Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Asiu Art szkoda wielka, że się nie spotkałyśmy, ale życie pisze swoje własne scenariusze.
Tych Phalaenopsis Black Pearl było parę szt, więc i dla innych by starczyło :(
Dzięki za info o Promeneii, właśnie też natknąłem się na takie informacje, że nie tak łatwo dogadać się z tym storczykiem. Będę miała na uwadze Twoje i Mirki uwagi i mam nadzieje, że nie będzie mi spędzać snu z powiek ;:215
Phal. mannii black x lindenii bardzo mi przypadła do gustu od razu ją zobaczyłam w "tłumie" Phalaenopsis ;:215 Już ją ukamienowałam ;:333 i to samo zrobiłam z Dendrobium ametystoglosum, nie czekałam do kwitnienia, bo miałam złe przeczucia jeśli chodzi o korzenie i niestety się nie pomyliłam :cry: straszna lipa, tak więc Mirko u mnie jeszcze długo do kwiatów bo wątpię czy ten pęd się utrzyma. Czuję, że szybciej i Ciebie Mirko będziemy podziwiać kwiaty.
Asiu odnośnie Nikkou, to od paru dni go przesadzam, bo niestety korzenie w mchu nie były za ciekawe, no i całe piękno poszło się.... przejść w siną dal.... ;:124

Lucynko jeśli chodzi o Phalaenopsis to w sumie były tylko te z SO. Niemcy mieli jeszcze parę botanikiów na krzyż. Czy byś coś dla siebie znalazła :?: raczej na bank, ale szału w wyborze nie było. Dla mnie było biednie. Żadnych krzyżówek Phalaenopsis, które lubię. Tylko to jedno lindenii się trafiło.

Liszko odpowiedź jest prosta. Najpierw się obie strony obraziły później pokłuciły a na koniec na złość sobie zrobili. I mieliśmy w tym samym terminie dwie wystawy. Czyli nikt nie wygrał a wszyscy stracili. Bo zamiast się dogadać jak dorośli ludzie i stworzyć coś razem, dużego i to rozwijać z roku na rok, to okazało się, że foch rządzi. W zeszłym roku oboje wystawców było razem we Wrocławiu.

Mirko Ty to jesteś mistrzynią kasowania postów. Ja robię tak, że piszę post i co jakiś czas kupuje do schowka jego treść i w razie wypadku (co też mi się zdarza) wklejam zapisaną treść. Albo długie posty piszę w notatniku (najczęściej na komórce) przez parę dni a później wklejam treść na stronę i dorzucam foty ;:333 trzeba ograniczać powody do nerwów w dzisiejszym świecie ;:306
Mirko ten Phalaenopsis mannini to był normalnie jakiś smok ;:oj coś pięknego ;:167
Jak kupowałam Phalaenopsis Black Pearl to myślałam, że to Black Bird, bo nie było fiszek a na niego kiedyś polowałam, ale jak dla mnie one praktycznie się nie różnią a oba są piękne ;:167
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Phalaenopsis Black Pearl

Śliczny.
Za nie duże pieniądze to znaczy jak nieduże ? :wink:
Grzegorz
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Nieduże to 50 zł :wink: w gratisie wiciornastki ;:306 w O4U były one po 80 zł.
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 116
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

zabkamarta pisze: Liszko odpowiedź jest prosta. Najpierw się obie strony obraziły później pokłuciły a na koniec na złość sobie zrobili. I mieliśmy w tym samym terminie dwie wystawy. Czyli nikt nie wygrał a wszyscy stracili. Bo zamiast się dogadać jak dorośli ludzie i stworzyć coś razem, dużego i to rozwijać z roku na rok, to okazało się, że foch rządzi. W zeszłym roku oboje wystawców było razem we Wrocławiu.
I to mnie właśnie dziwi niesłychanie bo póki co, to z tego co widzę jesteśmy zupełnie raczkujący jeśli chodzi o wystawy. Nawet wtedy, gdy wszyscy wystawcy byliby w jednym miejscu to i tak wystawa taka nie wyglądałaby tak, jak te azjatyckie czy amerykańskie. Ludzie na razie jeżdżą, bo są spragnieni roślin, ciągle wierzą, że tam dostaną coś lepszego niż kupując online chociażby. Ale, jak czytam, często wracają i piszą, że takie małe, że gdyby wiedzieli itd. Efekt będzie taki, że ludzie przestaną na te wystawy jeździć, albo będą jeździli rzadziej, częściej będą przychodzili po prostu miejscowi. Jaki to ma sens? Nawet jeśli się kłócą to w takich miejscach powinni się przynajmniej tolerować. To jest po prostu śmieszne i okropnie zaściankowe i tyle.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Gratuluję wspaniałych zakupów na wystawie-niezwykle oryginalne okazy ;:333
Pozdrawiam i miłego słonecznego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Liszko no jak widzisz sama to wszystko dziwne jest i niestety smutne. Trzeba się spodziewać, że za rok pewnie będzie tak samo jak w tym roku, więc tak jak napisałaś, ludziom po prostu odechce się chodzi na coś takiego. Ja mam blisko to zaryzykuj, ale jakbym miała już z, daleka dojechać, to już bym się dobrze zastanowiła.

