Dalie z nasion cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
sosna1
500p
500p
Posty: 673
Od: 23 mar 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Mazury

Re: Dalie z nasion

Post »

Moje są już zdecydowanie duże. Same się bardzo ładnie rozkrzewiają, więc nic nie będę z nimi robić. Oby było wreszcie ciepło i żebym nie musiała trzymać ich w garażu :roll:
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dalie z nasion

Post »

Dokładnie lepiej moim zdaniem nie uszczykiwać bo potem są na jednej łodyżce bujne liście i mogą się rozłamywać na pół z Y na pól :) mi się tak łamały uszczykiwane ;/
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Dalie z nasion

Post »

A ja sobie wzięłam i pouszczykiwałam.... Czemu nie przeczytałam uważniej tego wątku?
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
lenanna
100p
100p
Posty: 108
Od: 16 kwie 2011, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Dalie z nasion

Post »

Ale dobrze, że trafiłam na ten wątek :tan Moje dale z nasion ładnie kiełkują i już mnie kusiło żeby je uszczknąć ale w takim wypadku wolę nie przedobrzyć. Dzięki! ;:180
Pozdrawiam Magda
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dalie z nasion

Post »

ja za radą w zeszłym roku uszczyknęłam część a część nie i nie widziałam różnicy między nimi. A w moich sianych w tym roku widać było już nad listkami wypuszczone kolejne "rozrosty " :wink: bez żadnych dodatkowych zabiegów
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dalie z nasion

Post »

piękne sadzoneczki moje się wyciągnęły i będą za wysokie :(
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dalie z nasion

Post »

muszę powiedzieć Marcin że zazdroszczę sadzonek dalii są ładne niskie i ładnie rozkrzewione pytanie jak ty to robisz?? :wink: ślicznie moje to takie badyle wyciągnięte.
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie z nasion

Post »

Moje to bida z nędzą. Powyciągały się i powykrzywiały. Na dodatek w ogóle się nie rozgałęziły. :( Dzisiaj wylądowały na działce. Zobaczymy co z nich wyjdzie i czy zakwitną
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Dalie z nasion

Post »

Bardzo ładne sadzonki. MOje wyglądają zdecydowanie inaczej.
Się zastanawiam nawet, czy ich nie wyrzucić i nie kupić gotowców. Widziałam bardzo ładne na targu. Oczywiście kwitnące już.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
mmgg
200p
200p
Posty: 436
Od: 16 mar 2010, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Dalie z nasion

Post »

One tak wyglądają ładnie dlatego, że miały bardzo dużo światła w tunelu, ponadto były pikowane i większość z nich uszczykiwana. Wytworzenie pąka kwiatowego jest prawdopodobnie spowodowane opryskiem nawozem peters blossom booster, przyśpieszającym fazę kwitnienia.
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie z nasion

Post »

Kochani! :wit
Przeprowadziłam niedawno pewien eksperyment, do którego zmusiła mnie moja wielka miłość do wszystkiego co zielone :wink:
3 tygodnie temu zaczęłam uszczykiwanie moich długaśnych dalii. Jeden czubek był tak piękny, że mało się nie rozryczałam po urwaniu go :cry: Żal mi było bidulka wywalić na śmietnik więc..... wcisnęłam go do doniczki w której rosła marna sadzonka poziomki :-P Dosłownie go wkręciłam w ziemię :-P Myślę sobie: nacieszę oczy przez jeden dzień, a jak bidulka całkiem już zemdleje, to ją godnie "pochowam".
I jakież było moje zdziwienie, kiedy minął jeden dzień, drugi dzień i trzeci, a dalijka nie zemdlała :heja Myślę sobie: twarda sztuka! Dolałam jej wody.... Minęły 3 tygodnie, a ona dalej żyyyyje! ;:138 :tan ;:108 Jest zielona, mocna i prezentuje się o wiele lepiej niż jej "dół", który wcale się nie rozrasta i blednie mi w ogrodzie.
Chyba odkryłam super sposób na rozmnażanie dalii :;230 ;:136
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dalie z nasion

Post »

:wink: :D Co prawda Ameryki nie odkryłaś , bo to sposób od dawna znany- ale wiem jak cieszy każda roślinka przez siebie uszczknięta i przyjęta. To czyni nasz zapał jeszcze większym...Udanych dalszych eksperymentów. :D :wit
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie z nasion

Post »

:oops: No patrz... a ja myślałam, że Was powali ta informacja ;:112 Wszystko przez to, że od 2 lat dopiero mam działkę, a w tym roku po raz pierwszy sama hodowałam swoje roślinki. Wcześniej na temat roślin wiedziałam tylko tyle, że SĄ. Teraz wszystko mnie w nich fascynuje. Przeeeepraszam za to wygłupienie się :oops: :wit
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”