Czarne robaki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
mks1996
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 21 maja 2010, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Czarne robaki

Post »

Witam, na wszystkich młodych pędach porzeczek pojawił się takie hmmm robaki ? Sam nie wiem, czy to larwy. Załączam zdjęcia i proszę o pomoc.


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano12318
200p
200p
Posty: 317
Od: 26 lip 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Zgorzelec, Siekierczyn

Re: Czarne robaki

Post »

hmm to chyba mszyce nie musisz mi wierzyc ale najlepiej z nimi walczyc ... mlekiem 0 % tluszczu tj. jedna szklanka wody i jedna szklanka mleka zabieg powtarzaj co 2 dni az do usuniecie robactwa
Pozdrawiam. Damian
Mój zielony parapet
Arto
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 7 cze 2012, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czarne robaki

Post »

Mi to przypomina larwę biedronki , ale mogę się mylić :roll: . Ale moim zdaniem, jest bardzo podobna.
mks1996
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 21 maja 2010, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czarne robaki

Post »

hmmm ale aż tak dużo było by tych biedronek. to było by jakieś zatrzęsienie, sprobuje z tym mlekiem i napisze co to dało
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czarne robaki

Post »

Mlekiem? A jak się mają efekty porównując to z opryskiem gnojówy z pokrzyw? Zakładam że próbowałeś ;) Ja tylko to stosuję i efekty średnie dlatego też pytam bo może jest dużo efektowniejszy sposób którego nie znam :)

Przy okazji bo nikt mi nie odpisał, co to za robaki? Białe mszyce?

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=17&t=56565
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czarne robaki

Post »

Z tym niezwykłym działaniem mleka to podejrzewam jest tak, że zawiera ono mininmalne ilości tłuszczu, który oblepia mszycę i ją najzwyczajniej dusi. Trochę podobnie działa Promanal, preparat parafinowy, stosowany wczesną wiosną. Mleko jest tańsze od Promanalu i bardzo dobrze :)
Jednak mszyce zostały przez naturę wyposażone w otoczkę woskową, która znacznie osłabia dziełanie większości środków kontaktowych, bo spływają z niej. Dlatego np. Decis zawiera naftę i benzynę, aby rozpuszczać tę woskową otoczkę.
A środki do mycia naczyń też rozpuszczają tłuszcz (a może i wosk), więc to chyba również jest słuszna droga.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czarne robaki

Post »

Czyli idąc tropem "bez chemii" melko to dobry sosób :) A co robi gnojówa z pokrzyw? Też rozpuszcza coś jak wymienione rzeczy przez Ciebie powyżej?
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Czarne robaki

Post »

Proszę o pomoc! taki robak zjada mi liście kwiatków , kwiatki trzymam w szklarence Obrazek :shock:
kampinos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 maja 2013, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czarne robaki

Post »

Podłączam się pod to zdjęcie i zapytanie. U mnie cos podobnego grasuje na łubinie. Po krótkim śledztwie w internecie czyli obejrzeniu zdjęć mój główny podejrzany to oprzędzik. Wg informacji z wiki żeruje on na roślinach motylkowych więc w moim przypadku to chyba trafiony podejrzany. Nie wiem jednak czy to ten sam, który uchwyciłaś na zdjęciu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”