to elita i ekstraklasa, także cenowa.Ale czyż nie są warte grzechu?
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

...za tę cenę bierzemy Tomku każdą ilość... :twisted:
Passenger bezcenny...tylko dla zaprzyjaźninonych gleb :wink:
Mam w tym roku kilka ciekawych sportów...najłaniejszy to T. Rex ze śnieżnobiałym nerwem głównym i Zounds z niebieskimi smugami...zobaczymy jak będą trwałe...
Beata
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

No to już zamawiam dla Ciebie jednego Confused Angel. Czy coś dorzucić do zamówienia? Polecam Bob Axmear -następca Dorothy Benedict w cenie 650 euro. A co, jak szaleć to szaleć.
Co do Twoich nowych sportów to czekam z niecierpliwością na fotki. No i może wreszcie ktoś wrzuci pierwszą polska odmianę na HL.
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

Na liście są wszystkie hosty tzw. poplamione.Oczywiście ,że te dwie to nie są niestabilne hosty streaked których "używa" się do hybrydyzacji.Jednak wzory na nich są nieregularne. Brenda's ma np. brzeg liścia różny i przez tą cechę zaliczana jest do host "splash".Flame Stitch też ma "nieregularne smugi na liściach" .Tak jest opisywany np. na HL. Jeżeli chcesz listę tylko host steaked tzw. breeder-ów to zapraszam na tą stronę.Tu masz tylko hosty które mają zastosowanie w hybrydyzacji.Znajdziesz tu też przy każdej z nazw punktację określającą ich plenność a co za tym idzie także wydawanie potomstwa streaked.To strona "siewców nasienia" :)
http://www.hostaseedgrowers.com/Streaked_Plants.html
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

Oto dwie nowe hosty streaked w mojej kolekcji.
Pierwsza to śliczny Sailors' Warning ,żółty streaker .Daje popaćkane siewki z czerwonymi nóżkami.Zobaczcie fotki na HL , jak złudne mogą być pierwsze oceny, w rzeczywistość jest 1000 razy lepsza.

Obrazek

Druga hosta to dosyć rzadka odmiana.Mały popaćkany sport 'Chi-Town Classic' - H. Charlotte's Web. Zgrabny pokrój , dobry breeder dla małych krzyżówek.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Powiem jedno- nie nadążam za wami i tymi streaked :(
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

Ale to dobrze czy źle? :) Za mało tych streaked czy za dużo ?
I znowu powiem- nie są do siebie podobne.
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post »

A ja tam lubię "pasiaki" , ale każdy ma prawo do własnego zdania... na szczęście ;-)
I gratuluję nowych zakupów, ciekawa jestem ich rozwoju.
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Czy ktoś z Was kupował hosty w :
http://www.streakedhostas.com/catalog :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”