Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11617
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko cudny, niebieski przetacznik. ;:oj Czy on zawiązuje nasiona?
Śliczna rabata z irysami i rumianami. ;:215
Pracujesz dużo i czas na podlewanie tracisz, a deszczu nadal nie widać. ;:174 Wysadziłam część jednorocznych, cieniuję kartonem i biegam codziennie z konewką. ;:223
Też uprawiam kilka ogórków w pionie, nie tylko nie gniją, a zrywać łatwiej. :D
Ciepła życzę, żebyś mogła spędzać noce w domku na działce. ;:168
Awatar użytkownika
neferet
200p
200p
Posty: 220
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

On naprawdę taki niebieski? Śliczny! :)
Mówisz spróbować? A to wszystko jedno jaką odmianę puścić pionowo czy jakieś specjalne muszą być? Bo w poziomie to już miejsca nie mam...
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1304
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, niesamowity kolor ma ten przetacznik. Na takich intensywnych kolorach, to aparaty nie mogą złapać ostrości. Czasem po kilka razy trzeba kombinować, żeby coś wyszło :wink:

Na RODos wykorzystywałam panele z drucianego kompostownika do uprawy ogórków, Ten druciany kompostownik to na ogórki kupowałam :lol: Też uprawiałam w pionie z braku miejsca. Potwierdzam, że są zdrowsze i dłużej owocują lepiej, niż na płasko.

Moniko, po sąsiedzku widziałam panele płotowe , albo kraty zbrojeniowe z grubszych drutów wykorzystywane do pionowej uprawy ogórków. Można też wykombinować jakąś ramkę i na sznurkach uprawiać. Warto :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16658
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Dwa dni i jeną noc spędziliśmy na działce. W sobotę było wielkie grillowanie z udziałem całej rodzinki, po którym nie chciało nam się wracać na noc do domu. Tak więc zaliczyliśmy pierwszy nocleg w domku działkowym. Nasz domek nie jest ogrzewany i stwierdziliśmy, że na dłuższe pomieszkiwanie jeszcze za wcześnie. Nad ranem zrobiło się zimno i musieliśmy włączyć grzejnik elektryczny.
Wynagrodziły nam te niedogodności poranne trele różnego autoramentu ptaków zamieszkujących sąsiadujący z działką małpi gaj ambitnie zwany parkiem.
Oczywiście wybiegłam z aparatem, jako że rankiem wychodzą najlepsze zdjęcia.

Obrazek
Pierwszy ukazał się moim oczom taki obrazek w kwiatach rutewki. Zakochana para jeszcze się nie obudziła.

Soniu - Przetacznik kłania się nisko ;:180 ;:180
Pewnie on zawiązuje nasiona, ale ponieważ bardzo szybko i mocno przyrasta, nie dopuszczam do rozsiewania. ;:131 Zatem jeśli chciałabyś go mieć, to wiesz, co zrobić. A mam co podzielić, zapewniam Cię. :D
Ostatnio postanowiłam podlewać rzadziej i tylko nowym nasadzeniom daję wodę codziennie.
Deszcze omijają nasz RODos, nawet dzisiaj opuściliśmy działkę wcześniej z uwagi na ciemne burzowe chmury, które sobie popłynęły dalej, a u nas znowu słońce gorące. ;:3 ;:222
Dziękuję serdecznie za ciepłe słowa i dobre życzenie. ;:167 ;:196
Obrazek
Zdjęcie przetacznika pagórkowatego zrobione o poranku lepiej oddaje jego kolor.
Obrazek
Zdjęcie kwitnącej żurawki, niestety, niewyraźne.

Moniczko - naprawdę jest niebieściuchny! ;:108 ;:215
Oczywiście każdą odmianę ogórka możesz prowadzić w pionie. Dobre rady dała Małgorzatka. ;:333 Warto skorzystać.
Obrazek
Przydł czas na piwonie. Uwielbiam ich aromat.
Czerwona rozwinęła ostatni kwiatek, a różowa strzeliła od razu kilkoma, ale spokojnie, ma jeszcze dużo pąków.
Obrazek

Małgorzatko - mój aparat nie należy do elity aparatów fotograficznych, a ja jestem daleka od odpowiednich umiejętności, zatem nie zawsze uda mi się uchwycić kolor obiektu. ;:223
U nas na RODos byłam prekursorką takiej uprawy ogórków. Teraz coraz to przybywa naśladowców. ;:333
Obrazek
Najmłodsza krzewuszka obsypana kwieciem.
Obrazek

