Domowo i zdrowo

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Poczytałam i jestem pod dużym wrażeniem.
Wrócę do do gruszek zalewanych destylatem, które przypomniały mi moją największą porażkę nalewkową zwaną nalewką gruszkową ;:223 To co uzyskałam nie nadawało się do wypicia, całe szczęście, że mało zrobiłam. Prawdopodobnie użyłam nieodpowiednich gruszek ;:223 Williams to nie był.
Awatar użytkownika
wiolamanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4139
Od: 16 cze 2012, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Piotrze
Nie jest to wielki krzak ,w każdym ogrodzie znajdzie się dla niego miejsce ;:108
Co do sadzonek zapytam znajomej od której dostałam i dam znać :wink:
Sałatka wygląda bardzo apetrycznie,jak i pozostałe cudeńka zaprezentowane przez Ciebie ;:180 ;:138
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Witam
Andzia84 pisze: Muszę się zdecydowanie podszkolić w tej kwestii-podpuszczka o ile dobrze pamiętam z biologii to jakaś biologiczna wydzielina żołądkowa krów, a CaCl2-chlorek wapnia? Wybacz laiczce :lol Jestem totalną ignorantką w kwestii tak zaawansowanej metody robienia sera, ale podszkolę się, obiecuję :) Tylko czy te składniki są niezbędne? Czym będzie różnił się taki ser zrobiony metodą tradycyjną-czyli powolnym ogrzewaniem kwaśnego mleka od tego z dodatkiem podpuszczki i CaCl2? Jeśli gdzieś już o tym pisałeś to wybacz pytanie, ale strasznie mnie to zaintrygowało i musiałam się spytać zanim przeczytam o Twoim serze-swoją drogą tak smakowitym, że mam ochotę lizać ekran :lol:
Aniu
Twaróg, a ser podpuszczkowy, to 2 odległe na początku drogi technologie, nie chcę tu robić wykładu, ale zakwaszając naturalnie mleko, działa natura i kwas mlekowy, natomiast w serze podpuszczkowym chodzi nam najpierw o uzyskanie ziarna, a potem go ukwaszenie. Podpuszczka jest wyciągiem z żołądków cielęcych, a nie krowich.
Ta sprzedawana na Allegro w proszku jest pochodzenia roślinnego.
Ja stosuję podpuszczkę płynną z żołądków cielęcych, kupuję ją w Agrovisie.
CaCl2 można dodać lub nie, 2g na 10 l mleka pomoże w lepszej koagulacji mleka. Ja zawsze chlorek dodaję.

Jak chcecie mogę taki proces opisać
beatrix+ pisze:Fiu,fiu...taki zdolny chłopak marnuje się we w mazurskiej wsi...Warszawą zwaną :;230
Beata
zawsze wychodzę z takiego założenia :chcieć to móc.
nena08 pisze:Poczytałam i jestem pod dużym wrażeniem.
Wrócę do do gruszek zalewanych destylatem, które przypomniały mi moją największą porażkę nalewkową zwaną nalewką gruszkową ;:223 To co uzyskałam nie nadawało się do wypicia, całe szczęście, że mało zrobiłam. Prawdopodobnie użyłam nieodpowiednich gruszek ;:223 Williams to nie był.
Niestety wielu Ludzi popełnia zasadniczy błąd, łapiąc pierwszy , lepszy przepis z Netu okraszony ładnymi fotami, a potem wychodzi klapa.

Powtarzam to z uporem maniaka, jedyna gruszka na Nalewkę to odmiana Williams , potocznie zwana Michałką .


Obrazek

Do wyrobu nalewki Williams musi być dojrzała, czyli żółta jak na zdjęciu. Przepis na zrobienie jest prosty, ale długotrwały. Zupełnie inny niż klasyczny do wyrobu nalewek.
Smak wynagradza oczekiwany okres.
wiolamanka pisze:Piotrze
Nie jest to wielki krzak ,w każdym ogrodzie znajdzie się dla niego miejsce ;:108
Co do sadzonek zapytam znajomej od której dostałam i dam znać :wink:
Sałatka wygląda bardzo apetrycznie,jak i pozostałe cudeńka zaprezentowane przez Ciebie ;:180 ;:138
Wiola
dziękuję za pomoc, czekam na dalsze informacje.



Dzisiaj pokazuję jak zrobić pyszną słoikowatą pasztetową

Składniki
1 kg szynki/łopatki z b.małą ilością tłuszczu (na zdjęciu jest mięsień trójgłowy łopatki)
1 kg podgardla bez gruczołów
skóra z podgardla
0,5 kg wątroby (ja dziś użyłem indyczej)

Obrazek

Wątrobę parzymy w temp 80C przez 30 min, sprawdzamy przecinając w poprzek, jeśli krew będzie wypływała parzymy dłużej.

