Hortensja( Hydrangea )- rozmnażanie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Czy one stoją w wodzie czy są w ziemi ? - jeżeli w wodzie to ja bym folię usunęła - ale celem eksperymentu możesz zostawić - zawsze to nowe doświadczenie
Pozdrawiam. Ewa
sosna388
100p
100p
Posty: 100
Od: 20 sty 2011, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Stoją w wodzie z domieszką węgla drzewnego. Worek usunęłam. Większość patyczków zaczyna już puszczać listki, ale korzonków nie widać jeszcze.
Awatar użytkownika
Saskja
200p
200p
Posty: 458
Od: 8 lut 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Ja robiłam bez żadnego namiotu - patyki w wodę i już. Pięknie puściły dołem i górą :)
Awatar użytkownika
shida
200p
200p
Posty: 291
Od: 18 sie 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Okazało się, że mamie na działce przydałoby się kilka hortensji. Mam hortensję vanille fraise, którą miałam zamiar przyciąć wiosną. Kiedy najlepiej byłoby to zrobić by wykorzystać gałązki na tworzenie nowych vanilek ? Już teraz, czy może dopiero jak zaczną puszczać listki? Lepiej do wody czy ukorzeniacz + ziemia?
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Shida- z cięciem poczekać najlepiej tak na początek marca, będzie już trochę cieplej ale nie na tyle żeby rośliny ruszyły. Co dalej z patyczkami......tu są różne szkoły. Ja osobiście w zeszłym roku ukorzeniałam właśnie o tej porze patyczki z limelight, anabelle, grandiflory i vanilki. Trzymałam je blisko 2 miesiące w słoiku z wodą na jasnym ciepłym parapecie czasem zmieniając wodę. Ukorzeniły się tylko grandiflory i właśnie vanilki, które w lecie poszły do ziemi Dziś mają się całkiem dobrze więc próbuj- powinno się udać
Paulina
Awatar użytkownika
shida
200p
200p
Posty: 291
Od: 18 sie 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Paulino dzięki za odpowiedź :D Zawsze z cieciem czekałam na cieplejsze dni... ale te posty o zimowym rozmnażaniu w wodzie skłoniły mnie do podpytania czy może właśnie nie powinnam już ciachnąć i próbować rozmnożyć :oops: dużą ogrodową po prostu podzieliłam na kilka mniejszych ale przy vanilce tak łatwo się nie da ;:173
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Dzisiaj zakupiłam ziemię i pierwszą hortensję z korzonkami wsadzę jutro.Ale nie mogę się pochwalić żywotnością pozostałych patyczków.Jakoś marnie żyją w tej wodzie,nie to co Ewie w zeszłym roku o tej porze.
Halina
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Moje w ogóle nie wypuścili korzonków, zaczęły gnić i wywaliłam. ;:145 Teraz wzięłam gałązkę z hortensji, którą zimuję w piwnicy i postawiłam do wody. Może ta będzie bardziej chętna do rozmnażania. ;:183
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Ale w piwnicy trzymasz ogrodowe,a te które wyrzuciłaś to jakie?
Halina
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Podejrzewam że bukietówki, pewna pani dała mi je ze swojego ogrodu, gdzie zimują bez zabezpieczeń i normalnie kwitną . Tylko ona nie zna ich nazw -po prostu jakieś starodawne.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Moje po prawie 3 miesiącach stania też zapleśniały i są do wyrzucenia :cry: . Być może jeden patyczek wypuści korzonki :? . Pozostałe najpierw puszczały listki a potem marniały.
U mnie lepiej sprawdzało się ukorzenianie w ziemi. Robiłam to juz parę razy - zanurzałam ucięty koniec i ukorzeniaczu a potem do ziemi. Tym sposobem udało mi się rozmnożyć i ogrodowe i bukietowe.
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Ale w jakim czasie Edytko-tzn.o jakiej porze roku.
Halina
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Halinko, ukorzeniałam wiosną i latem. Najwcześniejsze sadzonki robiłam jakoś na przełomie marca i kwietnia. A ściślej mówiąc to same się zrobiły, bo z zamówionych hortensji ogrodowych w transporcie odłamały się 2 gałązki. Potraktowałam je ukorzeniaczem i zasadziłam. Puściły korzenie i nawet trochę zdążyły podrosnąć przed jesienią :wink: .
Dzisiaj ucięłam 2 gałązki hortensji ogrodowych i posadziłam do ziemi w domu. Zobaczymy co z tego wyjdzie :wink: .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”