Woda do podlewania kwasolubów

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
trzyary
200p
200p
Posty: 281
Od: 30 lip 2020, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław 7a

Woda do podlewania kwasolubów

Post »

Czy używa ktoś miernika pH do wody do kontrolowani czym podlewa kwasoluby?
Na przykład borówkę wysoką.
Jaki typ, producent, cena miernika pH do wody?
Jakie doświadczenia z użytkowania miernika pH do wody?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Woda do podlewania kwasolubów

Post »

Kiedy używasz kompotu z magistratu czyli kranówki żaden miernik nie jest potrzebny bo parametry są stałe. Niestety nie są przydatne w idealnym podlewaniu. Moje to pH 7,5 a twardość prawie 30 stopni niemieckich. Osobiście bo mam akwarium to używam sprzętu kupionego kiedy hodowałem dyskowce. Tam było to trudniejsze więc posiadam też pH-metr Hanna dużą dokładnością. Tylko aby dostosować się do zadania kontroli musiałbym posiadać zbiornik który służyłby do zakwaszania wody. Rozwiązałem problem za pomocą Dosatron-a który dozuje wodę jednocześnie zakwaszając.
Co do cen mierników nie chcę się wypowiadać bo rozpiętość jest spora. Moim zdaniem nie musi być ze szklaną elektrodą i te do basenów w cenie do 40 zł będą idealne. Przecież 4 czy 4,5 pH jest bez różnicy w wodzie do podlewania. Tanie mierniki mają dokładność około 10 % a to wystarczy.
Z moich doświadczeń praktycznych najlepsza woda to deszczówka bo z niej można wszystko zrobić bez problemu z zasoleniem podłoża i kilogram kwaśnego torfu w beczce zrobi ją idealną.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”