Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka a stara darń

Post »

Kuba, przede wszystkim jak ziemia jest zbita to potrzebujesz ciężkiego sprzętu lub dobrej łopaty. Rozważ czy nie byłoby łatwiej wynająć sprzęt lub kogoś kto by Ci to zrobił czymś odpowiednim. Niekoniecznie ciągnik, coś takiego powinno wystarczyć:
http://www.markab.com.pl/toro-dingo-tx- ... -p994.html

3,5 KM mam w swoim asortymencie i choć polecam ten sprzęt to nie jestem pewny czy sprawdzi się Tobie, jeśli teren jest ciężki. Polecałbym coś silniejszego.
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Glebogryzarka a stara darń

Post »

Ja zakupiłam glebogryzarkę o mocy 5 KM i jestem zadowolona ,idzie jak burza.Starą darń nią przeorałam, bez żadnych kombinacji z łopatami.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka a stara darń

Post »

Zgadza się, bo wszystko zależy od tego jak wygląda ziemia. Tu na forum to możemy się powymądrzać ale tak naprawdę trzeba by ten grunt zobaczyć i wbić w niego szpadel. Widywałem jednak taką ziemię, że zwykła glebogryzarka nie dawała rady. Wtedy właśnie pracowaliśmy maszyną, którą podałem we wcześniejszym poście, Toro Dingo.
Awatar użytkownika
bogdan64
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 lut 2014, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

na pewno można kupić tańszą. Szukam takiej w granicach tysiąca. Polecacie jakieś? A mieliście może glebogryzarkę marki faworyt?
Kwiat jest uśmiechem rośliny a uśmiech jest całym bogactwem człowieka.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Wszystko zależy jak wygląda ziemia. Jak będziesz chciał przemielić luźną ziemię to nie ma problemu. Jak masz trochę cięższą pracę to w granicach tysiąca złotych możesz sobie kupić całoroczny bilet do serwisu, w obie strony płatny extra :)

Oprócz moich glebogryzarek Ama (od 2 tyś za 3,1 KM do 3,5 tyś za 5 KM) mogę jeszcze polecic Puberta, Eurosystem i Vikinga... ewentualnie Stiga. Pewnie są jeszcze inne maszyny, których nie polecam bo nie znam a powinienem znać. Jednak strzeż się zakupu "taniego sprzętu".

Dużo masz tej pracy? Może lepiej byłoby wypożyczyć glebogryzarkę. W okolicy 100 zł za dobę masz 10 dni pracy w tysiącu złotych. Wielu użytkownikom to wystarcza na 10 lat :)
Kuba001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 27 lut 2009, o 17:18
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Glebogryzarka a stara darń

Post »

Gleba na mojej działce jest ciężka i gliniasta. Samo wbicie łopaty nie jest łatwe, glebogryzarka faktycznie mogłaby nie dać rady. Powoli zacząłem przekopywać łopata ale w obecnym tempie skończę pod koniec marca:D myślicie że glebogryzarka poradzi sobie z powstałymi bruzdami czy dalej muszę wszystko rozbijać i przekopywać ręcznie?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka a stara darń

Post »

Jak przekopiesz to na głębokość łopaty będziesz mógł to przerobić glebogryzarką. To jednak mówię nie widząc ziemi :) Powiedz mi proszę, czy Ty będziesz regularnie przekopywał tę ziemię czy chcesz to jednorazowo zrobić i będzie ok?
Kuba001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 27 lut 2009, o 17:18
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Glebogryzarka a stara darń

Post »

Chciałbym jednorazowo, nie chce zakładać trawnika kilka razy.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka a stara darń

Post »

To po co chcesz kupować glebogryzarkę, wynajmij sobie na dobę. Wyniesie Cię to ok 100-130 zł a swoje zrobisz. Jak kupisz, użyjesz i będziesz chciał sprzedać to i tak stracisz na interesie więcej.
mocarz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 lut 2014, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam! Jestem tu nowy więc na początek chciałbym się ze wszystkimi przywitać :wink:

W tym roku mam zamiar sprawić sobie nową glebogryzarkę. Sprzęt będzie pracował większość czasu w glinie. Sprzęt ma mi służyć przez lata więc wypożyczalnia odpada. Zastanawiam się nad dwoma modelami TEXAS HOBBY 500 BR 5,5 HP (1600 zł) lub TEXAS TX 602B 6,5 HP (1900 zł). Dlaczego podaje ceny? Nie wiem na co się zdecydować. I jedna i druga mają podobne parametry, bieg wsteczny, silnik B&S więc czy jest sens płacić 300 zł więcej za 1 HP?
Proszę o pomoc.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

mocarz pisze:Witam! Jestem tu nowy więc na początek chciałbym się ze wszystkimi przywitać :wink:

W tym roku mam zamiar sprawić sobie nową glebogryzarkę. Sprzęt będzie pracował większość czasu w glinie. Sprzęt ma mi służyć przez lata więc wypożyczalnia odpada. Zastanawiam się nad dwoma modelami TEXAS HOBBY 500 BR 5,5 HP (1600 zł) lub TEXAS TX 602B 6,5 HP (1900 zł). Dlaczego podaje ceny? Nie wiem na co się zdecydować. I jedna i druga mają podobne parametry, bieg wsteczny, silnik B&S więc czy jest sens płacić 300 zł więcej za 1 HP?
Proszę o pomoc.
Cześć, miło przywitać nową osobę na forum :)

Co do glebogryzarki to ZDECYDOWANIE TAK, opłaca się dopłacić. Jak sam napisałeś, sprzęt ma służyć dłuższy czas więc lepiej mieć niż później żałować. 1 KM przy mocy 5,5 KM to 20% mocy więcej (5,5 -> 6,5).
zbigniew75
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 kwie 2014, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Kupiłem glebogryzarkę marki Texas TX 602TG z silnikem 5,5 i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli sprzęt ma posłużyć na lata to warto wydać trochę więcej pieniędzy.
Pozdrawiam! :)
irek29
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 kwie 2014, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Też mam texas i naprawdę dobrze się sprawuje nic dodać nic ująć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”