Cztery pory roku w moim ogrodzie. Rok 2014 i 2015

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Andrzejku.
Popadało i na razie wystarczyłoby ale nie my to planujemy. Ktoś wyżej śmieje się z naszych planów. Ja już przestałem planować biorę to co dzień przyniesie a że pracy u mnie dość to bez planów zawsze jest coś do zrobienia. Faktycznie najbliższe dni rozpieszczać nas nie będą choć za dwa dni maj. Jutro grzebanie w ziemi pewnie odpadnie, może trawę skoszę.
Pozdrawiamy serdecznie i oczekujemy wizyty.

Witaj Jolu

Tulipany i mnie zadziwiły. Nie były wykopywane w ub. roku przez co wyszedł ładny kolorowy szpaler. Za nim już floksy pędzą a wszystko to na tle winobluszczu, który czepia się wszystkiego co na drodze spotka. Nawet część bramy, którą rzadko otwieram
zarosła dokładnie jego długimi pędami..
Twoja kalina już na dobre zakorzeniła się w naszej ziemi ale wciąż czeka na odbiorcę.
Pozdrawiamy serdecznie.

Krysiu.
Epimedium potrzebuje okrycia na zimę szczególnie w bezśnieżne zimy.
Szukałem Twojego ogrodowego wątku ale znalazłem tylko robótki ręczne. Niestety nie znam się na tym ale wiem ile pochłaniają czasu

Wszystkiego dobrego - ciepłej słonecznej ;:3 pogody.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7675
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

JANUSZ kliknij "od przybytku głowa nie boli" to ogród przy domu który się tworzy - zapraszam
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

;:3
Aż się uśmiechnęłam. Świetne to zestawienie: Janusz i robótki ręczne. :D A tak na marginesie, robótki ręczne koją nerwy i działają odstresowująco!
Komplementy pominę, ale zawsze jak odwiedzam Twój ogród, zdumiewa mnie mnogość gatunków i odmian roślin. Jesteś chyba rekordzistą w tym względzie. Brak choćby jednego chwaścika, też przemilczę...
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Januszu tak bardzo mi się podobały Twoje tęczowe tulipany i mam wielką niespodziankę patrzę a u mnie od Ciebie gratisowe tulipanki zakwitły tak samo :tan ale radość ;:138
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
byna
500p
500p
Posty: 832
Od: 18 maja 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Januszu, ale zazdroszczę ci tego deszczu, że padał i podlał ogródek. U mnie na dolnośląskich piaskach sucho, że aż przykro patrzeć na grządki dawno obsiana, na których nadal nic nie wschodzi. Pięknie się u ciebie prezentują "łany" kwitnących tulipanów, cesarskich koron czy skalniakowych drobiazgów. Ziemię też masz całkiem inną niż ta w moim ogrodzie. Wyglądała mi na bardziej ciężką, gliniastą i urodzajną.
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Helenko.
Działamy w ogrodzie dzień po dniu, nawet w przerwach między deszczami, bo chwasty nie czekają na słońce tylko rosną. Jesteśmy już na ukończeniu pierwszego podejścia ale już za nami wyrastają nowe :(
Roślin wciąż przybywa ale i straty też są. Moje ulubione canny kończą egzystencję w moim ogrodzie. Z kilkudziesięciu szt. jak bywało w poprzednie lata pozostało zaledwie kilka, resztę załatwił wirus. Pewnie to będzie ich ostatni rok w ogrodzie.

Iwonko.
cieszę się, że zakwitły tulipany ode mnie. U mnie rosną od 40 lat wciąż sadzę w innym miejscu stąd pokazują się w różnych miejscach w ogrodzie jakieś nie wykopane. Nawet w pszenicy też wyrosły :wink:

Obrazek

Grażynko.
Mamy deszczu w nadmiarze. Tak to u nas jest, jak leje to długo, jak susza to tez długo. Wyobrażam sobie jak wyglądają piaszczyste ziemie bez deszczu. Cóż mogę tylko współczuć. U mnie czarnoziemy i podczas suszy tez nie nadążam z podlewaniem a co mówić na piachu.

Dziś pstryknięte w ogrodzie:
Żywozielone listki brzozy
Obrazek

Sadzonki chryzantem.Zaczynają kwitnąć. Jutro będą skrócone.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tarczownica Tarczowata - kwiat
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Piękne fotki, pięknej wiosny. ;:138
Januszu ja u Ciebie zawsze podziwiam brak jakichkolwiek chwastów. ;:333
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Wiolu.
Dziękuję. Wiosna co dzień wita nowymi kwiatami.Tylko trochę za chłodno a jeszcze ogrodników nie było :(
Chwasty mnie się boją, bo ciągle chodzę z motyką :wink: .
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Witaj Januszu. Masz pięknie rozrośnięte kępy ciemierników, lubię wszystkiego dużo. :wink:
Ilość tulipanów tak idealnie kwitnących to miód na serce, dla takich widoków warto sadzić tulipany. ;:333
Widziałam też krokusy, mam nadzieję, że część to tych z wymiany zakwitła. :wink: Narcyzy, które mam od Ciebie, kwitną i cudnie pachną. ;:180
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Januszu u Ciebie o wiele cieplej bo serduszki masz duże,a z tulipanami w pszenicy to tak jak u mnie z liliami.Kupiłam koło 20 lat temu w szkółce wysyłkowej lilie pomarańczowe i też je tak przenosiłam ,że w ziemniakach je nawet miałam ;:306
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Witaj Dorotko!!!
Mówią,że tacy ludzie jak my, mają duże oczy. Też lubię wszystkiego dużo ale to już zaczyna przekraczać moje możliwości. W tym sęk,że jeszcze jest gdzie sadzić a tyle nowości pokazuje się na rynku i jak tu nie kupić.
Krokusy od Ciebie ładnie zakwitły. Cieszę się, że narcyzy też kwitły, choć były obawy,że przy takim zagęszczeniu w jakim rosły cebulki były zbyt małe na kwitnienie.

Iwonko - witam
Na razie nie nie mogę chwalić się ciepłem a i noce też są chłodne. Serduszka zakwitły,bo rosną w zaciszu. Dziwne w zasadzie to roślina cieniolubna a u mnie biała rośnie bardziej w cieniu i jest mniej rozbudowana od różowej. Może to taka jej uroda.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

drozd pisze:
Mówią,że tacy ludzie jak my, mają duże oczy. Też lubię wszystkiego dużo ale to już zaczyna przekraczać moje możliwości. W tym sęk,że jeszcze jest gdzie sadzić a tyle nowości pokazuje się na rynku i jak tu nie kupić.


Janusz bardzo to rozumiem i teraz bardzo się cieszę że mój ogród jest mały bo inaczej cały czas miałabym ochotę na nowe rośliny .

Po zlikwidowaniu oczka postała owa rabata ,ale przesadziłam w to miejsce rośliny z innej rabaty a na tamtej powstał mały trawnik ,żeby nie powiększać sobie powierzchni do pielenia .
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

A czy w miejscu w którym masz tulipany sadzisz coś potem by zakryć te usychające liście
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”