MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
diodas1
500p
500p
Posty: 529
Od: 7 paź 2009, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

Według różnych statystyk można wstępnie przyjąć- tyle rurek ile kokonów. Gdyby rok okazał się łaskawy dla pszczół to będziesz mogła dołożyć jeszcze pęczek później, kiedy zacznie się robić ciasno. Lekkie wgniecenie to nie katastrofa. Najwyżej mieszkanka będzie krzywo latać
moje pszczółki https://drive.google.com/drive/folders/ ... nRVOWlxaEk" onclick="window.open(this.href);return false;
balkonowa poziomkownia https://drive.google.com/drive/folders/ ... GFnaWxaUnc" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

Kiedy najpóźniej kupić kokony, bo nie mam miejsca w lodówce, więc chciałbym je odrazu zanieść na działkę. Potrzebuję ok. 300 szt. może wie ktoś gdzie kupię najtaniej, albo ma do odsprzedaży nadwyżkę. Pozdrawiam.
Andrzej
Wars
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 23 kwie 2014, o 03:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

Termin o który pytasz zależy od prognoz pogody, masz bliżej do górali niż ja, może przy okazji Ci zdradzą kiedy na twojej działce lub w okolicy będą kwitły drzewa i krzewy owocowe. A tak poważniej to myślę ten termin ostateczny wypada przed Świętami. Lodówka nie jest niezbędna aby mieć pożytek z pracy murarek, choć czytając forum w ostatnim roku można odnieść takie wrażenie. Taka mała ilość kokonów to tak jak kostka masła, więc przypuszczam że nie o miejsce tu chodzi a o zasadę " nie będzie W Mojej lodówce tego robactwa". O nadwyżki pisz na priv.
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

Nie wiedziałem, że to tak mało gabarytowo . Co do robaków w lodówce, to u mnie często goszczą różne larwy muchówek, dla ryb akwariowych ;-) Napisałem mail, bo jako "świeża krew" nie mam możliwości priv. :-\
Andrzej
Awatar użytkownika
sparks25
500p
500p
Posty: 696
Od: 14 lut 2010, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie chełmno

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

Jeśli ktoś nie ma miejsca z powodzeniem może już wystawić kokony nic im nie będzie . Wystarczy kartonowe pudełko z dziurką i wstawić do domku dla murarek.
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

Ja w zeszłym roku trzymałem kokony na balkonie i jak się zrobiło ciepło to wyleciały trochę za wcześnie a gdybym je trzymał w lodówce to mógłbym je wypuścić ze dwa tygodnie później.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Wars
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 23 kwie 2014, o 03:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

Witaj ponownie sparks25 na forum o murarkach. Dawno Cię tu nie było.
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

sparks25?Dwa lata jak Ciebie nie było tutaj? Miła niespodzianka , miły powrót :) . Mam nadzieję , że na długo.
Wars Ty też mógłbyś się częściej odzywać. Ciężko mi "walczyć" bez sojuszników z "lobby AGD" :wink:
Awatar użytkownika
sparks25
500p
500p
Posty: 696
Od: 14 lut 2010, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie chełmno

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

Ja po prostu kokony przechowuje nadal w rurkach i wydlubuje dopiero teraz i po oczyszczeniu przechowuje w piwnicy , gdzie na chwilę obecną mam 4stopnie . Okna od niej położone są od północy. Lodówka do będzie ostateczność chodź moja Pani nigdy nie powiedziała że się nie zgadza na ich przechowywaniu w lodówce. Od 4 lat wypuszczam około 3500 murarek na swojej działce a wydlubuje około 30000 kokonów.
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

A co z resztą kokonów?
Pozdrawiam. Jacek :uszy
diodas1
500p
500p
Posty: 529
Od: 7 paź 2009, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

Klasyczne pytanie retoryczne. Reszta jest wypuszczona na innych działkach. Kokony z pszczołami raczej nie nadają się na przetwory ani do schrupania na surowo :D
moje pszczółki https://drive.google.com/drive/folders/ ... nRVOWlxaEk" onclick="window.open(this.href);return false;
balkonowa poziomkownia https://drive.google.com/drive/folders/ ... GFnaWxaUnc" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

To wynika z tego, że sparks25 ma przyrost roczny ok 8,5 w stosunku do tego co wystawia.
Sparks25 ile czasu Ci zajmuje wydłubanie 30000 kokonów bo ja sto razy mniej wydłubywałem dwa dni ;:oj
Pozdrawiam. Jacek :uszy
barbara_54
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 mar 2017, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.5

Post »

Witam, jestem tu nowa osobą pierwszy raz pisze na forum, na początek chciałabym sie przywitać z wszystkimi. I od razu ma pytanie w minionym roku udało mi sie zapełnić 4 rurki murarkami niestety w rurce było tylko po kilka kokonów czy to normalne? i czy moze ktoś ma na zbyciu i chciałby sie podzielić, mam mały sad przydomowy i kochanych wnuczków którzy lubią obserwować latające owady stad mój pomysł by zacząć hodować te pożyteczne owady
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”