Podkaszarka spalinowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Jaka Podkaszarka? Czy Stihl FS 87 da rade? Co polecacie?

Post »

Kosą NAC koszę sporo więcej, niż Ty masz do koszenia i nie mam uwag. Chociażby wczoraj, w upale kosiłem długo, z krótkimi przerwami na tankowanie. Ja miałem dość, kosa nie :wink: Wiadomo, czasem coś się poluzuje, trzeba dokręcić, ale to akurat nie jest problem.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
chris18404
200p
200p
Posty: 232
Od: 3 maja 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ciężkowic/Małopolska

Re: Jaka Podkaszarka? Czy Stihl FS 87 da rade? Co polecacie?

Post »

a jaką masz moc czy te podkaszarki/kosy z mocą 1km dają radę?
maxx
100p
100p
Posty: 124
Od: 14 kwie 2011, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Re: Jaka Podkaszarka? Czy Stihl FS 87 da rade? Co polecacie?

Post »

Dają tylko nie wolno dopuścić do wyrośnięcia chwastów o grubych łodygach (oset, kobylak, łopian) i twardej trawy. Na takie rzeczy to trzeba dokupić nóż. Jest lekka, precyzyjna 5 sezon bez zająknięcia wyjmuję na wiosnę i odpalam nawet na tym paliwie które zostało na zimę w zbiorniku (wiem to nie bardzo rozsądne). Tylko niestety Stihl wymyślił sobie wersję 1.1 konia która nie jest zauważalnie mocniejsza a pali sporo więcej od 09 i 1KM. Jedyna zmiana jaką zafundowałem mojej kosie to o 0.2 grubsza żyłka. Tnie lepiej a efektów ubocznych brak.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Jaka Podkaszarka? Czy Stihl FS 87 da rade? Co polecacie?

Post »

chris18404 pisze:a jaką masz moc czy te podkaszarki/kosy z mocą 1km dają radę?
Teoretycznie 1,7 KM, czy to prawdziwa moc nie mam pojęcia. W każdym razie tnie wszystko bez zająknięcia :)
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
zielony55
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 lip 2013, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Zastanawiam się nad zakupem takiej podkaszarki- podkaszarka spalinowa- pomid. czy to dobry wybór czy raczej doradzilibyście coś innego w tym przedziale cenowym?

Link usunięto, pomid.
tomek14
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 17 maja 2013, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkaszarka

Post »

Podkaszarka ma niewielką moc. Do pracy typowo przy częstym cięciu trawy, chwastów. Dolmar to tańsza wersja narzędzi Makita, więc powinno być ok ale pracowałem narzędziami tej firmy. Z małych podkaszarek polecam podkaszarkę najmniejszą podkaszarkę Stihl FS 38 lub trochę mocniejszą FS 55 Stihl. Ceny w miarę zbliżone do Dolmar MS20U.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”