Kosa spalinowa - problemy w użytkowaniu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
lucas070707
100p
100p
Posty: 187
Od: 10 wrz 2012, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie

Re: Kosa spalinowa - użytkowanie

Post »

wujeksam pisze:Tłumik się 'poci' czarnym płynem. Czy to normalne?
Miałem to samo z używaną Husqvarną. Sprzedawca stwierdził, że to od zbyt bogatej mieszanki użytej do regulacji silnika. Po kilku użyciach nalot już się nie pojawiał, a kosa przepracowała sezon bez żadnych niespodzianek.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Kosa spalinowa - użytkowanie

Post »

Na ssaniu to mieszanka paliwowa będzie ci w oczach znikać.
Na ssaniu odpalasz ale kosisz bez ssania.
szypkiwonsz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 maja 2014, o 12:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam,

Mam problem z kosą spalinową firmy DEMON otóż odpala normalnie ale gry dodaje gazu to raz chodzi normalnie tzn. jest moc a już za chwilę spada i tak jakby się zalewała czy coś ( ustawiałem w gaźniku tą srubka odpowiednia dawke ale to i tak nic nie dało bo nadal to samo ) w tamtym sezonie raz mi się coś udało zrobić i jakoś normalnie cięła ale teraz nie wiem kompletnie o co chodzi.
Jak odpaliłem w tym sezonie po raz pierwszy to cieła przez jakieś 3,4 min z odpowiednią mocą a potem już zaczełą sie "dusić"

Miał ktoś podobny problem lub wiec o co może chodzic?
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z kosą spalinową - słaba moc.

Post »

Moja w zeszłym sezonie też tak osłabła, że na niedużej trawie gasła, chodziła jakby na ssaniu, a było wyłączone, okazało się, że jest zatkany sadzą wylot spalin, od słabego oleju do mieszanki. Po przeczyszczeniu patykiem maszyna jak nowa i do dziś tnie. Wyczyść przy okazji filtr powietrza, a jak się da to kup nowy, jak nie to wypierz stary.
szypkiwonsz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 maja 2014, o 12:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z kosą spalinową - słaba moc.

Post »

Dzisiaj zauważyłem, że paliwo troche ucieka tam od zbiornika jak idą te dwa weżyki to tam pod uszczelka. A kosa wchodzi na obroty jak ją " przechyle nieco mocniej w lewo "

zmod./pomid.
szypkiwonsz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 maja 2014, o 12:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z kosą spalinową - słaba moc.

Post »

Tak samo mam jak na tym filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=xR2eysTO4kI
wodzu87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 maja 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

briggs

Post »

Witam posiadam kosiarkę z silnikiem briggs stratton 500 158cc wczoraj wymieniłem membranę i pompkę paliwa. Po zamontowaniu wszystkiego pompka nie podaje paliwa co może być tego przyczyna? z góry dziękuje za odp
Jacek-J129
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 21 kwie 2014, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Smoszew Wielkopolska

Re: Problem z kosą spalinową - słaba moc.

Post »

Twoja kosa pracuje tak jak opisujesz, ponieważ łapie "lewe powietrze". Radzę sprawdzić szczelność połączeń gaźnika i wężyka zasilającego oraz odprowadzającego nadmiar benzyny. Czasem wystarczy dziurka której nie zauważymy gołym okiem, a potrafi już utrudnić pracę silnika.
Głowa pełna pomysłów . . .
marlotnik

Kosa Oleo Mac 733T nie odpala

Post »

Witam
Jako że jestem nowicjuszem na forum, chciałbym Wszystkich przywitać. Napisałem tutaj bo wiem że są wśród Was osoby które znają się na kosach i kosiarkach. Otóż mam problem z kosą Oleo Mac 733T. Kilka miesięcy temu przeszła generalny remont silnika. Zostały wymienione uszczelki oraz pierścienie tłoka. Nie wiem jak się zachowywała przed remontem bo ją dostałem od znajomego ponieważ ten przerobił ogród i nie posiada trawy. Szkoda kosy więc wyremontowałem. Po remoncie próbowałem odpalić kosę. Odpaliła i zgasła. Potem znowu odpaliła ale wydawała metaliczny dżwięk który dochodził z wnętrza cylindra. Kiedy zacząłem kosić po kilinastu minutach zgasła. Już nie odpaliła. Dopiero następnego dnia kiedy była zimna mogłem próbować odpalić. Po xx szarpnięciach szarpaka dopiero odpaliła, potem zgasła i znowu odpaliła ale cały czas wydawała metaliczny dżwięk. Iskrę sprawdzałem i według mnie jest słaba. Wykręciłem dziś cewkę wysokiego napięcia. Mam problem ponieważ szukam ale nie mogę jej nigdzie znależć. Czy można sprawdzić czy działa ta cewka, co możecie mi doradzić w tej sytuacji.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa Oleo Mac Sparta 250 T naprawa

Post »

Serwis, który robił remont wie, że jest taka sytuacja?
marlotnik

Re: Kosa Oleo Mac Sparta 250 T naprawa

Post »

Remont silnika wykonywałem sam, nie jest to trudne, wszystko zostało popranie poskręcane i uszczelnione. Kompresja jest, ale iskra jest za słaba, albo czasem nie ma i podejrzewam że dlatego stąd ten metaliczny dżwięk ponieważ nie zawsze jest wybuch (cykl spalania). Świeca jest sprawna, bo sprawdzałem w innych urządzeniach i działa. Najprawdopodobniej poszła cewka, nie wiem czy jest możliwość sprawdzenia jej, raczej nie ma dlatego szukam nowej.
marlotnik

Re: Kosa Oleo Mac Sparta 250 T naprawa

Post »

Zastanawiam się czy powodem nie będzie tu gażnik, bo kosa odpala dopiero po kilkunastym razie szarpnięcia, jak już odpali przełączam bez ssania pochodzi może z 2 minuty może troszkę dłużej i potem gaśnie i nie chce palić. Nie wiem co może być powodem, czy cewka czy gażnik. Nie miałem nigdy do czynienia z kosą więc nie wiem.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Kosa Oleo Mac Sparta 250 T naprawa

Post »

Jeśli piszesz, że iskra jest słaba, a czasem jej nie ma, to zająłbym się w pierwszej kolejności tym problemem.
Awaria "cewkomodułu" to dość częsta przypadłość w kosach czy kosiarkach. Jest to nienaprawialne, najlepiej kupić nowy i podmienić.
Jednak spotkałem się z podobnym przypadkiem (iskra czasem jest, czasem nie) - powodem był uszkodzony kabel w/n.
Oczywiście możesz zacząć od regulacji gaźnika, jednak robi się to na pracującym ciepłym silniku, a w Twoim wypadku byłoby to trudne.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”