Mój ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Mój ogród

Post »

Witaj Karolino :wit Ognik Darts red, Pęcherznice Diabolo i Luteus piękne. :)
Wierzba Hakuro Nishiki i Imperata Red Baron śliczne. :wink:
Motyli krzaczek śliczny. Tawuła Goldflame piękna. Śliczna rabatka z berberysami.
Fajniutka papryczka ostra. Tawuła Van Houtta śliczna.
Pięknie Ci kwitły krokusy. :D Krzewuszka Aleksandra takie maleństwo a pięknie zakwitło. ;:173
Wierzba Hakuro Nishiki piękna.
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mój ogród

Post »

Bardzo, bardzo Ci Paulii dziękuję.
Papryczki teraz na oknie już w tym roku stoją, bo w zeszłym miały bliskie spotkania ze ślimakami (o dziwo!). Tak się właśnie zastanawiam czy nie poobrywać tych kwiatów krzewuszki, żeby poszła na wzrost? a nie wysilała się z kwiatami...
jak myślisz?
i mam też drugą krzewuszkę bristol ruby, która pięknie rośnie ale nie kwitnie, nie wiem czemu, poza tym jest bardzo podobna do kolkwicji (liście i pokrój) i tak myślę czy się sprzedawca nie pomylił....
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Mój ogród

Post »

Nie słyszałam, aby poobrywanie kwitnących kwiatuszków krzewuszki spowodowało, aby poszła na wzrost.
Krzewuszka kwitnie na pędach jednorocznych, dlatego warto ją co roku przyciąć . Dzięki temu zagęści się wypuści nowe pędy i będzie kwitła obficiej, ale Twoja krzewuszka to takie maleństwo, że nie wiem czy ją ciąć. A kiedy ją powinno się przyciąć to nie wiem. Ja moją krzewuszkę przycięłam dopiero wiosną.
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mój ogród

Post »

dziękuję Ci bardzo, tak też zrobię:)
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
logika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 31 maja 2014, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród

Post »

Karolinko C
W ogrodzie w cieniu najlepiej rosną funkie, ale też bluszcz hedera czy zimozielony vinca czy kopytniki. W półcieniu możesz posadzić azalie japońskie np Maruszka kwitnie na różowo, ale musi być systematycznie podlewana. Nie wiem czy oglądałaś na tvn jest program Odlotowy ogród. Jak tanio i szybko zmienić ogród lub zamówić telewizyjną ekipę. Pamietaj, ze rosliny szybko rosną i za 3 lub 5 lat będziesz miała dżunglę, z koniecznością przycinania krzewów ja to juz przerabiałam zwłaszcza pęcherznice i tawuły trzeba co roku przycinać a potem palic gałęzie lub je rozdrabniać. Ja po 8letniej fazie lasu a właściwie dżungli, zmieniam ogród w śródziemnomorski z powodu braku czasu. Fotek na razie nie zrobię, bo chwilowo to musze projekt z powodów formalnych opóźnić, ale tak na szybko zrobiłam sobie miejsce na odpoczynek z palet przemysłowych. Kupiłam kilka palet, wypożyczyłam szlifierkę , oszlifowałam i pomalowałam pędzlem. Zrobię z nich podest na meble oraz meble. Właśnie szyję pokrowce na pianke tapicerską i będą siedziska.
Ogród śródziemnomorko-nowoczesny powstanie pewnie w przyszłym roku, bo chciałam zbudować sobie piwniczke, ale z powodu zbyt małego ogródka nie dostanę zgody na piwniczke i altane, bo będą przy granicy działki z sąsiadem. Budowa piwnicy wiąze sie z poważnym rozkopaniem czesci ogrodu, więc czekam na profesjonalny projekt, który obiecała mi zrobić koleżanka.
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mój ogród

Post »

Witaj Logiko :)
dziękuję z odwiedziny, bardzo mi miło :D
przepraszam, ze nie pisałam, ale miałam w ostatnim czasie dużo spraw na głowie....
Piszesz, że będę miała dżunglę, - ja chcę mieć dżunglę :) głównie po to, żeby się odciąć od ulicy.... Nie oglądam odlotowego ogrodu, ale oglądam gardeners world na domo+, to jest program angielski z samymi poradami jak uprawiać rośliny, leci 3 razy w tygodniu - naprawdę polecam. Piszesz, też o meblach ogrodowych:) - widzę, że jesteś "kobieta pracująca" - moje gratulacje. Ja też mam stół zrobiony z palet, teraz w weekend jak pogoda pozwoli będę nogi z cegieł robiła do pieca na pizze.
Właśnie kwitnie mi żylistek pink pom pom, jest zachwycający, choć tez maleńki. Właśnie też kwitnie powojnik, ale co dziwne, kwiaty pokazują się po kolei - efekt jest taki, że mam dużo pączków na nim i tylko po 2 rozwinięte kwiaty ;:306 .
Czaję się też już z nożycami na moją Hakuro :twisted: choć trochę szkoda mi jej ciąć.
Podoba mi się, że masz plany co do swojego ogrodu, bo to zawsze cieszy każdego ogrodnika.
Martwi mnie natomiast moja hortensja, tak bardzo chciałam mieć hortensje Grandiflorę, zrobiłam jej specjalny dół nasypałam kwaśnej ziemi, co wiązało się da mnie z kosztami dla mnie dużymi - i co? i zjadły mi ja ślimaki! (tak myślę), a druga, którą posadziłam obok do ukorzenienia, najpierw ślicznie wypuściła pączki listowe a potem pączki uschły. Więc na razie mam tam wrzosy i azalię, ale rabatka mi sie nie podoba i myślę co z tym fantem zrobić.
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Mój ogród

Post »

Nie martw się Karolino, w ogrodzie jest jak w życiu, raz lepiej, raz gorzej, ale ciągle do przodu!
Hakuro bardzo lubi cięcie i warto ładnie ją uformować.
Teściowa pewnie zadowolona z rewolucji w ogrodzie?

Bogusia
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mój ogród

Post »

Witaj Bogusiu :)
Pocięłam Hakuro już jakiś czas temu... Po cięciu jakby się zatrzymała, ani w jedną ani w drugą :) Czy teściowa zadowolona - nie wiem, szczerze mówiąc nic nie mówi, ale w jej przypadku to chyba dobry znak....
Pokupowałam kilka nowych roślin: krwawnika terracotte, który właśnie kwitnie - dałam go przed budleję z nadzieją na ładny kontrast kolorystyczny. Posadziłam też kocimiętkę, rozchodnika, goździk siny, gladiole... więc coraz gęściej na tych rabatkach :)
Właśnie kwitną lilie, całkiem więc już przyjemnie w tym ogródeczku :)
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mój ogród

Post »

A oto moje skarby w tym roku :
rabatka z trawą red baron, rozchodnikami, tawliną, trojeścią, tawułą
Obrazek



krzewuszka bristol ruby - jeszcze w pączkach, w tym roku będzie dopiero pierwszy raz kwitła ale za to bardzo obficie
Obrazek

kolkwicja już w pełni kwitnienia
Obrazek

azalia japońska, zachwyciła mnie kwiatami
Obrazek

kolejna rabatka
Obrazek


Trytoma groniasta kwitnie pierwszy raz od 3 lat - wyhodowana z nasion na zdjęciu widać tylko jeden kwiat, bo inne są jeszcze otulone liśćmi i ich nie widać
Obrazek

będę bardzo wdzięczna za wszystkie krytyczne uwagi :D
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”