Eksperyment z wcześniejszym wsadzeniem kilku pomidorów do gruntu udał mi się. Jeden z nich właśnie zakwitł.
Obrazek
Jednak oczekujące na wysadzenie też już zaczynają się niecierpliwić w tunelu. Jutro ulżymy im.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dobrego tygodnia wszystkim. ;:31 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Witaj Lucynko :wit
Piękny kolorek przetacznika ;:215 Fajny patent z drabinkami łóżeczka. Ja też prowadzę ogórki w pionie, wykorzystuję plastikową siatkę, o grubych okach, przypominającą siatkę ogrodzeniową. Siatkę mocuję do wbitych w ziemię prętów. W tym roku mam zamiar trochę zmodernizować tę konstrukcję aby była trochę wyższa.
Piesek milusi, taka maskotka do przytulania ;:167
U mnie też susza niesamowita, muszę ratować rośliny wodą z kranu, choć bardzo tego nie lubię. I nie chodzi wyłącznie o koszty. Mój pomysł na maksymalne wykorzystanie wody jest taki, że robię dziury w zeschniętej ziemi w pobliżu rośliny i podlewam czerpiąc wodę z wiadra przy pomocy litrowego wiaderka po serku.
Woda nie rozlewa się lecz trafia do korzeni. Minusem jest noszenie ciężkich wiader ;:223
Właśnie zaczęło grzmieć i delikatnie kropić, może wreszcie doczekam się deszczu ;:65
Dobrego tygodnia Lucynko, w dzień słoneczka, w nocy deszczu.
Buziaki ;:196
Edit.
Właśnie zobaczyłam Twoje nowe fotki - wspaniałe kwitnienia ;:138
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8042
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko
Dołączam do peanów na cześć urody przetacznika ;:333
Kolor dla mnie bossski. :D
Podziwiam zaawansowany etap rozwoju Waszych pomidorów :tan
Pomysł z łóżeczkiem super ,widzę też znajome rurki od pawilonu ogrodowego :D
Mam i ja :oops:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2020
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Podoba mi się wszystko ale najbardziej niespotykany orlik,przetacznik i to różowe coś z drobnymi kwiatkami,fajnie spacerować po Twoim ogrodzie u mnie piwonie różowe też wszystkimi kwiatami prawie a potem na Boże ciało nie ma kwiatków do trzepania.Mnie już nie potrzebne ;:306 ale sąsiadki pytają. :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11617
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Kruszczyca złotawka lubi rutewkę orlikolistną, u mnie też karmi się i nie boi się aparatu. ;:108
Mam taką samą różową piwonię. Może znasz nazwę?
Krzewuszka cudna, ;:oj kiedy moja taka będzie. :roll:
Chyba kolejne nocowanie na działce się na razie nie odbędzie, ale może deszcz wreszcie podleje rośliny.
Lucynko dziękuję, że chcesz się podzielić przetacznikiem, ale wolałabym nasiona, żeby Cię nie kłopotać wysyłaniem roślin.
Dobrych dni na działkowe wyprawy. ;:196
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21843
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko dziękuję bardzo za poglądowy w części post ;:196 Trzeba by pomyśleć nad tym jakby tu u siebie zainstalować cos podobnego.
Ogórki jeszcze czekają bo priorytetem są pomidory.
Dziś u mnie spadł pierwszy deszcz,duży deszcz i padał długo ale ziemia zmokła tylko z wierzchu,może na 3 cm a dalej ..dalej piach,popiół. Jednak zapowiedzi są obiecujące - zachmurzenie i opady więc może coś się zmieni, łatwiej będzie utrzymać na dłużej tę wilgoć w ziemi.

