Siew,rozsada,pikowanie pomidorów cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

A mi zgorzel zjadła wszystkie siewki :cry: Dziś posiałam nowe , może jeszcze uda się dohodować rozsadę do gruntu :roll:
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

GERTRUDA pisze:A mi zgorzel zjadła wszystkie siewki :cry: Dziś posiałam nowe , może jeszcze uda się dohodować rozsadę do gruntu :roll:
;:168 Trzymam za nowe siewki , na pewno tym razem będzie dobrze :):)
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1005
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

GERTRUDA pisze:A mi zgorzel zjadła wszystkie siewki :cry: Dziś posiałam nowe , może jeszcze uda się dohodować rozsadę do gruntu :roll:
Nie martw sie jeszcze dużo czasu :)
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2810
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witajcie!
Moje pomidorki posiane ok. tygodnia temu ani myślą skiełkować, a stoją w ciepłym miejscu na kaloryferze (o temp. letnie - ciepłe). Chyba dziś posieję jeszcze raz w doniczce nie przykrywając w ogóle ziemią.
Awatar użytkownika
Ewadz34
200p
200p
Posty: 404
Od: 10 lut 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Lubartów, lubelskie

Post »

MagdoMisiu! Może te wysiane nasionka jeszcze wzejdą, nie wyrzucaj na razie. Do 20 marca można spokojnie wysiewać pomidorki, najwyżej będziesz miała 2 rzuty.
Ale po raz drugi może wysiej inne nasionka, nie te, które tak się ociągają :)
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa, tylko liście...
robert45
200p
200p
Posty: 250
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

MagdaMisia pisze:Witajcie!
Moje pomidorki posiane ok. tygodnia temu ani myślą skiełkować, a stoją w ciepłym miejscu na kaloryferze (o temp. letnie - ciepłe). Chyba dziś posieję jeszcze raz w doniczce nie przykrywając w ogóle ziemią.
Nie zapomnij,że ziemia musi być wilgotna,obawiam się że kaloryfer nadmiernie ją wysusza.
Przykryj od góry folią najlepiej przeźroczystą (ograniczy nadmierne parowanie) ,abyś w porę zauważyła kiełkowanie roślin.
Zasiew bez przykrywania ziemią nie jest dobrym pomysłem.
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2810
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Właśnie zobaczyłam, że pojawiają się pierwsze białe kiełki - oczywiście ziemia jest nawilżona odpowiednio i skrzyneczka jest owinięta folią spożywczą - wszystkie moje warzywne rozsady ( a mam ich teraz chyba ponad 20 już) w ten sposób kiełkuję :) Ależ jestem szczęśliwa z tych pomidorków :P
Awatar użytkownika
liria1
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 sie 2008, o 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post »

Zobaczcie co stało się z moimi siewkami pomidora Marisa :( zdjęcia umieściłam w diagnostyce nie wiem czy dobrze czy źle ale jestem zrozpaczona ;:98
liria1
robert45
200p
200p
Posty: 250
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Do MagdaMisia.

Teraz będą szybko kiełkowały ,usuń folię bo będą potrzebowały dużo światła.
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

liria1 pisze:Zobaczcie co stało się z moimi siewkami pomidora Marisa :( zdjęcia umieściłam w diagnostyce nie wiem czy dobrze czy źle ale jestem zrozpaczona ;:98
Moim zdanie to podejrzana jest ziemia. Następne siej do innej, a te podlej z jakimś środkiem typu Previcur albo Sandofan to może uratujesz.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

liria1 pisze:Zobaczcie co stało się z moimi siewkami pomidora Marisa :( zdjęcia umieściłam w diagnostyce nie wiem czy dobrze czy źle ale jestem zrozpaczona ;:98
LIRIO-jak widzę Twoje siewki pomidorów, to myślę że że popełniłaś wszystkie błędy jakie można popełnić przy produkcji rozsady. Ciepło, wilgotno i bez światła, oto przyczyny tego co się stało z Twoimi siewkami. Siejąc do kuwety nasiona należny je przykryć warstwą ziemi 3-5 mm, podlać i przykryć folią przezroczystą. Kuwetę z posianymi nasionami stawiamy na parapecie, codziennie odkrywamy folię na chwile i sprawdzamy czy nie ma nalotów pleśni, po 3 dniach sprawdzamy czy pierwsze nasiona nie rozpoczynają wschodów, zwracamy uwagę czy nie pojawiają się w ziemi białe kropeczki oznaczające początek wschodów. Z chwilą jak pojawia się pierwsze siewki,zdejmujemy osłonę z folii, przenosimy na widny parapet i ograniczamy podlewanie. Od tej pory ziemia w kuwecie ma być wilgotna, lecz nigdy mokra, lepiej jak wilgoci w ziemi będzie mniej niż więcej. Podlewając wschody w kuwecie staramy się nie moczyć wschodzących siewek, dobrym sposobem podlewania jest nachylenie kuwety z siewkami , i podlewanie delikatnym strumieniem tylko z brzegu kuwety, a woda sama spływa do środka kuwety, obracając kuwetę i podlewając ją z brzegu nie zamoczymy siewek. Codziennie sprawdzamy wilgotność w kuwecie i w razie potrzeby uzupełniamy wilgotność gleby.W kuwecie w której rosną siewki musi być w dnie jeden , lub więcej otworów dla odprowadzenia nadmiaru wody.
Nie spotkałem się jeszcze w produkcji rozsady pomidorów by padnięcia siewek były z samoistnych przyczyn chorobotwórczych, wszystkie padnięcia roślin następują w wyniku błędów w pielęgnacji roślin. Należy pamiętać zawsze że ciepło + wilgoć = choroby grzybowe.
Awatar użytkownika
liria1
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 sie 2008, o 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post »

Otwory w skrzynkach były podlałam Previcurem może za mało światła , ale od lat siałam w ten sam sposób i wschody miałam powyżej 90 % . Nic takiego nie miało miejsca :(
liria1
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2129
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Lirio , Previcurem podlałaś wcześniej , czy dopiero jak zobaczyłaś że coś jest nie tak ?
Inne rozsady masz w tej samej ziemi ?
Oprócz tego co Ci już napisali inni forumowicze na tych siewkach jest wyraźnie uszkodzenie chemiczne . Napisz jakie podłoże kupiłaś .

Pozdrawiam , kozula
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”