Całkiem nowy kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16058
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

A ja bardzo żałuję, że u mnie marcinki chorują, zapewne na jakiegoś grzyba. Po prostu od dołu czernieją. Misza mówi, że są nie do zdarcia, ale jak widać coś je jednak dopada. Mam wilgotny klimat i może to dlatego. Bardzo żałuję, bo to, co pokazałaś na zdjęciach, wygląda pięknie. One mają takie wyraziste kolory, wesołe, optymistyczne. No i kwitną jesienią, kiedy na ogół robi się już szaro.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17028
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Hmm dla mnie jeszcze jesień jeszcze ma ładne kolory :)
Ale twoje wiosenne wspomnienia jak najbardziej akceptuje i cieszę się takimi widoczkami ;:108 ;:108
Tym bardziej, że jeszcze można coś zobaczyć, coś dosadzić z cebulowych aby nam na wiosnę kwitło a na jesieni czy w zimie ;:173 ;:173
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Ale wspaniałe wiosenne widoczki pokazałaś ;:138 aż zapachniało kwietniem i majem :D
Magnolia prześliczna ;:215 czy ona nie przemarza wiosną?
Nawiązując do tego co napisała Wandzia o marcinkach muszę przyznać, że moje też od dołu podsychają, jedne bardziej inne mniej i to chyba jest dość powszechna przypadłość astrów. Można je posadzić w tylnej części rabaty a przed nimi coś niższego np. rozchodniki które zasłoniłyby obeschnięte od dołu łodygi. A u Ciebie Dorotko też występuje takie zjawisko? Na zdjęciach nie widać suchelców ;:7 Jak sobie z tym radzisz?
Miłej niedzieli ;:196 :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko dobrze, że w tym przedzimowym czasie uraczysz Nas swoimi cudnymi kadrami :D
Tulipany u mnie leżą jeszcze i czekają na wsadzenie.Wczoraj tak wiało, że szybko się do domu schowałam.
Marcinki rosną u mojej sąsiadki przy płocie i zawsze sobie na nie popatrzę, u mnie już zabrakło miejsca. Może latem wysieję te niższe, potem do bukietów jak znalazł ;:oj

Czekam na następne fotki z Twojego królestwa :wink:
Awatar użytkownika
Davros
200p
200p
Posty: 207
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Pięknie u ciebie wiosną. Niebieskie kwiatuszki to jak już ktoś wcześniej pisał to ułudka wiosenna. Mocno rozrastająca się bylina. Ja swoją ograniczam dwa razy w roku. Świetna jeśli masz miejsca pod krzewami, które może spokojnie zarastać. :)
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6323
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dziękuję, Dorotko za ogólną różaną dedykację ;:168
Dalie w samym kompoście rosną super, i wtedy już bez nawożenia - tylko woda od czasu do czasu. Już się miałam z nimi na dobre pożegnać, ale dowiedziałam się o tym sposobie i dałam im jeszcze jedną szansę w moim ogrodzie. No i bingo!
Śliczne kadry z Twojego ogrodu i te aktualne i te wspominkowe wiosenne ;:215
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witajcie! :wit
Dzisiaj króciutko...
Jeszcze raz chciałam podziękować wszystkim, którzy zagłosowali na mnie w październikowym konkursie ;:cm
To dzięki Wam otrzymałam dzisiaj taki super opryskiwacz :D

Obrazek

Na wszystkie posty odpowiem wkrótce, a na pożegnanie kilka aktualnych,jesiennych fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Jeszcze raz wielkie gratulacje Dorotko ;:138 Zwycięstwo całkowicie zasłużone ;:108 Twój ogród jest fantastyczny ;:167 ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witajcie! :wit
Listopad, szary, ciemny i ponury. Tego miesiąca nie lubię najbardziej ze wszystkich. Przygnębiają pochmurne i krótkie dni. Zatem na przekór dzisiejszej aurze będę wspominać :) Nie było mnie na forum, od kwietnia do września, więc chcę pokazać Wam, jak w ogrodzie wyglądały te najpiękniejsze miesiące roku. W poprzedniej odsłonie był kwiecień, więc teraz czas na -maj.
A maj jawił się cudownie soczystą zielenią, tulipanami, rododendronami, floksami szydlastymi, czosnkami itd…

