Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21846
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

No więc uczmy !
Pokazujmy różne oblicza tego samego.

Jerome potrzebował adwokata? :roll:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Greta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 872
Od: 4 mar 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Hamburg/DE

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Jerome , każde miasto kryje tajemnice , praktyki satanistyczne nie odbywaja się na rynku , czy na ulicach , bywasz w klubach , to zapewne wiesz , że przecietny turysta nie wszedzie ma wstep . Sa "kluby" bardzo hermetyczne , gdzie wprowadza się nowych bywalców , robią to osoby zaufane , praktyki satanistyczne są karane , nawet policja nie jest w stanie wszystkiego wyśledzić . Wiesz , że Hamburg jest miastem portowym , miejsce bogate we wszelkiego rodzaju nowe sekty czy trendy .

Mirzanie , Noc Walpurgii (Walpurga, Walpurgis, Walpurgisnacht, gł. Wałpora, dł. Hoparga) ? u dawnych Germanów noc zmarłych, złych duchów. W Europie najczęściej kojarzona jest jako sabat czarownic odbywający się na górze Brocken w noc z 30 kwietnia na 1 maja, którego obchodom przewodziła bogini śmierci Hel.

Nazwa tego święta pochodzi od św. Walburgi, która była zakonnicą w Devon - pomagała potem św. Bonifacemu, który nawracał Niemcy na chrześcijaństwo i zmarła w 777.


Brocken, Noc Walpurgii i sabat czarownic zostały po raz pierwszy połączone ze sobą w opublikowanej w 1668 roku książce Johannesa Prätoriusa Blockes-Berged Verrichtung. Informacja ta została powtórzona przez Gottfrieda Vogta w De conventu sagarum ad sua sabbata z 1678, jednak do powszechnej świadomości trafiła dopiero dzięki Faustowi Johanna Wolfganga von Goethego.

Tradycja ewoluowała - w Niemczech kojarzono Noc Walpurgii właśnie z czarownicami, które zbierały się na Hexenplatz (Plac Czarownic), by wyruszać stamtąd na orgie urządzane na szczycie Brocken. Tradycja nakazywała zatem rozpalanie wielkich ognisk, zwłaszcza na wierzchołkach wzniesień, by odstraszać czarownice i duchy. Takie obrządki miały miejsce w wielu miejscach Europy, między innymi w Szkocji, Irlandii, Walii, Szwecji, Czechach, na Morawach, w Saksonii, Tyrolu, a także na Śląsku, Kaszubach i Mazurach.
Ogród Grety

pajęcza nić spowita rosą ... powiewający liść na wietrze
Awatar użytkownika
Greta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 872
Od: 4 mar 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Hamburg/DE

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Nie warto trywializować tematu , bo przez to , że go bagatelizujemy , on nie znika nagle .
Czy ktoś , słyszał o klubach wampirów ? A one istnieja , w każdym wiekszym mieście , zapewne obiło się komuś słowo "kultura gotów" , " Emu" , czy Dark .

Słyszeliście zapewne o napadzie na willę Romana Polańskiego w Beverly Hills ? przy pomocy pistoletu i noży uśmiercono, a następnie potwornie okaleczono ciężarną żonę reżysera oraz czworo jej gości. Na drzwiach domu mordercy napisali krwią ? ?Pigs? (Świnie). Niedługo potem wyznawcy Mansona uderzyli ponownie ? zamordowali małżeństwo La Bianca. Na lodówce pozostawili krwawy napis: ?Śmierć świniom?.

W 1993 r. ofiarą zamachu satanistów padła p. Kathleen Sorenson z Nebraski (USA), pracująca na rzecz dzieci, które udało się wyrwać z sekty. Dzieci te były nieraz zmuszane do udziału w mordach (m.in. palenia żywcem) i orgiach. Działalność taką prowadziły satanistyczne grupy z Nebraski, Iowy i Missouria
Wg obliczeń Interpolu, tylko w latach 1989-1990 sataniści spalili w Europie co najmniej 100 osób.

W 1995 r. w Brześciu (Białoruś) dwóch nastolatków zarąbało toporem rówieśnika. Był to mord ku czci szatana. Cztery lata później w Donskoj (Rosja) skazano satanistów winnych dwóch zabójstw, zaś w Symferopolu (Ukraina) aresztowano wyznawców szatana, sprawców zamordowania kilku kobiet (ofiarom obcięto głowy, które po spreparowaniu używano do celów kultowych).

W połowie lat 90. na Węgrzech głośne było zabójstwo 13-letniej dziewczynki (zakłuta nożem, następnie poćwiartowana), dokonane przez jej starszego o dwa lata brata ? satanistę.

