Koszt nawiezienia ziemi

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
kie-BRUK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 maja 2012, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Mam działkę 500 m2 chciałbym wysypać czarną ziemie ok.15 cm i zasiać tam trawę proszę mi powiedzieć ile firma może za taką usługę żądać nie chcę zostać oszukany
Pawel01
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 cze 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Proszę o pomoc

Post »

od 7 do 13 zł za m2
kie-BRUK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 maja 2012, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Serdecznie dziękuje pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Dobra rada Napoleona :wink: Za nim nawieziesz tej ziemi załatw pozwolenie bo jak nawieziesz to dostaniesz kare i na dodatek będziesz musiał przywrócić stan poprzedni.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
rdest79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 lut 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

ja zakupiłem dzisiaj czarną ziemie za tone 100zł :(
Pawel01
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 cze 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Napoleon Pierwsze słysze że trzeba mieć jakieś pozwolenia na podwyższenie gruntu. Miałeś już jakieś doświadczenia jeśli chodzi o takie pozwolenie?
lukas81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 9 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Ja tydzień temu za wywrotke Kamazu dałem 100zł.Ziemia bez kamienia,gruzu ale nie najlepszej jakości. ;:131
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Ja mam zamówioną wywrotkę kamaza za 300zł :roll: ale to ziemia sprawdzona(pH) i wymieszana pod iglaki.
Napoleon,chyba Ci się pomyliło z wycinką drzew :wink: Na podwyższenie gruntu wcale nie trzeba pozwolenia.Nie siej paniki.Pozwolenie musi mieć jedynie ten co np.kopie staw i wybiera ziemię.
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Napoleon pisze:Dobra rada Napoleona :wink: Za nim nawieziesz tej ziemi załatw pozwolenie bo jak nawieziesz to dostaniesz kare i na dodatek będziesz musiał przywrócić stan poprzedni.
Podaj jakąś podstawę prawną, jakieś paragrafy, jakieś cokolwiek. Bo gadanie dla samego gadania, to fatalnie wygląda. :(
Zanim :wink: napiszesz, pomyśl. :wink:
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Slawgos pisze: Podaj jakąś podstawę prawną, jakieś paragrafy, jakieś cokolwiek. Bo gadanie dla samego gadania, to fatalnie wygląda. :(
Zanim :wink: napiszesz, pomyśl. :wink:
A no jest :)

Już nie raz spotkałem się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który mówił, że:
- wysokość posadowienia budynku nie może być wyższa niż "X" cm, gruntu otaczającego posesję nie może być wyższy niż X cm
Wyznacznikiem wysokości jest najczęściej droga, z której mamy wejście na teren nieruchomości.
Takie zapisy można znaleźć tam gdzie występują różnice poziomów gruntu, a ich zaburzenie może prowadzić do np. zalania sąsiednich posesji lub w inny sposób być uciążliwe lub wpływać negatywnie na wizerunek okolicy.

Jest to chyba jedyny "ogranicznik", z którym warto się dokładnie zapoznać przez rozpoczęciem inwestycji.

Plan zagospodarowania przestrzennego może być bardzo rygorystyczny, zwłaszcza na planowanych terenach pod budowę osiedli zamkniętych, gdzie priorytetem jest zachowanie estetyki i ładu. Np. w mojej gminie wyraźnie zaznaczone jest jakich drzew, krzewów nie wolno sadzić na posesji. Jakiego rodzaju ogrodzeń nie wolno stawiać, etc... Mało tego jest zapis, który "mówi", że każdy inwestor ma obowiązek na koszt własny dbać o zieleń przy drogach dojazdowych na teren osiedla. Przepis raczej martwy bo jak to sprawdzić i wyegzekwować, no ale jest ;)
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Przykład nakładów finansowych na przygotowanie gruntu pod trawnik 15 arów.
Zamieszczony na fotografiach.

Wykonanie obrzeży, kostka Libet Bianco Carrera. 18zł m/b
Ziemia luźna, mieszana z piaskiem pod trawnik dekoracyjny 130T z transportem - 3.500zł
Rozwiezienie ziemi około 7 godzin pracy maszyny ze zdjęcia - 1050zł
Kształtowanie terenu ze spadkami i niwelacja. 3 godziny pracy maszyny - 450zł

Maszyna do niwelacji terenu
Obrazek

Efekty pracy.