Ostatnimi czasy mam takie urwanie głowy, że zapominam jak się nazywam. ;:222 Cały czas jestem do tyłu z wiosennymi porządkami wśród storczyków a jeszcze parę sztuk czeka na przesadzenie. ;:219 Najgorzej te z kory co idą do hydro, to przy nich jest najwięcej zabawy. Mam też parę do przesadzenia z hydro do hydro, to te na szczęście tyle czasu nie zajmą.

W natłoku spraw zrobiłam parę fotek.

Udało mi się uchwycić pełen rozkwit u Neofinetia falcaty.


Obrazek

Obrazek

W orchidarium też cały czas coś się dzieje. Albo coś kwitnie, albo coś pędzi, także nie ma nudy. Obecnie kwitnie hydryda Phalaenopsis i Masdevallia hybryda. Ostatnio wrzuciłam do orchidarium jeszcze trzy Masdevallie hybrydy, wszystkie one omal nie zostały ubite przeze mnie w doniczce i na koniec to co zostało (a zostało mało) umieściłam w orchidarium. Wszystkie cztery żyją i wypuszczają nowe przyrosty.



Obrazek

Kwitnie ponownie Oncidium Sunset Alba. To wiosenne wybarwienie jest bardziej intensywne od tego zimowego, ale nie ma się co dziwić. Nie mniej jednak te kolory bardziej mi się podobają.


Obrazek

Obrazek

Kwitnienie rozpoczęła Dtps Anna Larati Soekardi. Pierwsze dwa kwiaty były brzydkie i zdeformowane. Wyglądały jak takie dwa potworki ;:222 kolejne dwa były już poprawne. Bardzo podoba mi się jej mocno kontrastowa warżka.



Obrazek
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ale pięknie kwitnienia ;:63
Neofinetia rośnie w keramzycie? Nie wiem, czy dobrze widzę?
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto cudowna Dtps Anna Larati Soekardi...a moja ...nic :cry:
przynajmniej u Ciebie zawsze można nacieszyć oczy.
Gratuluję nowych nabytków a szczególnie Phal. Essence Zusan. Bardzo mi się podoba.
kiedyś nawet zamawiałam ale niestety sprzedawca mi jej nie przysłał.Może jeszcze będzie kiedyś okazja.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Reniu Neofinetia jest w much, aż tak się nie zapędziłam z tym "kamienowaniem". Raczej nie miała bym odwagi dawać ją w hydro.

Asia7084 szczerze polecam Phalaenopsis Essence Zusan. Na tą chwilę reanimuje ją w hydro, ale już widzę, że pacjent ma się bardzo dobrze, utrzymuje teraz 4 kwiaty i naprawdę szalenie mi się podobają. Mają w sobie tyle piękna, że codziennie do niej wzdycham i jestem przeszczęśliwa z tego zakupu.
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2806
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto brawa za kwiaty na neofinetii.
Oncidium sunset alba ma fajne kwiatki czy one są takie małe jak u oncidium twinkle?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Kasiu powiedziałabym, że przynajmniej z trzy razy większe od twinkle. Tak z linijką w ręce to ma szerokość 2,5 cm a wysokość 4 cm
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Brawo za pokazanie piękna neofinetii , ta czysta biel w tym wydaniu jest urocza .
Onciium dla mnie ma trochę mdłe kolory chyba ,że na żywo są intensywniejsze.
Za to dtps. bardzo mi przypadł do gustu podobnie jak Tobie podoba mi sie ta kontrastująca warzka .
Zazdroszczę kwitnienia masdevallii ,ona jest piękna - po prostu, moja jedyna dogorywa.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś, mam zaległości również u Ciebie. Mam 'młyn' teraz jak Ty... ;:60

Prześliczna Neofinetia falcata i wszystkie pozostałe.
Orchidarium pełne kolorów i różnorodnych kształtów kwiatów i liści. Kwiat Masdevallii w niesamowitym kolorze.
Czekam aż będzie ich cała gromadka ;:65
Dtps Anna Larati Soekardi uprawiasz w hydro ? Moja coś mi podupada..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”