Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11607
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Lucynko dziękuję za miłe słowa. ;:196 Rzeczywiście ciepło mocno przyspieszyło wegetację. Co najmniej trzy tygodnie wcześniej zaczynają kwitnienie czosnki, szałwie i niedługo ogród będzie biały od orlai. ;:173
Dzisiaj Antoś zaglądał do truskawek i borówek. Schylał się nisko, szukając dojrzałych. :D
Na poniedziałek wieszczą opady, może choć trochę nawodnią glebę, bo nawadnianie kropelkowe, tylko ratuje rośliny przed usychaniem. ;:108
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2620
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, prześlicznie kwitną, Twoje irysy i tak jak Lucynkę, mnie również zachwyciły te bielutkie ;:167
A te białe kwiatostany pod zdjęciami Palibina? Cóż to za cudeńko?
Truskawki już na dniach będą dojrzewać, jesteś mistrzynią ich przyspieszania ;:63
Miejmy nadzieję, że majowi ogrodnicy już byli w kwietniu i zabrali ze sobą mróz, a nadciągające ochłodzenie nie narobi szkód w ogrodach.
Miłej niedzieli Soniu i dobrego tygodnia ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1768
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
U ciebie wszystko wcześniej , u mnie irysy nie dość, że podgryzione to jeszcze nawet pączków nie mają.
Ty truskawki masz a u mnie poziomki dopiero mają kwiatki, niektóre zmarznięte. Truskawki na razie tylko liście.
Borówki wczesne zmarznięte, inne późniejsze kwiatów jeszcze nie mają.
Natomiast jagoda kamczacka przeżyła przymrozki i owoce chyba będą.
Piękne siewki cynii, zawilec cudny.
Krzewuszka u mnie zmarzła mając zaledwie parę rozwijających się kwiatków.
U ciebie fajna.
Koleusy podziwiam.
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu piękne irysy u Ciebie. :)
U mnie też już czosnki startują. Niestety podgryza je jakiś zmutowany lokator, bo podobno czosnki odstraszają gryzonie. Wsadziłam też zwykły czosnek jadalny i nic. Chyba go zjadły okrutnice. ;:223
Koleusy rewelacja. I pomyśleć, że kiedyś nie rozumiałam dlaczego babcia je lubi...
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11607
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ciepło, ale zapowiadany deszcz się nie pojawił. ;:222 Włączyłam nawadnianie na różance i skarpie.

Posadziłam cynie wysokie i szarłat, bo niepikowane marniały w niewielkich pojemnikach.

Pomidory wyszły po raz pierwszy na spacer na północny taras.

Obrazek

Dzieciaki będą się dzielić pewnie tą jedną truskawką. Niestety zdjęcie zrobiłam nieostre. :oops:

