Kolory usychania iglaków Cz.1

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Zablokowany
Awatar użytkownika
eowinka
50p
50p
Posty: 99
Od: 16 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post »

Co oznacza troskliwa pielęgnacja? Może go przenawoziłaś? Nowo posadzone drzewka potrzebują przede wszystkim dużo wody. Czy zmieniałaś im ziemię, tzn. wykopałaś duży dołek i wsypałaś kompostu i ziemi do iglaków, czy wsadziłaś w taką ziemię jaka była? Przyczyn może być dużo. Masz psa?
Pozdrawiam serdecznie
Ilona
Awatar użytkownika
Katarynka_80
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 13 cze 2008, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Iglaki cd

Post »

Drzewka były codziennie podlewane i nie zasilane nawozami. To również nie jest sprawka psa, ponieważ go nie posiadam. Może ziemia jest nieodpowiednia?
Awatar użytkownika
eowinka
50p
50p
Posty: 99
Od: 16 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post »

A wymieniłaś tę ziemię czy tylko dołek wykopałaś i wsadziłaś iglaka? Ja na Twoim miejscu wykopałabym duży dół i wymieniła ziemię i dopiero w tak przygotowane podłoże posadziła nowego iglaka.
Pozdrawiam serdecznie
Ilona
Awatar użytkownika
Katarynka_80
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 13 cze 2008, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

To chyba jedno z bardziej rozsądnych rozwiązań. Dziękuje za odpowiedź i na pewno zastosuje sie do Twojej rady :D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21846
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1005
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Iglaki cd

Post »

Katarynka_80 pisze:Drzewka były codziennie podlewane i nie zasilane nawozami. To również nie jest sprawka psa, ponieważ go nie posiadam. Może ziemia jest nieodpowiednia?
Ja podlewam raz na tydzień solidną dawką wody.
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

moja pierwsza roslina po wybudowaniu domu byla jodla kalifornijska, kupilam ja w szkolce w donicy, dol wykopany jak trzeba, ziemia do iglakow, troche nawozu...w donicy byla w balocie posadzilismy ja w pazdzierniku.....a w czerwcu juz ja trzeba bylo wykopac uschla.....jak ja maz wykopal okazalo sie ze ona nie miala korzeni!!!! w balocie wepchali ja z ziemia ot i tyle
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post »

Czy ja również mogę się podłączyć pod watek?
Moja jodła koreańska - rośnie na moim balkonie krótko, bo dopiero ok. miesiąca. Po przyniesieniu jej do domu została przesadzona do troche większej doniczki. Pisałam już na forum, że znalazłam podczas przesadzania w ziemi dżdżownice. Starałam się je usunąć, ale może coś tam zostało.
Jodle schną końcówki młodych igieł. Proszę, pomóżcie w zidentyfikowaniu problemu. Bardzo byłoby mi szkoda ją stracić :( Co źle robię? Może za mało podlewam, a może za dużo? Doniczka jest kwadratowa o wymiarach ok. 16 x 16 x 16 cm. Jak często powinnam ją podlewać i ile wody? Stoi na balkonie południowym, ale w kącie, więc bezpośrednio słoneczko pada na nią tylko przez moment w ciągu dnia.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Bardzo, bardzo proszę dobre i mądre duszyczki o pomoc ;:180
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

Mam problem z moim jałowcem chińskim "Stricta" Mam trzy i jeden jest jakiś taki żółty w porównaniu do innych . . . . nie wiem czy jest z nim coś nie tak? W sumie czytałem że podbno się przebarwia na złocistozielony kolor ale wolę się upewnić, dodam że stoi w pełnym słońcu a ten drugi "zielony" w cieniu ;)

ten "zielony" :P
Obrazek

ten drugi którym jestem zaniepokojony

Obrazek

i jego igły w przybliżeniu

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Piękne okazy zdrowia :-)
Na słonku, nawet róże mają jaśniejsze płatki.
To normalne.
Awatar użytkownika
bartelsz
200p
200p
Posty: 318
Od: 11 cze 2007, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

hanka55 pisze:1. Stawiam na ochojnika
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... t=ochojnik
2. przymrozek :-) u mnie też
3. Masz rację :-)
4. Rozmnaża się :lol:
Mam zastrzeżenia do pierwszej diagnozy sosna oścista zawsze ma żywiczne kropki po tym poznajemy ten gatunek. Co innego zasychanie igieł, ciężki to gatunek do prowadzenia w donicy, nie lubi częstego podlewania, długowieczna (kocha wolność). Być może nie wykształciła w donicy odpowiedniego systemu korzeniowego.
Pozdrawiam
machiato
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 lip 2008, o 10:38

Post »

Witam wszystkich! I na wstępie chylę czoła przed Waszą wiedzą, ja niestety kompletnie nie znam się na ogrodnictwie i stąd pewnie jestem bezradna wobec choroby moich tuj. Mam 4 tuje w osobnych doniczkach na balkonie, więc jak widac nie jestem wielkim hodowcą ;)
Potrzebuję pomocy! Otóż jedna z moich tuj po zimie (były odpowiednio zabezpieczone) zaczęła miejscami żółknąć/rdzewieć, teraz jest praltycznie cała martwa :( A ok. 2 mies temu zaczęły podobnie zachowywać się pozostałe - miejscami matowieć, rdzewieć, aż usychać. Poniżej zdjęcia. Myślałam, ze to przędziorek, ale 2 opryski zgodnie z zaleceniami nie pomogły. Podlałam też dwukrotnie Aliette, bo chyba to jednak grzyb, ale tez nie pomogło - mam wrażenie że teraz z dnia na dzień jest gorzej. Na krzaczkach zauważyłam pojedyncze czerwce (?), ale nie jest ich chyba na tyle dużo, zeby spowodowały takie zniszczenia. Moze po prostu zaatakowały osłabione chorobą drzewka...
Proszę o pomoc i wszelkie rady! :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

a tu chyba widać czerwca?
Obrazek
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

Z moim jałowcem jednak zaczyna chyba dziać się coś niedobrego . . . popatrzcie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”