Cztery pory roku w moim ogrodzie cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie cz.2

Post »

Janusz i mnie się bardzo spodobały Twoje begonie. Tak obficie kwitną - piękne.
No i to ogromne parzydło leśne, ależ ono jest urocze. Ile lat ma ten okaz?
Pozdrawiam Ida
Awatar użytkownika
dkny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1616
Od: 3 wrz 2009, o 18:55
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie cz.2

Post »

Clematisy bujne, że ho, ho! A czosnek to już zaszalał z tymi rozmiarami ;:138
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie cz.2

Post »

Witam serdecznie Edwardzie. Miło mi,że odwiedziłeś masz zakątek. Jeszcze przyjemniej by było gościć Was w rzeczywistości. Spotkanie nasze u Tadeusza choć trwało parę godzin to fizyczną niemożliwością byłoby porozmawiać z każdym. Dzięki Tadeuszowi mogliśmy chwilę porozmawiać i Was poznać, bo mogło się skończyć na 'dzień dobry' i 'do widzenia'. Tadeusz powiedział mi,że jesteś, bo przyjazd Wasz był niepewny.
U nas zastój w ogrodzie Nawet nie chce się wychodzić z domu. Tak nalało,że w ogrodzie pachnie bagnem a chwaściki znowu rosną. Pewnie lipiec przyniesie lepszą pogodę.
Ido. Begonie będą ładnie kwitły i długo jak będzie się obrywało żeńskie kwiatostany( te nasienne). Parzydło leśne ma już ponad 10 lat. Jedno w tym roku wykopywałem to łom i siekiera była konieczna.
Witam Cie Anetko
Clematisy w miarę odrastają po zimie ale połowa przemarzła. Dobrze,że nie całkiem zmarzły a tak wiosną wyglądało. Tak u nas na wschodzie bywa. Przychodzi zima to masę roślin trzeba okrywać gdzie w innych rejonach zimują doskonale bez okrycia. Czosnku jak do tej nic nie bierze i co roku ładnie kwitnie.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie cz.2

Post »

Janusz tylko które są te nasienne ? te pojedyncze czy te pełne , tych pełnych nie chciałabym obrywać :;230

U mnie też co jakiś czas pada , dziś było dobrze bo tylko pokropiło , ale mam do wzruszenia po ostatniej ulewie , chyba będę to jutro robić .

Genia :wit
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie cz.2

Post »

Geniu. Oczywiście,że te pojedyncze. Wyczytałem kiedyś tę poradę w "Kwietniku"i przekonałem się ,że to skutkuje.
U mnie dziś znów polał mocno.Przydałoby się przynajmniej tydzień przerwy w opadach.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie cz.2

Post »

Kupiłam sobie dzisiaj begonię ,ale nie z takimi strzępiastymi kwiatkami jak Twoje- takich niestety nie było, jest duża i mam nadzieję ze będzie ładnie rosła. Spróbuję w tym roku przechować bulwkę przez zimę, bo ma bardzo ładny kolor- taki pudrowy róż. Ale jeszcze zapoluję na taką kaskadową jak Twoje.
U nas deszczu w sam raz, ziemia jest dość wilgotna, ale nie bardzo mokra, słońce i wiatr szybko obsuszają to co spadnie z nieba. Ale widać, ze roślny szczęśliwe z powodu takiej aury - i deszcz i słońce - na warzywniku wszystko ruszyło z kopyta.
Pozdrawiam Ida
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie cz.2

Post »

Andrzeju. Podzieliłbym się chętnie deszczem gdyby to było możliwe ale myślę,że już teraz to i u Ciebie na działce polało. Wczoraj u mnie nawet był grad. Całe szczęście,że drobny i tylko chwilę.
Ido. Begonie najlepiej kupować już rozkwitnięte, są drogie ale wiadomo co się kupuje. Szczególnie przy kupnie cebul. Na zdjęciach w sklepie pokazane są piękne pełne kaskadowe a okaże się jak rozkwitną to takie jak na zdjęciu.

Obrazek

Często sprzedawane są w marketach kwitnące piękne begonie w cenie 4,5 - 5 PLN ale są to wyhodowane z sadzonek i choć zawiążę się cebula wielkości paznokcia to bardzo trudno ją przechować przez zimę.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie cz.2

Post »

Janusz u mnie pięknie się przechowało 11 takich begonii takich z sadzonek i teraz zdobią mój taras .
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie cz.2

Post »

Chyba ich nie wyjmowałaś z doniczek na zimę, bo ja wyjąłem i to pewnie mój błąd. Pomimo,że przesypane były torfem żadna na wiosnę nie skiełkowała.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie cz.2

Post »

Różany okres a deszcze nie pozwalają na rozwiniecie się kwiatów- gniją w pąkach.
To co jakoś przetrwało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejne lilie w rozkwicie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie cz.2

Post »

Janusz one rosły na rabatach , wykopałam i posadziłam do skrzynek z ziemią i ze skrzynkami wstawiłam do piwnicy , wiosna przyniosłam skrzynki do pokoju oczyściłam z zeschniętych liści i podlałam po 2 -3 tygodniach zaczęły wypuszczać liście .
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie cz.2

Post »

Ślicznie sie robi u Ciebie....oj ślicznie...pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jagusia
1000p
1000p
Posty: 3198
Od: 24 lis 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie cz.2

Post »

Lelije i różyce piękności. To na ostatnim zdjęciu to fuksja ogrodowa? a na przedostatnim to co jest?
Tak już chyba musi być... że ciągle mamy powody do narzekać... albo susza albo powódź.... w obie strony pogoda przesadza... wydaje mi się że kiedyś było bardziej normalnie i ten klimat rzeczywiście był umiarkowany... popadało, poświeciło - nie za dużo, nie za mało.... a teraz.... :(
Nie traktuj życia serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
Wątek Jagusi w 2015 r tradycyjnie niezupełnie ogrodowy - zapraszam Wszystkie moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”