W wężowym cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W wężowym cz.2

Post »

To ta chryzantemka od Ciebie...bardzo mi się podoba i cieszę się że jej przymrozek nie uśmiercił :) Mam nadzieję że jeszcze zdąży rozkwitnąc...
Stasiu a gdzie Twój nowy wątek :?: Tylko mi nie mów że robisz sobie przerwę do wiosny ;:78
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
x-U-ie
---
Posty: 2777
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W wężowym cz.2

Post »

No tu Grażynko chodzi głównie nie o moje samozaparcie hihi tylko o niedobór materiałów :;230
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W wężowym cz.2

Post »

Ula a u mnie myślisz że inaczej...też wszystkiego brak :roll:
Wszystko robione tak żeby wyszło jak najtaniej...ech gdyby mnie było stac to pewnie ogród teraz mógłby byc piękny :roll:
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
x-U-ie
---
Posty: 2777
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W wężowym cz.2

Post »

To jest chyba wszystkich problem. Mi na razie chodzi o masę kamieni które mi potrzebne są :) o wszelkich kosztownych wydatków sobie muszę darować
haszka
200p
200p
Posty: 427
Od: 5 cze 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W wężowym cz.2

Post »

Grażynko piękne jesienne widoki u Ciebie.
Pozdrawiam Halina.........

Druga miłość Haszki - ogród
Awatar użytkownika
aleksanderk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7028
Od: 13 lip 2009, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: W wężowym cz.2

Post »

Dobrze że chryzantemki rozweselają ogród .Żurawki też ładnie się prezentują , ta podświetlona słońcem ;:63
Awatar użytkownika
skorpion811-51
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7255
Od: 21 lis 2009, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie Milicz

Re: W wężowym cz.2

Post »

Grażynko zgadłaś ale będę buszować po waszych ogrodach ;:215 a śnieg pooglądam u Was i przez okno :;230
Rzekła pszczółka do motyla nikt nie widzi więc zapylaj.
MOJE LINKI , Pusta miska -kliknij
SERDECZNIE ZAPRASZAM STASIA
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: W wężowym cz.2

Post »

Dąbki za płotem świetny pomysł , u mnie nie do zrealizowania bo pole sąsiada :evil: Żurawki i tirelki jeszcze ładne. Wypuściły już zimowe liście, są mniejsze i sztywniejsze od letnich. Oby przetrwały nam zimę ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
szyszunia
1000p
1000p
Posty: 1971
Od: 4 lis 2009, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega

Re: W wężowym cz.2

Post »

Grazia a wiesz może jak można przyspieszyć kwitnienie chryzantemy na zewnątrz. kiedyś któś mówił żeby podlać polopiryną :shock: znasz jakiś może myk????
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W wężowym cz.2

Post »

Jedynym mi znanym sposobem jest tzw. uprawa sterowana. Rośliny chryzantem doświetla się lub skraca dostęp do światła zaburzając nieco ich normalny cykl. Wtedy sposobem można doprowadzić do innego terminu kwitnięcia chryzantem. Ale polopiryna? stosował ktoś? sam jestem ciekaw.. :>

Pozdrawiam,
Wojtek - LM
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: W wężowym cz.2

Post »

ech gdyby mnie było stac to pewnie ogród teraz mógłby być piękny
Grażynko, piękny ogród nie jest domeną ludzi bogatych. Twój jest tego najlepszym dowodem więc bez takich herezji proszę 8-)
Szyszunia, chryzantemy są roślinami krótkiego dnia więc wcześniejsze kwitnienie uzyskuje się cieniowaniem. Z tego co pamiętam, ogranicza się dostęp światła do 6h. Ale na to teraz za późno, bo dzień i tak krótki
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W wężowym cz.2

Post »

Ulka ja kamienie zwoziłam stopniowo,po trochu przez dłuższy czas...z wycieczek,wyjazdów i tak się uzbierało to co mam,ale jeszcze dużo by mi się przydało :roll:
Halinko dziękuję ;:196
Olku większośc chryzantem przemarzła,zostały tylko dwie nienaruszone różowe i jedna żółta która już wcześniej kwitła.Teraz częściowo zmarznięta ale jeszcze się trzyma.
Obrazek
Stasiu no nie żartuj...zakładaj nowy wątek będziemy miniony sezon wspominac :uszy
Tadku a u mnie jeszczejest trochę terenu który można dąbkami obsadzic.Właśnie myślę jeszcze kilka za altanką posadzic,a obok jeszcze brzozy które mi się o każdej porze podobają :)
A żurawki...mam nadzieję że wszystkie zimę przetrwają...bardzo je lubię i nie chciała bym żadnej stracic.
Iwonko kiedyś pytałam Zbyszka o przyspieszenie kwitnienia chryzantem...wspomniał coś o podlewaniu jakimś preparatem,ale teraz to już raczej za póżno.
Tu jest link do do stronki na interesujący Cię temat http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6&start=42
Wojtku też słyszałam o zacienianiu,ale sama nigdy nie stosowałam...polopiryny też nie.
Jacku nie to miałam na myśli...jasne że nie tylko bogaci mają piękne ogrody,bo nie tylko o pieniądze chodzi w tworzeniu ogrodu...Można miec kasę a wyobrażni zero.Wiadomo zawsze można wziąśc firmę która zrobi za nas ogród,ale jaka z tego satysfakcja?Dla mnie cała przyjemnośc w tym że mogę sama coś posadzic,jak nie pasuje przesadzic,sama coś wymyślec,pokombinowac,zrobic.Chodziło mi raczej o to że gdyby było więcej kaski,którą mogłabym na ogród przeznaczyc to już do tego czasu byłoby zrobione to co zaplanowałam.A tak ciągle jest coś ważniejszego na co trzeba oszczędności wydac :roll:

I jeszcze w roli głównej dęby,z tylnej części działki
Obrazek

Obrazek

Obrazek
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W wężowym cz.2

Post »

Grażynko te dęby są niesamowite, nie mogę się nimi nasycić.....takie cudne, intensywne....piękne po prostu.....Wspaniała granica działki i tło dla innych nasadzeń ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”