W Polsce szczególnego rozgłosu nabrał podwójny mord podczas ?czarnej mszy? w Rudzie Śląskiej (marzec 1999). Wcześniej, w grudniu 1997, sataniści zasztyletowali bezdomnego w Lubinie. Tę zaś zbrodnię poprzedził wyjątkowo ohydny mord w Opolu, dokonany na 73-letniej kobiecie przez jej 15-letnią wnuczkę (zabójczyni posłużyła się siekierą i młotkiem, doszło do aktu wampiryzmu).
Ogród Grety

pajęcza nić spowita rosą ... powiewający liść na wietrze
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7623
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

A nie prościej przeczytać regulamin Izabela14 i zjawka
Odpowiedź macie w Śmietniku, tam gdzie Moderatorzy usunęli wasze ikonki (nazwijmy to postami 8-) )

W skrócie - zaśmiecacie , ikonki możecie sobie wrzucać w dyskusjach personalnych... :wink:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Nikogo nie obraziłam wyrażając własne zdanie.A może to wątek prywatny i nie można tutaj wyrażać własnego zdania .... ?
A ciebie Administratorze zapytałam już wcześniej czy robienie z dzieckiem dyńka jest jednoznaczne z czczeniem szatana?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7623
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

A co to znaczy robienie dyni ?
Czy myślisz o rzeźbieniu ? Odpowiedzi szukaj u mądrzejszych ode mnie np biskupów - oni zajmują stanowisko w sprawie jednoznaczne a samo rzeźbienie dyni jest jakimś fragmentem większej akcji więc pytanie jest dość podchwytliwe. To tyle.
Szukaj a znajdziesz.

PS. Prosiłem aby posty z pytaniami dotyczącymi działań - moderowania zadawać na PW
Polecenia admnistracji należy wykonywać - patrz regulamin.
Regulaminu należy przestrzegać jeśli chce się korzystać z forum... :wink:
Miłego dnia!
Admin.
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Uśmiałem się słysząc, że horrory są "praktycznymi poradami dla satanistów". Jeśli oglądam horrory to znaczy, że jestem satanistą? :?: :;230 Ktoś, kto nagrał ten filmik miał bardzo dużą wyobraźnię.
PS. Oczywiście znajdą się osoby , które postawią swoje ja i swoją pewność siebie nad słowa arcybiskupa, powyżej
I to by było na tyle.
Biskup niech mówi katolikom co mają robić, a nie wszystkim ludziom. Żyjemy w państwie świeckim,a nie w kościelnym, więc duchowni zwracają się do wiernych, a nie kontrolują co inni ludzie robią.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7623
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Jeśli jesteś ateistą po co w ogóle tym tematem się przejmujesz aż tak, że w nim walczysz, skoro to są bzdury ? :wink:
Nie dotyczą Cię te sprawy i zagrożenia ponieważ nie wierzysz w te wszystkie bajki o niebie i piekle ,prawda... ;:108
W takim razie lepiej spożytkować czas na ... sam nie wiem na co pożytkujesz czas i życie ale to już Twoja sprawa . :heja
Ale proszę uszanuj że inni chcą na poważne tematy porozmawiać i nie przeszkadzaj im, bo rozumiem, że chcesz sobie pokpić i poszydzić (skoro nie jest to temat dotyczący Ciebie ) a to odradzam, bardzo... :wink:
A to czy żyjemy w państwie katolickim czy świeckim to nie jest wcale takie jednoznaczne, skoro 80-90% Polaków to katolicy. Matematyka jest nieubłagana.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3053
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Wypowiedziałem się, czy Halloween stanowi zagrożenie dla kultury. Dalszą dyskusję, drogi Administratorze sam zapoczątkowałeś.
A to czy żyjemy w państwie katolickim czy świeckim to nie jest wcale takie jednoznaczne, skoro 80-90% Polaków to katolicy. Matematyka jest nieubłagana.
To, do czego co ludzie mówią, a co robią, to często co innego. Prawie wszyscy w mojej klasie nazywają się katolikami, a na przerwach zastanawiają się po co chodzić do kościoła, czy na lekcję religii. Trzeba też doliczyć osoby, które chciały apostazji, z czym jest dużo zachodu, chociaż powinno być proste.
A to czy żyjemy w państwie katolickim czy świeckim to nie jest wcale takie jednoznaczne
Polska jest państwem świeckim, co jest zagwarantowane w konstytucji.

"Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych"- Konstytucja RP z 2 kwietnia 1997, art. 25. p.2
źródło:Wikipedia
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Tak Administratorze właśnie chodzi o wycinanie w dyni ....No właśnie chciałam poznać twoje zdanie bo do Ciebie kierowałam pytanie a nie do kogoś innego.
Dodam że moje dziecko chodzi na religię .

Taka ciekawostka : katechetka uczy dzieciaczki że niechodzenie codziennie do kościoła jest grzechem śmiertelnym :shock: - Co dobrego ta kobieta im przekazuje ?

Dalej nie wiem czemu moje wypowiedzi zostały usunięte bo nie ja tutaj podjudzam ... 8-)

Greto czy byłaś kiedyś świadkiem czegoś co opisujesz ?
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Administrator pisze:Jeśli jesteś ateistą po co w ogóle tym tematem się przejmujesz aż tak, że w nim walczysz, skoro to są bzdury ? :wink:
Nie dotyczą Cię te sprawy i zagrożenia ponieważ nie wierzysz w te wszystkie bajki o niebie i piekle ,prawda... ;:108
Czy dobrze zrozumiałem,skoro jest ateistą,to nie jest zagrożony? Wobec powyższego,może lepiej
być ateistą i nie narażać się? Usuniesz ten tekst?
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3566
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Czyli:
Nie byłoby Boga, nie byłoby szatana. Nie byłoby nieba, nie byłoby piekła.
Nie byłoby Halloween, satanistów ... ;:oj

P.S. nie trawię Halloween, idiotyczne "święto" / To prawda . Idiotyczne. :D Admin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”