Obrazek

Obrazek

Justynko, masz rację, że to ułudka wiosenna. Dziękuję ;:196

Obrazek

Obrazek

Lucynko, ano wspominam, bo o tej porze roku, ogród zaczyna wchodzić w fazę odpoczynku, a pokazywanie suchych liści i ogólnej szarzyzny jakoś mnie nie pociąga ;:185 Wolę kolory wiosny i lata. Tym bardziej, że w trakcie sezonu nie miałam czasu, aby dzielić się z Wami zdjęciami na bieżąco. Teraz będę nadrabiać ;:108
Na swojej magnolii wypatrzyłam zawiązane pąki kwiatowe. Nie mam doświadczenia z magnoliami, ale domyślam się, że ona, podobnie jak Rh zawiązuje pąki właśnie teraz, aby zakwitnąć wczesną wiosną. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie.

Wiśnia Amanogawa. To jej drugi sezon, a już tak ładnie kwitła

Obrazek

Obrazek

Gosiu-Misza, dziękuję za przypomnienie nazwy cebulek ;:196 Właśnie pamiętam, że kupowałam cebulice, ale też śnieżyczki i jeszcze sporo innych cebulek, których nazwy mi umknęły….
O tej porze roku, to ja dostaję lenia i zupełnie już nic mi się nie chce robić w ogrodzie. Wolę jednak wiosenne porządkowanie rabat. Wiem, że pracy i tak jest dużo, ale wiosną dostaję werwy i wtedy działam jak szatan ;:109

Obrazek

Obrazek

Wandziu, u mnie niektóre marcinki też od dołu nie wyglądają ładnie, ale jakoś mnie to nie razi, bo dają tyle radości jesienią, że drobne mankamenty urody jestem w stanie im wybaczyć ;:108 Można je podsadzić jakąś niską byliną. Np. przywrotnikiem, albo żurawkami i wtedy byliny nieco przysłonią te ciemne nóżki.

Obrazek

Obrazek

Aniu-anabuko, u Ciebie nadal jest ładnie i kolorków sporo. U mnie tylko pojedyncze róże dają nieco radości. Poza tym mam straszne zaległości, bo w sezonie nic nie pokazywałam na bieżąco. Myślę, że teraz czas to naprawić :wink:

Obrazek

Obrazek

Halszko, uwielbiam wiosnę, pewnie jak wszyscy. Maj i czerwiec to dla mnie dwa najpiękniejsze miesiące w roku i chcę się z Wami podzielić fotkami z tego okresu ;:167
Jeśli chodzi o magnolię, to kupowałam ją wiosną, więc jeszcze u nas nie zimowała. Zobaczymy po zimie. Natomiast jak pisałam wyżej do Lucynki, to ona ma mnóstwo pączków kwiatowych. To chyba tak ma być? Nigdy nie miałam magnolii, więc jeszcze nie mam doświadczenia.
U mnie kilka marcinków, zwłaszcza tych wyższych też od dołu ma podeschnięte łodyżki. Mnie to jakoś specjalnie nie przeszkadza. Niektóre rosną na tyle rabaty, więc zupełnie tego nie widać. Inne rosną za różami, więc też jest ok. A tam gdzie łodygi są widoczne, można podsadzić je niższymi bylinami i wtedy po kłopocie.