Obrazek

Halszko dziękuję, ;:196 dzieciaki zjeżdżają w piątek, będę szczęśliwa, choć padnę wieczorem w sobotę. ;:173
Kocham białe irysy, podarowane 11 lat temu przez sąsiadkę, od której dostałam pierwsze rośliny do ogrodu.
Białe kłosowe kwiaty, to przetacznik goryczkowaty. Męczy się u mnie, już jedna kępka uschła. Potrzebuje jednak więcej wilgoci, a nie zawsze o nim pamiętam. :roll:
Cynie wysokie od dziś w gruncie, żadnych przymrozków nie przewiduję. ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewuniu u mnie też liście żółtych irysów pogryzione, bo nie pomyślałam, że ślimaki się do nich dobiorą. :shock: Nigdy dotychczas się to nie zdarzyło.
Jestem u Ciebie na bieżąca, widziałam straty, bardzo przykry widok. ;:168
Kiedyś miałam już krzewuszkę, ale chyba przemarzła. Kupiłam dwie takie same, ale teraz mają z dwu stron osłonę.
Dziękuję, ;:196 mnie na szczęście przymrozki ominęły, ale na razie wstrzymuję się z sadzeniem kolejnych cynii, pomidorów i innych warzyw, które w paletkach trzymam w garażu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moniko dziękuję, ;:196 lubię irysy, szkoda, że tak krótko kwitną.
Czosnki to u mnie trochę jak chwasty. ;:173 Wszędzie, gdzie starałam się dokładnie je wykopać, pojawiają po dwu, trzech latach. Niestety gryzonie buszują i kilkadziesiąt zjadły, nie wiedzą, że są niejadalne. :;230
Koleusy przypadkiem trafiły do ogrodu, sadzę je jako kolorowy akcent na rabacie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2633
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Faktycznie koleusy są niesamowitym akcentem ale nie umie je wkomponować sensownie.
U mnie tez wszystko w paletach lub doniczkach, nic w gruncie z kwiatków, nie wsadziłam z obawy przed ślimakami i zimnicą... jeszcze będzie na to czas...
Piękny ten duży rodek a białe i biało-żółte irysy są rzadko spotykane raczej w ogrodach, u nas przynajmniej :D
Dalej u was tak sucho, bo u mnie sporo nalało a że to glina to jest ok z wilgocią.
Ale dorodne masz sadzonki pomidorów ;:333 , jakie masz odmiany?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2620
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Ślicznie zakwitł różanecznik Helsinki ;:215 Przetacznika szkoda, może przesadź go gdzieś bliżej linii kroplującej.
Piszesz, że nie przewidujesz przymrozków, ja taka odważna nie jestem ;:306 Po tych ekscesch pogodowych, gdy tylko temperatura nocna spadła do 8⁰C moje pomidory wróciły do pokoju. I muszę sobie to dobrze zapamiętać, żeby nie siać ich wcześniej niż na przełomie marca i kwietnia. Zwłaszcza wyższe odmiany. Lepiej wsadzić na docelowe miejsce małe sadzonki, bo one szybko nadgonią, niż męczyć się z przerośniętymi ;:7
Miłej słonecznej niedzieli i żadnych już ochłodzeń :lol:
;:4 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16638
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ten żółto-biały irysek też piękny! ;:215
Ja mam problem z uprawą irysów wysokich, jedynie niskie i syberyjskie nie grymaszą. Już kilka razy próbowałam zaprzyjaźnić się z wysokimi i zawsze kończyło się niepowodzeniem. Aktualnie mam jednego od sąsiadki, ale on ma dopiero roczek. Co będzie za rok ... Trudno zgadnąć. ;:218

Na widok dojrzewającej truskaweczki ślinka cieknie po brodzie. ;:92
Nasze truskawki mają bardzo dużo owoców i jeszcze kwitną. ;:333 Jednak te ich owoce jeszcze malutkie. :lol:

Sadzonki pomidorów masz naprawdę wspaniałe, dorodne, i takie ciemnozielone! ;:303
Moje przechowywane w tunelu też wyjątkowo urodziwe, nawet pąki już mają ;:333 i nie mogę się doczekać, by wreszcie wysadzić wszystkie do gruntu, ale to dopiero po zimnej Zośce.

Ten ciemny orlik to przypadkiem nie z czarnych? :roll: Budowa kwiatka taka sama.

Rododendron, czosnki tudzież wszelkie inne kwiecie wprowadzają radosny nastrój w ogrodzie ;:215
Niech im aura sprzyja i nie żałuje wody z nieba. Pozdrawiam. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Uwielbiam te Twoje białe irysy. U mnie w tym roku zdecydowanie mniej kwiatów irysowych. Chyba to wynik mojego coraz bardziej cienistego ogrodu.
Dzisiaj wysadziłam pomidory, ogórka (po raz pierwszy), musztardowca i jarmuż.
Na razie nie zapowiadają przymrozków.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11607
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Igo rodek rośnie już 12 lat i chyba przytnę mu dwa wychodzące na chodnik pędy, bo oczywiście głupio posadzony na wąskiej rabacie. ;:124
Koleusy wsadzam na rabatę w wolne miejsce, ot i cała kompozycja. ;:306
Pomidory sadzę w od dwu lat wyłącznie w donicach. Od lat te same, sprawdzają się w takiej uprawie: Malachitowa Szkatułka, Corazon, Red Pear, i 2 odmiany NN- pomarańczowy i malinowy befsztyk od sąsiadki.
Uwielbiam białe kwiaty, więc jak sąsiadka podzieliła się białymi irysami 11 lat temu, to dbam o nie i rozdaję nadwyżki.
Pomidory jutro wysadzę, bo chyba już na nie pora, choć wysiałam pod koniec marca. ;:173
Niestety deszczu do dawna nie było, susza dokucza ogrodowi, dziś włączyłam podlewanie kilku rabat, jutro kolejne.

