Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11355
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, ja akurat nie jestem zdeklarowaną zwolenniczką owadzich fotek ;:173 .. to kwestia osobistych wrażliwości.. Każdy fotografuje tak jak lubi i potrafi i o to chodzi! ;:333 Kilkanaście fotek w sezonie zrobiłam motylkom i innym bzykom ale już mam dość! ;:oj :) Wolę listki kolorowe w jesieni... :) Co nie znaczy, że u innych nie oglądam ich z zainteresowaniem na jakie zasługują! ;:108

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Lucynko ja się wręcz cieszę na zmianę pór roku, jak chyba nigdy w życiu - zawsze nie znosiłam późnej jesieni i zimy. Teraz jednak ostatnie prace na działce były tak intensywne i męczące, jeszcze w połączeniu z innymi rzeczami, że z przyjemnością odpocznę ;:131 Planuję również przez zimę nadrobić różne zaległe rzeczy, bo wiosną młyn zacznie się od nowa, zapowiada się nawet na większy...
Joasiu bardzo dziękuję ;:196
Alu to prawda ;:108 spróbuję poszukać kogoś innego, chciałabym to załatwić jeszcze w tym sezonie.
Moniko prawdopodobnie pojadę jeszcze raz, w grudniu pobielić drzewa, a potem do marca sen zimowy ;:41 Można się do tego przyzwyczaić, odpocząć, zrobić inne zaległe rzeczy... To wyznacza pewien rytm, pory kiedy bardziej myśli się o działce i takie, kiedy robi się co innego ;:108
Mariolu niebo jeszcze kilka razy było takie błękitnie, niemal jak w maju ;:oj
Aniu dziękuję ;:196 listków niestety coraz mniej, niedługo będzie całkiem łyso ;:219
Marynko każdy robi to, co lubi - dla mnie owady to taka wisienka na torcie, ale równie dobrze może to być np. promień słońca. Coraz częściej szukam takich elementów, zdjęcia w środku dnia już trochę mi się znudziły :wink:

Działka, tak jak i wszystko inne robi się coraz brzydsza, ale na szczęście mam zapas zdjęć z okresu ładniejszej jesieni. Ostatnio zapomniałam napisać, że odbyło się kolejne spotkanie dotyczące elektryfikacji ogrodu, jednak dojdzie ona do skutku :tan Prace ruszą na wiosnę (a miały już być skończone ;:224 ), ale kiedy dokładnie nie wiadomo. Dodatkowo jest kolejna szansa na sprzedaż domu po moich dziadkach - nareszcie! Jeżeli się uda, poszukiwanie nowego mieszkania na szczęście przypadną jesienią i zimą, co nie wpłynie negatywnie na działkę. Za to "odziedziczę" sporo elektrycznych narzędzi m.in. kosiarkę i podkaszarkę z czego bardzo się cieszę ;:108 Trzymajcie kciuki, oby tym razem się udało ;:215

Obrazek

Jeszcze trochę nieśmiała i nie w pełnej krasie, ale za to zdecydowanie ze słońcem. Gdy robiłam te zdjęcia żywe kolory były nadal na działce tylko plamami, nie zjawiskiem dominującym. Jak ta kropla intensywnej czerwieni za kompostownikiem, czy odrobina żółci na rabatach wśród liści? Na dalszych ujęciach jeszcze zieleń ? kolejne rośliny które dostałam od sąsiadki, malino-jeżyna i rozchodnik okazały. Oprócz nich otrzymałam też pokazywaną wcześniej chryzantemę, ostróżkę bylinową oraz niezidentyfikowane wysokie żółte kwiaty. Mam nadzieję że wszystkie przeżyją zimę, mimo że zostały tak późno przesadzone. Na ostatnich dwóch ujęciach zmiany: rabata przed domkiem już bez jednorocznych kwiatów, przygotowana do oczyszczenia i przekopania oraz wycięte drzewa, widok niezbyt przyjemny, ale konieczny, jeśli chcę pokazać za jakiś czas nowy wygląd działki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Piękne, ciepłe światło. Widać ogrom pracy, życzę powodzenia na dalszych etapach! :D
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

