Ogródkowy bloog

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Ogródkowy bloog

Post »

:wit Aniu, nie wiem co w tych ludziach siedzi? Co te koty im złego robią?
A ten murek ja bym pociągnęła. Też walczyłam z sąsiadką i jej żywopłotem. Wycięłam ma swój koszt i nawet nie powie, że teraz jest ładniej, bo na siatce pną się cudne powojniki. Ona je też będzie podziwiać. No cóż, musisz wrócić do tematu.
Ja przed domem założyłam ogród i też się jednemu nie spodobało. Ale wszyscy sąsiedzi byli jednak za mną i działam dalej.
Pozdrawiam.
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Tosiu!
Jak to co robią? Wystarczy,że są. Dla kogoś kto nienawidzi kotów widok wylegującego się na trawniku kota działce jest nie do zniesienia. Trzeba rzucić w niego kamieniem. Wszystkie szkody na ogrodach to wina kotów.
.".. Niszczą kwiaty, zjadają cebulki, kopią dołki i parpią (tłumaczę sobie to słowo - grzebią)...". Preparaty na koty staną się niedługo tak popularne jak środki na mszyce. Mentalności ludzi nie da się zmienić :(
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Witaj Aniu :wit
Piękne zdjęcia róż ;:108
Co do kotów, to ja też takich ludzi nie rozumiem. Ja za bardzo nie przepadałam za kotami, to znaczy bardziej byłam za psami ale od sześciu lat sama mam kota, za namową córki i już teraz nie wyobrażam sobie życia baz mojej kotki. Po ogrodzie też chodzą mi rożne kociaki, nie powiem, ostatnio któryś wylegiwał się na poduszce pod namiotem, ale jakoś mi to nie przeszkadza..........
Wszystkie liliowce u mnie mają już pąki kwiatowe :tan
Uściski.
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Reniu!
Pozwalasz kotkom spacerować po swoim pięknym ogrodzie? Zjedzą Ci cebulki, wykopią dołki, pożrą rośliny i rozgrzebią rabatki i a na dodatek jakaś kocia arystokracja pcha się na poduszki ;:oj :D

Teraz serio.
Najśmieszniejsze w historii z moim płotem jest to,że reszta ogródka sąsiadki przylega do mojego sąsiada obok, który zamiast ogrodzenia poukładał prostokątne pustaki , z ktorych powstał tzw, suchy murek.. Koty swobodnie sobie przechodzą przez niego do ogródka sąsiadki.

Cieszą te pączki na liliowcach, prawda?
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Aniu- nadrobiłam zaległości i ze smutkiem czytam, że nic się w działkowiczach nie zmieniło.. Nadal koty są wszystkiemu winne..
Kociak na zdjęciu, schowany pod liliowcem- super! Ja ostatnio spacerując po rabacie zdziwiłam się, co za pudełko jakieś leży pod jałowcem płożącym- myślę, co tak śmieci fruwają.. i to skąd..? Przyglądam się- a to kot sąsiadów zrobił sobie legowisko pod zielonym dachem.
Późnej rozbawiona obserwowałam, jak siedząc na tarasie u sąsiadów próbuję polować na uwijające się nad jego głową słowiki, a ogonkiem na boki bił jak tygrys czystej krwi :lol:
Zak oczywiście mota ani nie wyczuł, ani nie zauważył- psia oferma.. Kiedyś gonił kota- ale z szacunkiem.. Kot spacerkiem szedł do ogrodzenia- Zak za nim wolnym kroczkiem.. kot przyspieszył- Zak przyspieszył.. Kot przeskoczył przez siatkę- oj jak Zak ruszył :lol: Wszystko obliczone, żeby nie było konfrontacji :wink:


Różyczka w jeden sezon urosła pięknie!! Czym ją zasilałaś..?

