Regulacja gażnika kosy spalinowej.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
marlotnik

Regulacja gażnika kosy spalinowej.

Post »

Tak jak w tytule, mam problem z regulacją gażnika. Nie wiem do końca jak wyregulować. Odpaliłem kose pięknie chodzi po serwisie, ale teraz muszę ustawić gażnik i nie wiem jak się do tego zabrać ? Na początku trzeba wyregulować pokrętło przy pompce paliwo, czyli to którym dodajemy gazu tak aby kosa odpaliła, potem niskie i wysokie obroty, jakie powinny być niskie a jakie wysokie. ? I czy dobrze regulowałem ? Prosze o pomoc.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Regulacja gażnika kosy spalinowej.

Post »

Dziwne, że po serwisie musisz poprawić. Proponuje wrócić do serwisu i niech zrobią porządnie. Nowoczesne maszyny ustawia się często przy pomocy obrotomierza. Jak źle ustawisz, to szybko zniszczysz kosę, lepiej dać 20 zł za regulację, a jak masz w miarę nową to często za darmo reguluje diler. Samodzielne grzebanie przy gaźniku zwykle kończy się kupnem nowej maszyny bo remont się nie zawsze opłaca.
marlotnik

Re: Regulacja gażnika kosy spalinowej.

Post »

Serwis wykonałem sam. Chyba bd musiał zawieżć do pkt. jakiegoś w Częśtochowie i niech wyregulują. Spróbuje jeszcze sam, może da radę :)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5103
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Regulacja gażnika kosy spalinowej.

Post »

O ile mi wiadomo, gdy zrobisz zbyt ubogą mieszankę, to będzie słabe smarowanie, a mniej powietrza, to będzie więcej paliła. Nie mówiąc o tym, że jeśli będzie miała za duże maksymalne obroty i dlatego lepiej dać fachowcowi.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Regulacja gażnika kosy spalinowej.

Post »

Regulacja jest prosta :) Najpierw ustawiasz wolne obroty śrubką, która podpiera przepustnicę tak, żeby kosa nie gasła. Dajesz gaz do końca i tak regulujesz 2-gą śrubką skład mieszanki, żeby kosa osiągnęła jak najwyższe obroty. Następnie wykręcasz tą śrubę mniej więcej o 1/4 obrotu.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Regulacja gażnika kosy spalinowej.

Post »

Zgadza się, regulacja jest banalnie prosta. U mnie w serwisie, mechanicy idealnie regulowali obroty bez obrotomierzów. Wystarczył im dźwięk silnika. Jednak jeśli ktoś nie wie jak wyregulować silnik to lepiej niech odda to do serwisu. Jak źle wyregulujesz, o co bardzo łatwo, to i tak wylądujesz w serwisie. Sprzedając maszynę zawsze zabieraliśmy śrubokręcik do regulacji i informowaliśmy, że jak się rozreguluje to może przyjechać na darmową regulacje i pierwszy przegląd. Jak klient miał pokrętło, to kręcił i robił sobie jeszcze większy syf.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Regulacja gażnika kosy spalinowej.

Post »

A tak naprawdę to czy kosa sama się może rozregulować bez ingerencji użytkownika? Przecież tam nie ma żadnych sterowników elektronicznych, w większości bo np. pilarki adaptacyjne Auto Tune Husqvarny cos takiego na pewno mają ale są drogie i do domowego uzycia mało kto kupi.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Regulacja gażnika kosy spalinowej.

Post »

Tak, może :) Można powiedzieć, że silnik w niektórych sytuacjach zachowuje się jak żywy organizm. Zmiany napięć, drgania, temperatura, przesilenia... Tam wszystko żyje :) Dlatego każda maszyna powinna przynajmniej raz w roku zostać przejrzana i przeczyszczona. Coś jak profilaktyka :)
marlotnik

Re: Regulacja gażnika kosy spalinowej.

Post »

Już sobie wyregulowałem. Tylko mam jedno pytanie koledzy, otóż jak wkręca się na wysokie obroty, to jest moment gdzie dojedzie przycisk od gazu do połowy, potem daje gaz na full i w tym momencie ją przydusi tak jak pracowała na niskich obrotach i potem już pracuje na pełnym gazie. Jak temu zaradzić ? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”