Czy przecinać grube korzenie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Golonka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 8 lip 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy przecinać grube korzenie?

Post »

Witam.
Czym najlepiej przecinać grube korzenie?
Przekopywałem dzisiaj ugory. Trafiłem na gniazdo korzeni, pędów, coś takiego zbitego jak jeden wielki konar pod ziemią. Męczyłem się z tym z 30 minut i udało mi się odciąć siekierą tylko kawałek tego czegoś. To pozostałość po kwiatach cebulkowych i czymś tam jeszcze. Jak można to najszybciej usunąć? Nie mogę tego całkiem obkopać dookoła bo obok mam cenne rośliny wieloletnie tak że muszę działać punktowo.

Są specjalne piły do korzeni?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czy przecinać grube korzenie?

Post »

Jest łopata pneumatyczna, koparka i wiele możliwości. 30 minut ciężkiej pracy? ;:131
Golonka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 8 lip 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy przecinać grube korzenie?

Post »

takie urządzenia nie wchodzą w grę...

30 minut walenia siekiera i szpadlem w ten sam punkt aby wykopać coś wielkości stopy... To potrafi odebrać morale :)
_fox_

Re: Czy przecinać grube korzenie?

Post »

No to obkop korzeń dookoła, piła spalinowa do ręki i pójdzie szybko łatwo i przyjemnie ;:180 Praktykowałem na starym orzechu ;:306
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy przecinać grube korzenie?

Post »

Tylko kup ze 4 łańcuchy do pilarki, bo po minucie cięcia w piachu łańcuch będzie się nadawał do kosza. Ja bym to obkopał, podwiązał linkę stalową i traktorem wyciągnął. Może niszcząc trochę otoczenie ale jak robić to raz a dobrze.
Golonka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 8 lip 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy przecinać grube korzenie?

Post »

_fox_ pisze:No to obkop korzeń dookoła, piła spalinowa do ręki i pójdzie szybko łatwo i przyjemnie ;:180 Praktykowałem na starym orzechu ;:306

Nie mogę tego całkiem obkopać dookoła bo obok mam cenne rośliny wieloletnie tak że muszę działać punktowo
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Czy przecinać grube korzenie?

Post »

Praca w ogrodzie to ciężką praca fizyczna ,kiedy ja kupiłam siedlisko przez 2 miesiące wykopywalam korzenie drzew i krzewów po 5-6 godzin dziennie ,siekiera ,rydel ,widły ,piła ręczna,i siłą własnych mięśni , a jestem kobietą ,30 min ? ;:oj ;:oj Życzę cierpliwości i siły :D
_fox_

Re: Czy przecinać grube korzenie?

Post »

Młodzieńcze a czy ja każe pilarką ciąć w ziemi ?? Napisałem przecież obkop, wystarczy szerokość sztycha ważne żeby był prześwit dookoła korzenia. A łańcuchy się jeszcze ostrzy ;:108 ;:306 Ciąłem w ten sposób korzenie o grubości ok 25 cm i cała operacja przebiegła szybko i sprawnie.
Awatar użytkownika
bogdan64
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 lut 2014, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy przecinać grube korzenie?

Post »

Do takich prac używam swojej pilarki spalinowej sprawdzonej marki Lider. Bez problemu radzi sobie z takimi zadaniami. Myślę, że to najlepszy sposób na przecięcie grubych korzeni :) Powodzenia!
Kwiat jest uśmiechem rośliny a uśmiech jest całym bogactwem człowieka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”