Róże na wydmie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu ja swoich róż na zimę nie skracam.Na wiosnę mam dużo obcinania.
Cappuccino cudnie się prezentuje ,ma spore kwiaty ,takie upakowane co lubię :)
Mam dużo marzeń ,które są związane z wyjazdami np mieszkam blisko Forst , niecałe 100 km i jeszcze nie było czasu na odwiedzenie pięknych ogrodów ;:222 Może w roku 2020 to się wydarzy...
Ostnica u mnie sieje się niemiłosiernie.Musiałam dużo siewek wyrzucić.Kilka posadziłam przed domem.
Moja mamcia za nią nie przepada ,a Ty ją lubisz?

Sobotnie pozdrowienia Aniu :uszy
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże na wydmie

Post »

Witaj :wit . Bardzo podoba mi się Twoje królestwo ;:108 . Masz wiele pięknych róż ale też innych cudnych roślin. Wiosenny spektakl kwitnących azalii jest zjawiskowy ;:108 . Mają u Ciebie specyficzne warunki, które im odpowiadają. Chciałabym wybrać się na takie różne święto ale w mojej okolicy trudno o takie imprezy. Może kiedyś, kto wie. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu, warto jest znaleźć czas na wycieczki. Miałam więcej róż nie kupować, a wyjazdy zweryfikowały moje plany.
Mam w kajeciku dopisane kolejne chciejstwa, tylko jeszcze nie wiem, gdzie je kupić.
Ostnice uwielbiam za ich lekkość i zwiewność, choć trochę mnie złoszczą, zwłaszcza, gdy wymarzają. Jednego roku przesadzałam maleńkie siewki, a one i tak nie przeżyły zimy. Postanowiłam, że jak chcą niech rosną w miejscach, które sobie same wybiorą. Od momentu jak przestałam się nimi przejmować mam ich coraz więcej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejną podróżą różaną był wyjazd na pole testowe polskiego hodowcy Łukasza Rojewskiego.

Czesław Miłosz ;:167

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawe czy podobają się Wam, któreś róże. Niestety zdjęcia nie udostępniają zapachu. :D



Na rozświetlenie tego szarego dnia Ferdy róża japońskiego hodowcy Seizo Suzuki w dwóch miejscach w tym roku zwróciła moją uwagę. Ma niespotykany kolor.

Obrazek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

:wit Ewelino witaj na wydmie.
Cieszę się, że Ci się u mnie podoba.
Jestem po lekturze artykułu o glebach miejskich i tak naprawdę powinno się uprawiać rośliny, które są odpowiednie dla danej gleby, czyli w moim przypadku sosny i wydmuchrzyce piaskowe ;:306 , a ja kocham róże.
Najbliżej z wystaw różanych masz Końskowolę w lipcu. Tylko ta jest najmniejsza. ;:131

Kizuna

Obrazek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże na wydmie

Post »

Witaj Aniu obejrzałaś pola przepięknych róż , na pewno plama koloru danej odmiany robi wrażenie , już od dawna mi się podoba róża Ferdy pomimo ,ze kwitnie raz , aż w tym roku zamówiłam i w przyszłym będę ją mieć jest piękna /a co dopiero widzieć ja w realu/ pozdrawiam ;:3
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu od jakiegoś czasu poluję na róże pana Rojewskiego i może w przyszłym roku uda mi się jakieś zdobyć, mam ochotę na Frere de Taize?, Wspomnienie Lata i Sweet Time. Aż Ci zazdroszczę tej wycieczki ;:7
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże na wydmie

Post »

Witaj :wit . Na pewno musisz odpowiednio przygotować ziemię pod róże ale jak widać świetnie sobie radzą ;:108 . Ferdy i Kizuna mają bardzo ciekawe kolorki ;:108 . Prawdę mówiąc nie spotkałam jeszcze tych róż ;:185 . Końskowola to około 200 km ode mnie więc w sumie nie jest źle ;:131 . Pozdrawiam :wit .
igaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 27 lis 2019, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 6B

Re: Róże na wydmie

Post »

Czesław Miłosz, bardzo ładna róża, gdzie można ją kupić?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16058
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże na wydmie

Post »

Ferdy bardzo ciekawa!
Fajnie, że rekomendujesz wycieczkę do Kutna. Wybierałam się już tam, ale nigdy się nie składało. W tym roku koniecznie muszę zaliczyć tę wystawę róż. ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11626
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu też mnie zauroczyła, cudna. ;:oj

