Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Darek26
200p
200p
Posty: 284
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Ja w tamtym tygodniu znalazłem dość ładne pietruszki i kilku centymetrów a sałatę na ogródku. Jutro jak nie zapomnę to zrobię zdjęcie. Chyba że sarny/dziki zzarly. Mimo rzeki odgradzajacej moje podwórko, mam często gości na kompostowniku i ogródku :)
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3788
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Witam. Ja dziś wysiałem w namiocie foliowym rzodkiewki. W tym sezonie o 2 tygodnie wcześniej do poprzedniego roku. Odmiany to, Saxa, Rowa i Opolanka.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

W szklarence posieję trochę kopru i rzodkiewkę i szpinak. Będę przykrywać na noc agrowłókniną. Myślę o kapustach i kalarepie. Jak wyrosną liście właściwe też pójdą do szklarni pod agro.. ryzyk fizyk :wink:
pozdrawiam
Edyta
Darek26
200p
200p
Posty: 284
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Niestety pierwsza rozsada pora i kapusty padła po dzisiejszej nocy w namiocie.. Kolejna już rośnie pod lampą. Do tego wysłałem część pomidorów i papryk
Obrazek
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

A ile w nocy było mrozu ?
pozdrawiam
Edyta
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2921
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Kam 2 ma już 3 pomidorki ;:138 teraz czekanie aż towarzystwo dojrzeje. Widać już poniekąd kształt owocków
tak jak mówiłem będzie okrągły z chyba 2 żeberkami. Pojawiło się 4 grono które też zaczyna kwitnąć, za tym gronem krzak został ogłowiony.
Myślę, że będzie fajnie się sprawdzać w folii, ma dobry wigor, wiąże w domu więc pewnie w folii też będzie.
Obrazek
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

A ja mam pytanie?? co robicie z tymi pomidorami ,które macie w domu takie duże z zawiązkami owoców? dajecie do ogrzewanej szklarni?trzymacie w domu?
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Siejąc już papryki słodkie z przeznaczeniem do wysadzenia do gruntu trzeba się liczyć z płaczem i zgrzytaniem zębów jak przyjdzie pora wysadzania a siejąc już cebulę cukrową należy zaopatrzyć się w nożyczki.
Z dziada pradziada była niepisana zasada że w lutym ziemi w polu nie tyka się narzędziami.To nie czas i pora na sianie już czegokolwiek w grunt.Myslicie że parę dni deko cieplejszych zwiastuje już wiosnę? Obyście nie żałowali waszej pracy.Ale jak to mówią,kto bogatemu zabroni. ;:224 ;:306 :;230
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1304
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Od wielu lat sieję bób w lutym, a jeśli ziemia jeszcze zamrożone, to sieję, jak tylko rozmarznie. Potem nakrywam białą włókniną. Dzięki temu bób zdąży zawiązać strąki, zanim mszyce go dopadną. :) Początkiem lipca mam już wolną grządkę dla fasolki szparagowej. :)

...ale w podkarpackim tego bym nie robiła w lutym... :D
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

I nie tylko w podkarpackim. ;:224 ;:304
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2026
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Faworyt pisze:(...)
Z dziada pradziada była niepisana zasada że w lutym ziemi w polu nie tyka się narzędziami.To nie czas i pora na sianie już czegokolwiek w grunt.Myslicie że parę dni deko cieplejszych zwiastuje już wiosnę? Obyście nie żałowali waszej pracy.Ale jak to mówią,kto bogatemu zabroni. ;:224 ;:306 :;230
Od lat wysiewam w pierwszej połowie lutego pietruszkę do gruntu. Wschodzi najlepiej.
W sobotę właśnie wysiałem, zabezpieczając siatką przed moimi kotami, które myślą, że mają kuwetę. Wczoraj jeden już siedział na siatce. :)
Obrazek

-- 14 lut 2022, o 07:24 --
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Tak,zgadza się,ale Dolny Śląsk i część zachodnia to inna bajka,enklawa tam zawsze ziemia będzie cieplejsza i szybciej się ogrzeje.Na ścianie wschodniej o tej porze tak nie poszaleje. ;:222 Jednego roku w marcu wysadziłem bób,długo było zimno,bardzo długo.Ziarna siedziały w ziemi dotąd aż w końcu zgniły.Innym razem sadzenie końcem marca,ziemia szybciej się ogrzała i wyszedł momentalnie.Taki bób a swój rozum ma.Także ja nie poszaleję gdybym nawet chciał. :roll:
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
dariadarla
50p
50p
Posty: 53
Od: 9 mar 2021, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Ja jeszcze czekam. Ziemia tak zmarznięta okropnie, że nic nie da w nią wsadzić. Nawet staw zaczął znów zamarzać. Dzisiaj już temperatura na plusie. Zwariować można. Czekam cierpliwie z nawozami i florahumusem w szopce, a to co mogłam wysiałam w rozsady. Marzec mam nadzieję cieplejszy nieco będzie
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”