ładne te Twoje zdjęcia! Trzymam kciuki za plany i marzenia- a właściwie za ich realizację!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

No to zaczynam zaciskać kciuki. ;:303
Niech wszystko Wam się powiedzie i plany staną się faktem. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko ostatnie podrygi jesieni bo za chwilke nie zostanie juz żaden listek na drzewach .U mnie dziennie pada i tylko gruby liściasty dywan na ziemi wskazuje ,ze nadchodzi nieciekawa pora roku ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Truskawkowa działka

Post »

Życzę powodzenia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42147
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio zdjęcia, że buzi dać powiem krótko ale dobitnie! ;:167
Jesteś pewnie jedną z niewielu co plan wykonała ;:215
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4203
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Mogę sobie wyobrazić jak Twój ogród o który bardzo dbasz znowu na wiosnę buchnie kwieciem ;:138
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :wit ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio przeczytałam cały wątek i jestem pełna podziwu ile udało Ci się w ciągu tych dwu lat zrobić. ;:180 Porządkowanie takiej dużej, zaniedbanej działki jest wyjątkowym wyzwaniem. Ścinanie dużych drzew i pozbywanie się karp to bardzo ciężka praca. Domek ładnie utrzymany, a zmiany wokół niego na pewno się udadzą. Szkoda, że ani fachowiec od pilarki, ani od glebogryzarki się nie popisali. Też nie lubię używać chemii w ogrodzie, ale czasem to konieczność. Odkrywanie kolejnych użytecznych roślin na działce jest świetne. ;:138 Studnia to skarb na działce, nie jest się uzależnionym, kosztów też nie generuje. ;:215 Mam nadzieję, że ciocia Ci pomaga, bo nie doczytałam. ;:218 Firletka kwiecista z czasem może opanować nowe rabaty. ;:108 Wysiewa się wyjątkowo obficie, u mnie raz wprowadzona rośnie w najdziwniejszych miejscach. Pierwsze własne warzywa wyjątkowo cieszą, a smakowały pewnie nieporównanie lepiej, niż sklepowe. Pierwszą wiosnę w kolażu pokazałaś przepięknie. ;:63 Zazdroszczę umiejętności robienia, tak cudnych portretów roślin i innych mieszkańców ogrodu. Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Joasiu, Mariolu, Lucynko dziękuję ;:196
Jadziu chyba wszędzie tak jest ;:185 trzeba się cieszyć tymi resztkami koloru póki są ;:131
Alicjo dziękuję ;:196
Mario plan mniej więcej wykonany - mam nadzieję na kilka pogodnych dni na początku listopada, żeby wszystko skończyć ;:108
Arku może od razu nie buchnie kwieciem, ale jeżeli wiosna będzie ładniejsza od tegorocznej kwiatów na pewno będzie więcej, zwłaszcza jednorocznych ;:108
Soniu bardzo dziękuję ;:196 ciągle mam wrażenie że niewiele zostało zrobione przez te 2 lata ;:131 pomaga mi cała rodzina, w miarę czasu i możliwości. A firletki już mam niezłe ilości ;:183 na razie mi to nie przeszkadza, może się panoszyć ;:209

Obrazek

Kolejne odsłony jesiennych widoków, i tych bardziej, i tych mniej typowych. Ognisko i rudbekie, listki na drzewach i na krzewach, a nawet kamienie i dachówki ? wszystko ma ciepłe barwy, jakby na przekór temperaturom na zewnątrz. Może Pani Jesień pragnie nas rozgrzać swoimi kolorami, byśmy mogli je wspominać w kolejnych, zimniejszych miesiącach?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ależ kolory... :)

To trzecie zdjęcie z dymiącym ogniskiem jak z jakiegoś planu filmowego. :)
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko i ja trzymam kciuki,by się spełniły wszystkie plany i zamierzenia. Dużo już wykonaliście a i pewnie sporo przed Tobą. A zdjęcia robisz cudne. ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”