Obrazek


Mięso kroimy , dodajemy skórę ( zawiera kolagen), zalewamy wodą , tak żeby tylko przykrywała, nie solimy , nie pieprzymy i parzymy w temp max 90C, do osiągnięcia 80C w mięśniu mięsa.

Obrazek



cdn....
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Bardzo zaciekawił mnie Twój parmezan. ;:215 Na razie się wpisuję,w wolnej chwili uważnie poczytam.
Wczoraj M. zakupił wspaniały ser bez nazwy na kiermaszu rękodzieła Września Jeleniogórskiego. W całym domu roznosił się wspaniały zapach używanej przez tydzień skarpety. / oczywiście nie pranej w tzw. międzyczasie/. ;:306 Domownicy i goście byli zachwyceni. Wszyscy upajający się tą wonią są fanami serów.

Ooooo, w czasie redagowania posta zostało dużo dopisane, będzie co czytać. ;:138
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Witaj
w Twoich okolicach we wsi Łomnica mieszka mój Zajomy serowar Daniel S.
Razem z żoną Bożeną robią b.dobrej jakości kozie sery, na szcególną uwagę zasługuje Ich chałwa kozia.
Daniel sprowadza Parmezan z Włoch i go sprzedaje na Targach Slow Food w W-wie.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Odpowiadam-majonez kupny
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Wiatm

...cd pasztetowej


Do jednego z kawałków łopatki wbiłem sondę i mięso parzyłem w temp 85 C ( +/- 5 C) do osiągnięcia w mięśniu temperatury 80 C:

Obrazek

wówczas mięso przełożyłem do wystygnięcia, sondy nie wyciągamy, aby nie wypłynęły soki z mięsa:

Obrazek



Gorące skórki zmieliłem x2 na sitku fi 2.7 , dodałem 2 łyżki wazowe rosołu w którym parzyło się mięso i blender dokładnie dokończył dzieła.

Obrazek

Po wystygnięciu mięsa zmieliłem wszytko (czyli wątróbkę indyczą , łopatkę i podgardle oraz dodałem emulsję ze skórek) x 2 na sitku fi 2,7 .

Całość zważyłem , wyszło lekko ponad 2 kg , dodałem 140 g kaszy mannej oraz 2/3 do wagi mięsa rosół z parzonego mięsa.
Na 2 kg dodałem 1,4 l rosołu (- 2 łyżki wazowe użyte do zrobienia emulsji ze skórek) oraz przyprawy.


Przyprawy na całość, czyli 3.4 kg:


Pieprz biały świeżo mielony 7.5 g
Sól niejodowana 50 g
Majeranek świeży tegoroczny balkonowy 5.1 g
Gałka muszkatałowa świeżo tarta 3.5 g

Całość wymieszałem dokładnie blenderem, konsystencja gęstej śmietany.

Słoiki napełniłem z przerwą od denka ok 1- 2 cm i poddałem 1 etapowi tydalizacji, czyli 3 - krotnej pasteryzacji, w odstępach 24 h
pozwalającej na 6- ścio miesięczne przechowywanie słoików w temp.pokojowej.

Obrazek

1 etap to 45 min , liczony od zagotowania wody , temp pasteryzacji ok 90-95C .

Jest to łatwa i prosta w przygotowaniu pasztetowa smarowana , a do tego b.smaczna.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Zapisuję ;:108
Jak robisz majonez?Robiłam,ale się ważył .
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Joanna

Dziwię się, że Ty taka oczytana i pisząca ciekawe posty, ,,Domowa Kucharka '' nie potrafi zrobić domowego Majonezu. :roll:
Przepis jest bajecznie prosty i wychodzi zawsze w 100%, zrób i podziel się wrażeniami.


Majonez domowy

Obrazek



składniki:

230 g dobrego oleju , najlepszy wyciskany własnoręcznie na zimno (ja używam rzepakowego)

1 cale świeże jajko, najlepiej od kury domowej

15 g octu jabłkowego 6%, lub 10 g octu spirytusowego 10 % (ja używam tego pierwszego)

3 g niejodowanej soli

2 g pieprzu białego świeżo mielonego (wówczas majonez jest treściwy pod względem ostrości, spokojnie na początek można dać 1 g)

2g spożywczej glukozy, od biedy może być cukier puder

płaska łyżeczka musztardy (rodzaj dowolny na początek), ja daje własną zrobioną na czarnej gorczycy

2 łyżeczki płaskie soku z cytryny lub 1,5g kwasku cytrynowego

wszystkie składniki muszą mieć jednakową temperaturę, najlepiej lodówkową ( ja tak robię )

Potrzebujemy blendera i naczynia do której końcówka wchodzi ,, na styk " ( jest to b.ważne)

Wszystkie składniki zaczynając od oleju, jajka itd.... umieszczamy w naczyniu, zanurzamy do samego dna końcówkę blendera , uruchamiamy na full
i bardzo powoli podnosimy końcówkę , powtarzam bardzo powoli do góry, przez około 10 sekund. Nie wracamy. 8-)

Nic się nie zważy i majonez jest gotowy. Chcąc uzyskać majonez dekoracyjny należy dodatkowo dodać 1 żółtko.
Prawda, ze łatwo, prosto i przyjemnie, bez żadnych stresów? :)


Przepis rodzinny przywędrował do mnie z Kanady, a jest rodem z Portugalii.