Pozdrawiam serdecznie!!!
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6390
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Na naszych działkach koty, zresztą nie tylko one, są tępione bezlitośnie. Ponieważ kot został tylko jeden i trudno go wytropić przebywa przeważnie na mojej działce ludzie mieli radochę, bo udało się zatłuc dwa zające i porąbać na kawałki sporych rozmiarów zaskrońca.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Co w ludziach siedzi ?.....nienawiść do wszystkiego co odmienne.
Wiocha nam sie w miastach robi i to ta w najgorszym wydaniu.
Co nie da się pożreć lub wykorzystać to trzeba zabić.
Żeby było śmieszniej to wieś zaczyna rozumieć miłość do zwierząt a miasto odwrotnie.
Sama często się głowię skąd się to bierze.
To jakieś frustracje, które nie mogąc znależć ujścia wyładowuje się na najsłabszych.
Ale coż się dziwić kiedy taki przykład idzie z samej góry.
Pączki na liliowcach cieszą bardzo nie tylko Ciebie.
Lada moment zaczną kwitnąć u mnie odmianowe. :heja
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Moniczko!

Bardzo się cieszę z Twoich odwiedzin. :)
Różyczkę nakarmiłam wiosną azofoską w płynie a potem podsypałam kilka razy lidlowym nawozem do róż.
Jedna z forumek polecał mi ten nawoóz do lilii ale nakarmiłam nim różyczki.

Lidziu!

Jacy ludzie? Nie zasługują na takie miano. To są zwyrodnialcy! Ten, kto potrafi skrzywdzić zwierzę skrzywdzi też człowieka. Zwierzęta nie zabijają dla samej przyjemności zabijania tak jak ludzie.Mam nadzieję,że nie ujdzie im to bezkarnie. Los się na nich zemści (czego im życzę w głębi serca).
Dziś poszłam nakarmić moje łaciate i wracając z puszką w ręce natknęłam się na tego sąsiada, ktoremu tak przeszkadzają te koty. Zamiast dzień dobry usłyszałm burknięcie,że znowu karmię te koty. Powiedziałm mu grzecznie dobry wieczów i zapytałam czy jadł dziś śniadanie i obiadek bo ja nie to chętnie go poczęstuję kanapką. :)


Grażynko!

Najgorsze jest to ,że takich frustratów jest coraz więcej i pozostają bezkarni.
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Na liliowce trzeba jeszcze troszkę poczekać ale za to zakwitły pierwsze azjatki.

Na liliowe rabacie lada moment pojawią się kolorki. Malutka Stella kwitnie już z przodu. :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Rabatka już się bardzo ładnie prezentuje, co nie zmienia wyczekiwania, z jakim czekam na pozostałe liliowce. ;:196
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Aneczko pięknie u Ciebi wszystko bez wyjątku peonie cudo ja mam 2 na działce i 3 w przydomowym i żadnej w takim kolorze jak Twoje cudowne są w sierpniu będę dosadzała
kiedyś mi nie kwitły za głęboko je sadziłam i na koniec powydawałam ...no ale co tam będą następne róże też cudnej urody , to teraz czekamy na liliowce i resztę lilii , ja mam trochę hortensji krzewiastych i bukietówek więc teź na nie czekam
pozdrawiam serdecznie Ela
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Świetnie załatwiłaś uroczego sąsiada- chyba go zamurowało po takim powitaniu z Twojej strony :;230

Ja wczoraj wracając do domu zauważyłam spacerującego po drodze jeża. Wędrował sobie naszą osiedlową ulicą, dostojnym krokiem idąc w stronę krawężnika. Martwiłam się, że następny samochód go rozjedzie, więc zatrąbiłam- ale śmiesznie podskoczył wystraszony- może zniechęci się do chodzenia po ulicy, jak go tak wystraszyłam..? Nic mnie tak nie martwi, jak porozjeżdżane zwierzaczki na ulicy.. Kiedyś z Mężem o mało nie zaliczyliśmy latarni, omijając jeża siedzącego na środku drogi

Stelcia u Ciebie kwitnie pięknie, a niskie Azjatki mamy chyba takie same- przynajmniej Twoje wyglądają tak, jak moje na opakowaniu :;230 Jeszcze nie kwitna, ale są tuż..tuż..

Pozdrawiam!
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Aniu - piękną masz aleje lilii i liliowców ;:oj

Moje lilie też zaczynają pokaz ,aż chce się żyć ;:138

Miłej niedzieli :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”