Obrazek

Obrazek

Reasumując koszty jakie Ciebie interesują czyli ziemia, rozwiezienie, kształtowanie, prostowanie,
wyniosły 5000zł przy 15arach. Jak podzielimy to na m2 to cena wyszła 3.33zł

Wysiew trawy profesjonalnym 3 funkcyjnym siewnikiem 500zł, koszt trawy na ten teren np dekoracyjna odmiana Gold Grass 30kg 690zł, przykrycie nasion piaskiem 5 ton z transportem 450zł

Tyle kosztuje przeciętnie założenie trawnika przez firmę, do ceny usług ogrodniczych należy doliczyć podatek VAT 8%
Pawel01
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 cze 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Fajnie podoklejałeś znaczki bobcata :) jeśli chodzi o koszt założenia trawnika na terenie dolnegośląska to koszt takiej inwestycji jest około od 8 do 13 zł bez kosztów ziemi, ziemia kosztuje około 450-500 zł za wanne czyli 22 t. Nie rozumiem kolegi czemu chce nasiona trawy przysypywać piaskiem, jak już to torf z piaskiem w proporcji 3 do 1. Nie róbcie sobie piaskownicy z trawnika.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Pawel01 pisze:Fajnie podoklejałeś znaczki bobcata :) jeśli chodzi o koszt założenia trawnika na terenie dolnegośląska to koszt takiej inwestycji jest około od 8 do 13 zł bez kosztów ziemi, ziemia kosztuje około 450-500 zł za wanne czyli 22 t. Nie rozumiem kolegi czemu chce nasiona trawy przysypywać piaskiem, jak już to torf z piaskiem w proporcji 3 do 1. Nie róbcie sobie piaskownicy z trawnika.
Niedaleko Waszej siedziby startowałem w przetargu na podobne realizacje zieleni moja oferta była 4zł m2 niestety nie była najniższa. 13zł jest raczej w sferze marzeń, aczkolwiek życzył bym sobie takich stawek.

Bliskie okolice Twojej firmy są na gruntach gliniastych, piaskowanie ma dwa główne cele, ale jest ich oczywiście więcej.

1. stanowi doskonały "stabilizator" wysianych nasion w gruncie. wymusza to specyfikacja siewnika wiele czynnościowego. Kolejną sprawą np stosując siewniki Verdo nasiona już mieszasz z piaskiem.
Trochę to by było dużo opisywania dlaczego tak się dzieje, więc pozostańmy przy tym, że piasek jest konieczny.
2. Piasek przenika z czasem do gruntu i nie znajdziesz go po jednym sezonie, rozluźniając przy tym ziemię i daje lepsze warunki rozwoju korzeni.
3. Grunty w naszej okolicy są zazwyczaj zasadowe, piaskowanie już na etapie wysiewu pozwala na lekkie zakwaszenie, albo co najmniej pozwoli szybko ustabilizować pH.
4. Piasek przenikający do gruntu, ułatwi w kolejnym sezonie wertykulację i oszczędza nietanie noże wertykulatora.
5. Piasek lepiej niż torf (nie zbryla się) umożliwia kiełkowanie i dostęp światła co jest bardzo ważne dla niektórych odmian kiełkujących traw wolnorosnących (większości przypadków dekoracyjnych/ozdobnych)
6. Bardzo ważne, prawie każda mieszanka zawiera kostrzewy, a te jak wiesz rosną na gruntach piaszczystych i bardzo luźnych.
7. Przykrywając torfem zwłaszcza w późniejszych miesiącach wegetacji, fundujesz siebie na wiosnę patogeny - pleśń śniegową i dużo pracy przy reanimacji trawy.
8. Piaskowanie przy wysiewie opóźnia kiełkowanie niektórych chwastów.

To jest Bobcat M371, osprzęt jest oryginalny Bobcata http://weltech.com.pl/kategorie/maszyny ... cat/page/7 folia kupiona na znanym portalu aukcyjnym, zimą sprzęt jest konserwowany to i opisówka nowa.
Wcześniej miałem Avant'a 520, ale nie sprawdzał się w małych ogrodach i wymieniłem go na Bobcat'a, ten jest bardziej uniwersalny. Bobcat M371 jest najlżejszym jaki chyba był produkowany dlatego padł wybór na ten już bardzo ciężko dostępny model. Rok poświęciłem na odbudowę i dziś nie schodzi z ogrodów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”