Identyfikacja - jaki to storczyk ?

Zablokowany
Awatar użytkownika
Agunia
1000p
1000p
Posty: 1328
Od: 23 mar 2009, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

poczytałam już o jej preferencjach :D tylko mnie zdziwiło że faktycznie nie mogę znaleźć w necie zdjęć tej roślinki w takim samym kolorze , myślałam że może kogoś z was jej kolor zainteresuje :roll: skoro nie to niema sensu ciągnąć tej dyskusji. dziękuję za pomoc.
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

To jak czytałas to już powinno być bez problemów. Woda obowiązkowo filtrowana innej wody nie toleruje na dłuższą metę. Z podłoża powyciągaj zwiędniete kwiaty - to źródło/ognisko rozwoju grzybów co może doprowadzić do zarażenia rośliny. No i osłonka jest niewskazana. Potrzebne jest bardzo obfite podlewanie i szybkie przesychanie podłoża w jej centralnej części przy bulwach wewnątrz. Inaczej pojawi się fytoftoroza i wtedy to już ciau ciau bambina.
Awatar użytkownika
Agunia
1000p
1000p
Posty: 1328
Od: 23 mar 2009, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

no to idę pozbierać kwiatuszki które się tam jeszcze zapodziały :lol: a czy powinnam go przesadzić czy ziemia w której go dostałam może jeszcze zostać jakiś czas ( to mieszanka drobnej kory i mchu) :roll:
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

W podzięce wszystkim za pomoc, przedstawiam rozwiązanie zagadki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wygląda na to, że to klasyczne Miltonidium Rosy Sunset :) Ma mnóstwo malutkich kwiatków ok. 2x3cm, w kolorze ceglastoczerwono-koralowym i jest piękne!!! :D
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Agnieszko jest naprawdę piękna . Napisz czy pachnie . Moje Miltonidium Pupukea Sunset pięknie pachnie.
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Zapytałam i właśnie dostałam smsa, że "pachnie jak kakao" i to nawet bez słońca :) Hmm, muszę się jak najszybciej wybrać znów do Mamy!
Ona ma jeszcze jednego storczyka, niekwitnącego, który wygląda tak samo jak to miltonidium- jeśli zakwitnie i okaże się taki sam, biorę! ;)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”