Halszko Helsinki i hortensja Limelight, to były pierwsze krzewy w ogrodzie. Mają już 12 lat. Z trzech rododendronów przetrwało dwa. Dostałam je za grosze w szkółce, gdzie kupowałam żywotniki.
Pomidory jutro posadzę, bo nawet siane pod koniec marca szybko urosły. ;:108
Przetacznik rośnie koło linii kroplującej, ale ja tylko raz w tygodniu, w czasie suszy włączam podlewanie. Staram się go czasem podlać z konewki, ale rośnie blisko żywotników, które wypijają wodę.
Dziękuję, ;:196 niedziela słoneczna, choć chłodny wiatr trochę przeszkadzał. Odpoczywałam po piątkowej i sobotniej zabawie z wnukami. :D

Lucynko dziękuję. ;:196 Pomidory wsadziłam do kubków z ziemią z ubiegłorocznych donic kwiatowych, pomieszaną z kupioną do siewu. Chyba nawóz nie został wykorzystany przez kwiaty, pomidory dostały. ;:173
Orliki to samosiejki odmian kupionych w szkółce. Odmianowe przepadły, ale siewki powtórzyły cechy.
Irysy wysokie wolą chyba suchsze gleby. U mnie świetnie rozmnażają się i kwitną. ;:215 Co roku uszczuplam kępy dzieląc się z ogrodniczkami.
Dzieciaki zjadły w piątek po dwie truskawki, radość była, jak z największych rarytasów. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzieciaki cieszyły się z truskawek i poziomek.

Obrazek

Borówki dziwne w tym roku, na jednym krzewie spore owoce i kwiaty.

Obrazek

Obrazek

Jedna marchewka i pietruszka duża, a inna odmiana ledwo gramoli się z ziemi.

Obrazek

Szczypiorek nie ścięty, też cieszy kwiatami.

Obrazek
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1290
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, jak zwykle - piękne kadry z Twojego ogrodu. ;:167
Co to za odmiana truskawek tak wcześnie dojrzewa u Ciebie? Moje truskawki też już niedługo będą, chyba Honeoye. Muszę im wreszcie etykietki dorobić, bo nie spamiętam wszystkiego.

Prawda, że szczypiorek kwitnący dużą kępą wygląda zjawiskowo? Kiedyś Młody zrobił mi bukiet na dzień mamy z kwiatów szczypiorku :D Miał wtedy jakieś 5 lat :D Bukiet w wazonie stał tydzień.

Piękne kwitnienia u Ciebie i dobrze zrobione zdjęcia oddające cały ich urok. ;:3
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Rozmarzyłam się trochę oglądając widoki twojego ogródka. Ślicznie. ;:173
U mnie w warzywniku też puste miejsca jeszcze. Zostawiłam jedną kępkę szypiorku dla ozdoby. Od razu raźniej trochę przy tych jego kwiateczkach.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11329
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Podziwiam 'bogaty już w nowalijki warzywnik Soniu! :shock:
Ja już z warzywami przestaję się bawić ,dzieci małych nie ma ,mnie niewiele potrzeba a roboty sporo z nimi...
Tylko parę dymki cebuli posadziłam w gruncie,wcześniej w skrzynce na balkonie miałam kilkanaście do twarogu :)
Borówki też zapowiadają się u Ciebie ładnie ;:333 moje częściowo obmarzły ale dla mnie na smaka wystarczy.Dzieci mają także u siebie wystarczająco więc no problem... ;:7
;:3 od rano przyświeca więc się zbieram i w drogę! ;:71
Miłego tygodnia Soniu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”