Pomocnik Apap zawsze grzecznie czeka na zmywanie językiem:


Obrazek


Wracam do tyndalizacji pasztetowej w słoikach.
II pasteryzacja trwała 30 min
III pasteryzacja trwała 20 min

po ostatniej pasteryzacji słoiki schładzamy letnią , a później zimna wodą i przechowujemy jak napisałem powyżej, czyli do 6 miesięcy w temp pokojowej.



Williamsy w butelkach

2 ostatnie gruszki w butelkach dojrzewały i dojrzewały :


[ Obrazek


aż wreszcie dojrzały :

Obrazek


I na tym kończę sezon 2014 z gruszkami w butelkach i nalewkach , wszystkie butelkowe poszły do lochu i zobaczę się z nimi na Święta bożonarodzeniowe, a z nalewką na Wielkanoc, gdyż taka jest technika jej wykonania.


Kolejne nalewki owocowe na śmietanie czekają do wysłania w podzięce dla Sympatycznych Koleżanek wspomagających mnie :


Obrazek

i znowu nie zdążyłem napisać , jak się robi nalewki na śmietanie . ;:174
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Piotrku pasztetowa słoiczkowa wygląda przepysznie.... ja mięska w słoikach nie robię, ale nabieram coraz większej ochoty.... może zimą poeksperymentuję..... Kiedyś moja mama bardzo często robiła takie różne pyszności..... nawet dziś wspominała takie mięsko , z dodatkiem głowizny wieprzowej. Ja już nie pamiętam smaku, ale mówiła, że pycha i ma ochotę zrobić :D

Majonez robię ,,od zawsze,, jest pyszny, bardzo lubimy też z dodatkiem czosnku.... pycha ;:167 i faktycznie, nie ma najmniejszego problem ze zważeniem się.... ja tylko pilnuję, żeby mieszać cały czas w jedną stronę. I daję zwykły cukier :D

Jestem pod niestającym wrażeniem ilości i różnorodności nalewek jakie robisz ;:oj
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Agniecha

głowiznę robię w słoikach, jest pycha z dodatkiem pieprzu i czosnku , a galaretka jest niepowtarzalna, ale najbardziej lubię mięśnie policzkowe w warszawskim salcesonie, który kiedyś stworzyłem i zawsze robię późną jesienią.
A jak byłem młody, to salceson zawsze był dla mnie be, nigdy d..y nie urywał, ale byłem g...i. :roll:

Jak się trochę ochłodzi , zamawiam kolejną polówkę, będę wędził , zrobię wyroby , a w słoikach będzie mielonka. świeżonka i ozory wieprzowe na zimę. Wszystko w pysznej galarecie.

Wiosenne i letnie zapasy powoli się kończą , a puste słoiki wołają o zapełnienie.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Piotrku już Cię nie chwalę, bo w piórka obrośniesz, powtórzę tylko szeptem.... tak bardzo cichutko, że wciąż ... jestem pod nieustającym wrażeniem tego co robisz :lol:

U mnie słoików już zabrakło, teraz zbieram wszelkie nadwyżki od sąsiadów i przyjaciół, kupiłam tylko trochę, bo bym zbankrutowała na same słoiki :;230 Ale u mnie wypełniają je warzywa i owoce.... chociaż tak jak wspomniałam wcześniej, zimą poeksperymentuję z mięskiem z Twoich przepisów :D
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Eksperymentalnie w małych ilościach pokażę wraz z przepisem , jak się robię ozory wieprzowe , mielonkę i świeżonkę w słoikach.
Potem po spróbowaniu można pójść na całość i zrobić po 10 słoików tych pyszności.
Wcześniej pokazywałem Joannie , jakie są najbardziej praktycznie słoiki do mięs, nie załapała tematu, bo nie odpisała,
Powtarzam więc słoiki powinny być proste w obwodzie, aby mięso z galaretką ładnie wychodziło. Słoiki kupuję przez Allegroo, są tanie , dostać je również można w hipermarketach z mięsem z dodatkiem glutaminianu i innych świństw za 5-7 zł.
Moje wątki
Festina Lente
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”