Na glinie malowane - 2014

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Ilonko, mnie również zachwyciła swym cudownym kwiatem Stephanie Baronin zu Guttenberg, którą pokazałaś, więc w zeszłym sezonie stałam się również szczęśliwą jej posiadaczką, a nawiasem mówiąc nie mogę się doczekać takich widoków, a szczególnie ciekawa jestem tych nowych nasadzeń. Jakie ładne masz te korony cesarskie, ja jakoś nie mogę ich jako jednych z nielicznych rozszyfrować, a może coś źle robię, chociaż ostatnio nie robiłam nic ;:306. Pierwsze które posadziłam nie wyszły w ogóle, przypuszczam, że zgniły, więc następnym zrobiłam odpowiedni drenaż i dałam im wszystko co też wyczytałam, że potrzebują, w pierwszym roku wyszła jedna, ale nie zakwitła, w zeszłym sezonie wyszły już dwie z których zakwitła jedna, teraz w tym miejscu jest chyba ze 6 sztuk i ani jednego kwiatka ;:223
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Ależ po cichutku wąteczek otworzyłaś :wit
Co do zdjęć Ewy potwierdzam - dwa tygodnie temu przesadzałam jezówki i byłam w szoku -tyle samo korzeni co na zdjęciach, a jeżówki to chyba cudem się uratowały :shock:
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
JaSNa
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2014, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Ale śliczne wiosenne kwiatki. Piękny ogród. U mnie to jeszcze daleko do takiego stanu.
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Kasiu mam również taką nadzieję. Może spokojne rozmowy i namowy na rośliny przyniosą w końcu efekt. A jak będą mieli własne to zobaczą jak to boli jak jedna czy więcej roślin zostanie zniszczona przez domowych piłkarzy
Angela jak na razie malusia ale zielona.
A co tam w Twoim ogrodzie? Może pokusisz się o zdjęcia :wink:
Grażynko myślałam o rosahumusie na początek a drugą nazwę zapisałam i muszę poszukać u nas bądź w necie ;:196
Ilonko Stefcię kupiłam bo z tych niskich ale jak zakwitła to jej widok mnie powalił. Dawno żadna róża mnie tak pozytywnie nie zaskoczyła. Także czekam na jej kwitnienie jak na szpilkach
Z koroną cesarską to mój debiut. Dostałam ją w zeszłym roku i wsadziłam. Jak w tym już wyszła z ziemi to przyszedł czas na rządek cisów i musiałam ją przesadzić. Tak więc wbiłam szpadel i przeniosłam z kopą ziemi a nad nią już były pąki kwiatostanu :? Myślałam, że nic z jej kwitnięcia już nie będzie. Ale milusio mnie zaskoczyła :D
Codziennie wygląda lepiej Obrazek
Ewuś znalazłaś mnie ;:196
No i ciągle się czegoś uczymy
JaSNa :wit w moim ogródeczku i zapraszam.
Wierz mi, ze jakby ktoś mi 5 lat temy powiedział, że mój ogródek będzie posiadaczem tej ilości roślin to bym się postukała w głowę :wink: Także uszy do góry, rękawy zakasać i zapraszam do mozolnej ale jakże satysfakcjonującej pracy w ogrodzie
Jak masz na imię?
A wąteczek będzie?
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Tak niby Cię nie ma a tu znienacka wrzucasz takie zdjęcia! Przepiekne te białe tulipanki! A koronę mam i ja identyczną, tylo nie pamiętam skąd - ale imponująca jest zaiste!
Awatar użytkownika
JaSNa
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2014, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Wątek mam, ale u mnie jest naprawdę na razie ubogo. Mam na działce tyle brzóz, że zdominowały wszystko.
A na imię mam Sylwia. Kiedyś wyczytałam, że oznacza "leśna" - pasuje do mnie jak ulał, bo ja taki człowiek z lasu. Mam nadzieję, że kiedyś trochę kwiatów w tym moim brzozowym buszu jednak zakwitnie.
Awatar użytkownika
Mariolcia1962
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 25 wrz 2013, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Nie myślałam , że tak szybko zakwitnie , zazdraszczam , u mnie jeszcze mało kwitnie ;:223
Mój ogród na wsi
Pozdrawiam Mariola
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Pati z koroną to mój debiut. Ot wsadziłam i "sobie" zakwitła i to jeszcze dwiema koronami :D
Czekam na te tulipanki aż rozkwitną w pełni.
Po dzisiejszym przymrozku to nawet do ogrodu nie zaglądałam przed wyjazdem co by się zbytnio nie zdenerwować
Sylwio uważasz, że na razie ubogo ale przy nas to szybko Ci się ogród zapełni a Pan eM w końcu machnie ręką jak mój na zabierany teren :;230
Mariolu i u Ciebie będzie bujne kwitnienie a u mnie już będzie po. Teraz Ty u mnie a później ja u Ciebie ;:196

A teraz mała rabatulka z Angelami, są dwie bo mikre, bodziszkami, żonkilami, tulipanami i przetacznikiem. Jak na razie dziarsko się trzymają moje bidule po przejściach

Obrazek
Obrazek

Tworząca się na nowo rabatka z Limelight w roli głównej i nowym kamiennym chodniczkiem zamiast trawy
Obrazek

Annabella wśród bylinek
Obrazek
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Cudnie czyściutko u Ciebie... Ja się denerwuję na pysznogłówkę i marcinki, rozpanoszyły się na rabacie i włażą w inne rośliny :evil:
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Trzymam kciuki za Angelę ;:215
Korona piękna, i jaka dzielna że przeżyła przesadzenie .
Czy to ta Anabella , ten maluch ode mnie ? :shock:
Róża Stephania... po prostu cudo :roll:

Ślicznie wygląda nowa ścieżka , o wiele lepiej niż z trawką ;:138

Muszę wyruszyć i porobić wreszcie też jakieś fotki ;:65
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Ilonko bardzo mi się podoba przemeblowanie, a zdjęcie z hortensjami, które wkleiłaś na początku oglądam już chyba piąty raz. Kiedy ja się doczekam takich egzemplarzy :roll: ?
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

lulka pisze:Ilonko bardzo mi się podoba przemeblowanie,
MNie też się podoba.
Często Cię "podglądam"
jak mącisz w ogródku,
piknie, piknie niech tylko wszystko się rozwinie
to będzie zieloniutko
i kolorowo.
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Justyś i właśnie dlatego nie mam tych roślinek :wink: wystarczą mi tujki :;230
Madziula ;:196 doczekasz się , doczekasz nie takich widoków. Jeszcze troszkę i u Ciebie dopiero zacznie się przemeblowanie. Moje to mizerny pikuś
Kasiu tak, tak to ta od Ciebie, ten maluszek. W tym roku puściła się ostro więc mam nadzieję na kwitnienie. A dodatkowo zakwitł pierwszy irysek atramentowy od Ciebie

Obrazek

Marylko cichaczu cieszy mnie i Twoja akceptacja ;:196
Po kolei wychodzą roślinki z ziemi a jest ich już coraz więcej i coraz więcej mnie cieszy

Moja ;:167 Chippendale Obrazek

Obrazek spieszący się orlik

Obrazek i nie potrafię ich "sfocić" :?

Wszystkim składam życzenia spokojnych, pełnych miłości Świąt Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”