Obrazek

Zazdroszczę wyjazdów na różane wystawy i pola. ;:215 Oczywiście, że w takich miejscach trudno panować nad kolejnymi chciejstwami różanymi. ;:173
Ostnice przesadzam wyłącznie wiosną, wtedy nie ma problemu z wymarzaniem, ale zostawione w miejscu wzejścia i tak są najokazalsze.
Twoje panienki już oporządzone, ;:138 a ja się obraziłam na swoje, nawet liści w tym roku nie pozbierałam. Niech sobie radzą bez mojej pomocy. ;:108

Świątecznie dużo zdrowia i miłych spotkań w rodzinnym gronie. ;:196
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Teresko, nie zwróciłam uwagi na to,że Ferdy kwitnie raz ;:131 Wolę róże powtarzające kwitnienie, ale ten kolor bardzo mi się podobał, a i układ płatków niespotykany. :roll:
Pola różane robią wrażenie.

Obrazek

Majeczko, róże Łukasza Rojewskiego powoli pojawiają się w naszych szkółkach. O niektóre trzeba pytać.
W ubiegłym tygodniu Czesław Miłosz zajął trzecie miejsce w grupie miniatur w Międzynarodowym Konkursie Nowości Różanych w Barcelonie .

Obrazek

Ewelino, ziemię pod róże staram się przygotowywać dość starannie, daję obornik, kompost i inne cuda, a i tak kwitną słabiej niż na glebach gliniastych. Piach robi swoje. Zauważyłam, że u mnie potrzebują zdecydowanie więcej czasu.
Lubię ciekawe, niespotykane kolory.
Obrazek

igaa, sprawdzaj w różnych szkółkach, może się gdzieś pojawi. Jak zauważę to dam znać.

Obrazek

Wandziu, może spotkamy się za rok w Kutnie ;:306
Czytałam u Ciebie,że już róż nie dosadzasz. Ja też przystopowałam z zakupami różanymi. Nie mam więcej miejsca. No może jeszcze kilka się upchnie, ale to tylko pojedyncze egzemplarze.

Obrazek

Soniu podróże różane dają mi wiele radości i inspiracji. Jeszcze nie pokazałam wszystkiego :uszy
Co do ostnic mam takie same obserwacje. Jednego roku narobiłam się przy przesadzaniu maleństw, a najlepiej rosły te zostawione same sobie.
Patrząc na pogodę za oknem zastanawiam się czy warto było się męczyć z kopczykowaniem ;:131 Dobrze, że są niewielkie, więc może się nie ugotują.

Obrazek

Dziś większość zdjęć z września.

Obrazek

Obrazek

Cisy powoli pną się w górę. Jeszcze dziesięć lat i zasłonią ulicę ;:306

Obrazek

Miłorząb też nie jest mistrzem w przyrastaniu . Za to mahonia za chwilę zarośnie całą rabatę. Muszę ją ściąć i zrobić dekorację świąteczną.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16058
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże na wydmie

Post »

Piękny i cudnie wypielęgnowsany ten trawnik Aniu i już sam w sobie jest doskonalą ozdobą, ale ja to bym chyba długo nie wytrzymała i kosztem trawniczka dwukrotnie poszerzyłabym tę Twoją rabatę pod ogrodzeniem. Ileż tam by się jeszcze bogactwa zmieściło. :)
Co do Kutna, to calkiem niewykluczone, że może nasze spotkanie dojdzie do skutku (jeśli tylko uda mi się namówić mężulka na wycieczkę).
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Wandziu, zmówiłyście się z Justyną co do poszerzenia rabaty ;:306
Tam jest położona obwódka z kostki, więc przeróbka rabaty pociągnie za sobą spore koszty, ale jest w planach na nadchodzący rok.
Jak napisałam u Ciebie w wątku pokażę Ci zdjęcia moich rododendronów, które złapały jakieś paskudztwo w czerwcu. Podejrzewałam fitoftorozę więc je usunęłam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze kilka zdjęć z dzisiejszego spaceru :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na zakończenie chciałabym się pochwalić prezentem, który sobie zrobiłam ;:138
Jeszcze ciepły najnowszy numer biuletynu PTR.
Możecie w nim znaleźć artykuły naszych koleżanek ;:4


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”