Trawa Forte mieszanka Ozdobna

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Piotradm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 8 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Trawa Forte mieszanka Ozdobna

Post »

Witam wątek nawiązuje do mojej przygody z trawą GOLD GRASS. Uprzejmie proszę jeśli ktoś posiada ten gatunek trawy w ogrodzie, podzielcie się zdjęciem.
Ja posiadam młody trawnik i 1,5 -2,5 m-cy i mam bardzo mieszane uczucia.
Trawnik na początku prezentował się dość atrakcyjnie ale w późniejszej fazie wzrostu wylania się lekko przerażający efekt.
Dodam że był on w październiku opryskany roundup'em, trawnik został zakładany ze względu na nadmierną ilość chwastnicy.

Proszę o opinie bardziej świadomych forumowiczów bo jestem w kropce i na razie wstrzymałem się z dalszymi pracami związanymi z trawnikiem.

Poniżej zdjęcia i pytanko czy aby to zielone coś jest gatunkiem trawy czy raczej chwast.

Niestety od producenta nie uzyskałem informacji jaka mieszanka traw jest zawarta , poza informacją że jest on podany na opakowaniu, ale szczerze go nie wiedzę. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
mec79
50p
50p
Posty: 76
Od: 10 paź 2011, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Straszyn

Re: Trawa Forte mieszanka Ozdobna

Post »

Ładny trawnik posiadasz. To niestety jakiś chwast. U mnie przy GG też się taki pojawił ale to pewnie nasiona które były w ziemi. Sukcesywnie wyrywaj innej drogi nie ma. Na jaką wysokość kosisz?
Piotr Mazurek
Piotradm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 8 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawa Forte mieszanka Ozdobna

Post »

teraz schodzę na 4cm było 6cm. Nie jest to z ziemi nie ma takiej opcji jest tego zbyt wiele.
Poza tym w innej cześć posiałem GOLD GRASS i nawet jeden się nie pojawił jedyną różnicą były nasiona trawy reszta bez zmian.
mec79
50p
50p
Posty: 76
Od: 10 paź 2011, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Straszyn

Re: Trawa Forte mieszanka Ozdobna

Post »

To widzę, że wysoko ją kosisz. Ale efekt b. ładny. jak dużo to ferelną partię dostałeś, szkoda, ze nie ma składu bo może ma tak być.
Piotr Mazurek
Piotradm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 8 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawa Forte mieszanka Ozdobna

Post »

Dostałem informację od producenta że jest to proso, zalecają wyrywać (ale ten temat już przerabiałem dlatego założyłem nowy trawnik).
Najgorsze jest to że ja nie wiem jak ta mieszanka wysiana wygląda tak dużo tego mam.
A w miejscu gdzie GOLD GRASS piękna trawa i to jeszcze przy śmietniku gdzie miałem najgorszą ziemię. Na razie jestem mega przybity bo 75% już wysiane i taki kwas.Wcześniej miałem lepszą trawę niż teraz.
Postanowiłem na próbę z tego co mi zostało zasiać w doniczce i zobaczę co wyrośnie, bo gdyby to było punktowo i małe ilości to bym zrozumiał ale taka ilość z ziemi to dla mnie jest nierealne ale postaram się jeszcze popytać osób bardziej świadomych w tym temacie.

Czy możesz wrzucić zdjęcia swoje GG z bliska lub ewent. na priv.
mec79
50p
50p
Posty: 76
Od: 10 paź 2011, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Straszyn

Re: Trawa Forte mieszanka Ozdobna

Post »

Zdjęcie wrzucę ale gdzieś za tydzień, nisko dziś skosiłem(3cm) i nie wygląda ciekawie. Ostatnio kosiłem zwykłą kosiarką spalinową z ostrzem tępym a dzisiaj bębnową i muszę powiedzieć, że różnica kolosalna w jakości cięcia. Ogólnie trawa jest bardzo gęsta ale strasznie dużo filcu ma. Siana była na jesieni zeszłego roku. Pochwal się jakich nawozów używasz, że taki ładny kolor i pokrój ma
Piotr Mazurek
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Trawa Forte mieszanka Ozdobna

Post »

Piotrze, jak wygląda twój trawnik?
Zastanawiałam się nad tą samą mieszanką, ale ciągle się waham. Czy pamiętasz ile kosztowały nasiona? Kupowałeś przez internet?
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Piotradm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 8 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawa Forte mieszanka Ozdobna

Post »

Witam obecnie jestem na wakacjach odp. Ci w przyszłym tyg
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Trawa Forte mieszanka Ozdobna

Post »

W takim razie czekam z niecierpliwością. Pięknej pogody życzę.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
mec79
50p
50p
Posty: 76
Od: 10 paź 2011, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Straszyn

Re: Trawa Forte mieszanka Ozdobna

Post »

Piotr Mazurek
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Trawa Forte mieszanka Ozdobna

Post »

Odkopię stary wątek. Jak sprawuje się trawnik? Nadal czekam na info odnośnie tej mieszanki ;)
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Piotradm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 8 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawa Forte mieszanka Ozdobna

Post »

Witam
przepraszam za wcześniejszy brak odpowiedzi.
Więc w końcu trawnik wygląda jak należy. Nadal eksperymentuje z nawozami ale efekt na dzień dzisiejszy już jest zadowalający.
Jednak gdybym miał zaczynać jeszcze raz swoją przygodę z trawnikiem to chyba jednak gold grass.
Jest bardziej przyjemny w dotyku (bardziej delikatny). Ale forte też nie jest złe, jednak źdźbła traw są znacznie mniej urodziwe.
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Trawa Forte mieszanka Ozdobna

Post »

Czy dobrze pamiętam, że masz obie odmiany? Mogę cię poprosić o fotki porównawcze?
Ciągle się waham co wybrać. Przywieżli mi ziemię pod trawnik. Torf zmieszany z gliną. Musimy dużo podnieśc teren, więc sporo tej ziemi będzie. Mamy założone juz nawadnianie. Teren od wschodu (od ok g 12-13 zacienione juz domem) i południa. Ta mieszanka Forte wydaje mi się mniej problemowa. Na razie mam do zrobienia ok 100m2 trawnika, ale w dalszych planach będzie pewnie jeszcze z 600m2.
Wstępnie wybrałam Gold Grass, Ozdobna i Barenburg Exclusor.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”