Obrazek

Obrazek

Aniu-Annes, tulipany i czosnki już posadziłam. Wykopaliśmy też dalie, powiązaliśmy miskanty. Do podwiązania zostały jeszcze rozplenice, ale jakoś trudno mi się zebrać, bo potem cała jestem w ościstych kłosach. Strasznie tego nie lubię, bo one kłują i włażą dosłownie wszędzie - nawet do butów. Potem trzeba to wszystko wydłubywać z garderoby ;:222

Obrazek

Obrazek

Dawidzie, moja ułudka rośnie właśnie w takim miejscu, że na razie pozwolę się jej rozrastać. Na tej rabacie pod lasem chcę mieć jak najmniej pielenia i takie zadarniające roślinki są mile widziane ;:108

Obrazek

Obrazek

Beatko, dziękuję za radę w sprawie dalii ;:196 Wiosną zrobię właśnie tak jak radzisz. Posadzę dalie w samym kompoście i mam nadzieję, że wreszcie zaczną przyzwoicie rosnąć. Oby tylko przetrwały zimę, bo u mnie dobrych warunków do przechowywania raczej nie ma. Garaż za ciepły, a strych może być z kolei za zimny ;:218 Zobaczymy wiosną… No i miejsce mają nie najlepsze, bo ze względu na wzrost, sadzę je przy ogrodzeniu, na tyłach rabaty, a tam z kolei ścieżkę zrobił sobie Bravo. Każdą dalię muszę chronić przed nim obręczą, a i to nie zawsze wystarczy. W pędzie, potrafi taką obręcz skrzywić i zdarzało się, że wpadał z impetem na rośliny. Cóż, takie są uroki, kiedy pies biega po ogrodzie…

Obrazek

tak kwitły brunnery

Obrazek

Halszko, ;:196 ;:167

Obrazek

Obrazek

kilka ogólnych widoczków

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Kalina pięknie zakwitła. To jej drugi sezon, a kwiatów było całkiem sporo i pięknie pachniały ;:167

Obrazek

Cd. maja w kolejnej odsłonie :wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko cieszę się, że pokazujesz nam zaległe fotki z ogrodu. Masz tak jak lubię ;:167
Dalie sadzone w kompoście ....hmm wiem, że gotowy w workach też można kupić i chyba tak zrobię.
Amanogawa u mnie sporo wyższa bo rośnie już trzeci rok, ale u mnie jakoś spektakularnie nie kwitnie. Na jesieni dużo liści zrzuca. Nie jestem pewna, czy jestem z niej zadowolona, zobaczę na wiosnę.
A ja czekam na różyczki Twoje najbardziej ;:65

Buziaki :uszy
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, istotnie, magnolie budują pąki kwiatowe przed zimą, by wiosną je pięknie rozwinąć. :lol:
Gdy moja gwiaździsta była taka młodziutka, to - w obawie przed mroźnym wiatrem - owijałam ją całą agrowłókniną. Robiłam to przez trzy kolejne zimy, a ostatniej zimy już zostawiłam bez okrycia. ;:108 Nie wiem, czy to pozwoliło jej pięknie kwitnąć, czy bez owijania też by tak było, ale nie żałowałam okrywania. :D

Wiosnę miałaś naprawdę piękną, kolorową. ;:215
Zapewne większość z nas najbardziej kocha tę porę roku, ja jednak wolę lato, kiedy to moja działeczka jest najbogatsza w kolory, które mogę podziwiać od wschodu do zachodu słońca, wówczas bowiem pomieszkuję na działeczce. ;:303

Wszystkiego dobrego, Dorotko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1783
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko
Widoczki wspominkowe cudne i kolorowe.
U mnie w tym roku część tulipanów nie powschodziła.
Floksy a w zasadzie ich kępa pięknie wyglądają w różnych kolorach.
U mnie brunera, która rosła pod budleją ładnie się rozrosła, natomiast ta , która miała więcej słońca taka nikła była.
Widocznie lubi mieć więcej cienia.
Kalina ;:215
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1304
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, gratulacje :)
Piękne zdjęcia z wiosny. Chcemy więcej! ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”