Lucynko przetacznik ma boski kolor :D :wit

Dziękuję bardzo i życzę dużo sił do pracy w ogródeczku ;:196
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16658
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Ciągle brakuje mi czasu, stąd na forum pojawiam się rzadziej, a jeśli już, to jednego dnia odpowiadam w swoim wątku, drugiego piszę w wątkach zaprzyjaźnionych.
Zapewne tak już będzie, ponieważ nawarstwiło się trochę problemów na działce. Przede wszystkim rzeczka, z której pobierana jest woda do podlewania, wyschła i zamknięto pompy, które zaczęły pompować piasek.
Na szczęście mamy napełnione wszystkie cztery beczki i każdy inny dostępny pojemnik. Niestety musimy biegać z konewkami, a posadziliśmy 50 pomidorów, które muszą dostać wody, a i inne roślinki też mdleją w słońcu, a wiatr jeszcze dosusza. Nie spadła ani jedna kropla deszczu. Część roślin zniszczył nadmiar wody, część zwyczajnie nie rośnie, nie przyrasta, zawiązuje bardzo małą ilość pąków, nie zakwitła ani jedna spośród trzech serduszek.
Pokazały się placki gołej spękanej ziemi. ;:223
Jakby tego było za mało,to jeszcze wywinęłam orła przed blokiem i prawa noga głośno wrzeszczy, gdy ją nadwyrężam.

Obrazek
Nareszcie doczekałam się pięknie kwitnącego żylistka 'Pink Pom-Pom'. Jesienią przesadziliśmy go w lepsze miejsce i są efekty.
Obrazek

Agnieszko - rurki do pawilonu spełniają teraz ważną rolę jako różnego rodzaju podpórki. :lol:
Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa ;:180
Pozdrawiam. ;:196
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jolu - dziękuję pięknie za miłe sercu oceny. ;:167
Dla wnuczek mojego brata suszę płatki piwonii. A zakwitają niemal wszystkie jednocześnie, zatem i szybko przekwitną. ;:174 Szkoda, ponieważ uwielbiam ich zapach. :D Zwykle zaczynały dopiero w połowie czerwca, a to jeszcze maj. :shock:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Soniu - część piwonii odziedziczyłam po poprzednich właścicielach działki i nie znam ich odmian. ;:185 Kilka dostałam również bez nazw odmianowych.
Krzewuszka variegata bardzo szybko przyrasta, chociaż innym też się śpieszy. Wszystkie swoje ostro przycinam po kwitnieniu, dzięki czemu rozrastają się niesamowicie mocno. ;:303
Niestety, nie było ani kolejnego noclegu na działce, ani deszczu. ;:174
Pisałam już u Ciebie, że z uwagi na szybko rozrastającego się przetacznika, wolałabym wysłać Ci dorodną sadzonkę. :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Karo - cała przyjemność po mojej stronie. ;:196
Pomidory posadziliśmy w poniedziałek, ale nie jestem zadowolona, ;:185 bo nie spadła ani kropla deszczu, słońce je piecze, wiatr nimi targa i nie wyglądają dobrze. ;:174
Ja już zupełnie przestałam wierzyć prognozom pogody. Wieszczą deszcze, a u nas pustynia się robi. ;:222
Jeśli chcesz tego przetacznika, to tylko napisz. ;:180
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Dobrej nocki. ;:4 ;:4 ;:4
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, bardzo Ci współczuję upadku i bólu nogi tym bardziej, że nie możesz się oszczędzać i odpoczywać, bo rośliny nie chcą czekać :(
U mnie wczoraj popadało spokojnie kilka godzin, ziemia trochę namokła więc po deszczu wzięłam się ostro do przesadzenia i podzielenia kilku niecierpiących zwłoki roślin. Trochę uporządkowałam najbardziej zapuszczone miejsca w ogrodzie, przy okazji deszczu uaktywniły się ślimory ;:124
Tak by się chciało, żeby chociaż co drugą noc pokropiło, ale na razie nic na to nie wskazuje.
Pięknie zakwitły Ci piwonie, to nic, że krótko, moje prawie wszystkie pąki zmarzły :( Żylistek ślicznie obsypany kwiatami, nawet róże już kwitną ;:215 Uroczy błękitny irysek ;:167
Lucynko dobrego dnia i reszty tygodnia mimo wszystko, wody z nieba i szybkiego powrotu do pełnej sprawności. Przesyłam uściski i buziaki ;:168 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11343
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

U Ciebie Lucynko mimo niedogodności działeczkowe rośliny kwitną ochoczo! :D ;:138
Masz co fotografować co zapewne czynisz z radością. ;:108 Bardzo ładne obrazki! ;:333
Miłego działkowania Lucynko! ;:167 ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Misza123
100p
100p
Posty: 130
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, u ciebie wszystko tak pięknie rośnie i kwitnie. Tylko pozazdrościć. Roślinki piękne. U mnie nawet piwonie mają jeszcze ściśnięte pąki. Może po wczorajszym, długo wyczekiwanym deszczu i u mnie coś się ruszy. :D
Pozdrawiam Gośka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”