Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Marzena, witam w moim wątku :)
Dtps., o którego pytasz kupiłam na jakiejś wystawie w 2010 lub 2011 r. Kompletnie nie pamiętam na jakiej,
bo wtedy sporo kursowałam.

Małgosiu, oj zgadzam się z Tobą co do słońca. Z utęsknieniem go wypatruję. Nawet zdjęcia M. decor. robiłam w 'egipskich ciemnościach'
i pewnie dlatego nie całkiem ostre wyszły.
A wielkość kwiatuszków sama oceń w perspektywie innych roślin w akwarium. To maleństwa, ale nadrabiają ilością.
Uważam, że to wspaniały 'wypełniacz' pomiędzy innymi storczykami nawet jak nie kwitnie...

Obrazek

N pierwszym planie (rozmazane pąki) Phal. schilleriana.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

To muszę go poszukać, tym bardziej, że kolor mi bardzo odpowiada :D
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Witaj Asiu :wit . Śliczne żółteczka :D , gratuluję ! Tobie jedynej pozostała cząstka tej roślinki i jeżeli komuś się wydaje, że to będzie kwitło bezproblemowo, to jest w wielkim błędzie. Tu chylę czoło przed Asi umiejętnościami i zabiegami.
Marzena
100p
100p
Posty: 119
Od: 4 lut 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

No właśnie ja na wystawach niestety nie bywam i dlatego nie potrafię trafić na to cudo... a zna ktoś kalendarium wystaw na ten rok?
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Marzeno, nie znam jeszcze aktualnego kalendarium wystaw, ale jeśli będziesz miała okazję gdziekolwiek pojechać, to warto.
Zawsze coś ciekawego dla siebie 'przytargasz', nie mówiąc o innych wrażeniach wizualnych i towarzyskich :)
Lana pisze:Witaj Asiu :wit . Śliczne żółteczka :D , gratuluję ! Tobie jedynej pozostała cząstka tej roślinki i jeżeli komuś się wydaje,
że to będzie kwitło bezproblemowo, to jest w wielkim błędzie. Tu chylę czoło przed Asi umiejętnościami i zabiegami.
Lucynko, nieco się zapędziłaś z pochwałami... :wink: , ale dziękuję za uznanie ;:196
Storczyk, o którym myślisz to był Nanodes porpax - dla wyjaśnienia, podzieliłyśmy między siebie w trzy osoby jedną roślinę.
U mnie on również nie przeżył. Natomiast Mediocalcar decoratum ma zupełnie inne kwiatuszki (porównaj w wyszukiwarce internet.)
Kupowałam go z wielkimi oporami pamiętając porażkę z tamtym bardzo podobnym storczykiem (wyłącznie w kształcie listków i pokroju storczyka).
Nie za bardzo wierzyłam, że zakwitnie, ale się udało :)
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Zgadza się Asiu ;:oj . O ile pamiętam, tą samą roślinkę miała też Madzia, ale czy ona u niej jeszcze istnieje, nie mam pojęcia :wink: . Wiem jednak z całą pewnością, że doprowadzenie jej do kwitnienia nie jest prostą sprawą i tutaj z pewnością się nie pomyliłam :twisted: . Masz Asiu złote rączki ;:108 .
Aaaa... to wcześniejsze jeszcze u mnie dycha ;:131 .
Awatar użytkownika
sylvia_sirena
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 23 lis 2009, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Art to żółte maleństwo cudne . ;:138 A cattleyki w jakich temperaturach trzymasz ? a philadelfia powinna stać w jasniejszym miejscu ? to może moja ma też za ciemno?
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Joasiu,aż serce rośnie na taki pięknowiosenny widok.Prawdziwy zwiastun wiosny,nawet jaskółek Ci nie trzeba. ;:138
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
anabell
200p
200p
Posty: 201
Od: 18 gru 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

To żółte malutkie śliczne :roll: i jak się pięknie rozrosło ;:333
Awatar użytkownika
Akhia
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 mar 2008, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Mediocalcar Decoratum pięknie się rozrósł. Z tą ilością kwiatów niesamowicie wygląda!

Na zdjęciu poniżej, w lewym górnym rogu to Paphiopedilum? Jaka odmiana?
Art pisze:Obrazek
Pozdrawiam Agnieszka
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Cieszę się, że spodobały się Wam wiosenne kwiatuszki Mediocalcar Decoratum :)

Agnieszko-Akhia, masz rację - to Paphiopedilum. Pełną nazwę i jak zakwitło znajdziesz na dole strony TUTAJ :)
sylvia_sirena pisze:Art to żółte maleństwo cudne . ;:138 A cattleyki w jakich temperaturach trzymasz ? a philadelfia powinna stać w jasniejszym miejscu ? to może moja ma też za ciemno?
Katleje trzymam aktualnie w takich samych temperaturach jak falenopsisy. Różnica polega na zapewnieniu im jaśniejszego stanowiska (szczególnie zimą)
i werandowaniu latem, co wiąże sie także z różnicami temperatur pomiędzy dniem i nocą i zapewnieniu im ruchu powietrza (u mnie stoją na balkonie, zabezpieczone
przed bezpośrednim nasłonecznieniem).

Phalaenopsis Philadelphia kwitła u mnie obficiej, gdy stała na jaśniejszym stanowisku. W innym sezonie, gdy przestawiłam w ciemniejsze miejsce,
zrzucała pąki.
Awatar użytkownika
sylvia_sirena
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 23 lis 2009, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Coś mi się wydaje że moja miała za ciemno choć innym te warunki nie przeszkadzają , przestawiłam ją teraz na południowy parapet bo do tej pory stała przy oknie zachodnim , zobaczymy ? A cattleyka stoi na parapecie zachodnim z cambrią i miltoną .
Awatar użytkownika
Akhia
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 mar 2008, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Art, dzięki. Ciekawa jest ta odmiana. Najczęściej chyba widuje się zdjęcia jej charakterystycznych kwiatów ale dopiero całość, razem z tymi pięknymi, wyrazistymi liśćmi naprawdę ładnie wygląda :)
Pozdrawiam Agnieszka
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”