ładny krzew bez przesadzania

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
wtyk_a
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 17 mar 2010, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

ładny krzew bez przesadzania

Post »

Na wstępie przepraszam jeżeli wstrzeliłem się w nieodpowiedni dział.
Poszukuję krzewu (drzewka) które spokojnie znosi zimę bez przesadzania (czy innych zabiegów) i fajnie zakwita w okresie wiosenno-jesiennym.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: ładny krzew bez przesadzania

Post »

To takich jest większość :lol:

Z reguły NIE przesadza się krzewów, a one i tak pięknie kwitną. ale nie cały sezon, nie da się tak, żeby od wiosny, przez lato, aż do jesieni cały czas kwitły... nie zdążyłyby wydać owoców i nasion...

Zakładam, że chcesz mieć krzew liściasty, tak? A podasz może chociaż ulubiony kolor kwiatów, albo kolor liści, albo wysokość krzewu, albo może porę kwitnienia, bo wczesnowiosenne, ale i letnie, a są też takie, które pięknie przebarwiają się jesienią i tez wyglądają JAKBY kwitły...

Poczytaj tu:
- Jaki drzewa krzewy długo kwitną ?
- Jaki krzew na kwitnący żywopłot?
- Krzewy długo kwitnące

A gdzie miałby rosnąc ten krzew? W jakim klimacie i w jakich warunkach?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
wtyk_a
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 17 mar 2010, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ładny krzew bez przesadzania

Post »

Dziękuję za zainteresowanie. Poruszyłem temat gdyż w zeszłym roku żona po przejrzeniu katalogów z kwiatami ogrodowymi wybrała chyba 3 i jak na nie spojrzałem wczoraj to boje się, że nic z nich nie będzie ;) Bawimy się (może raczej ja) od roku w rodzinny ogród działkowy i zazdroszczę sąsiadom jak im pięknie kwitną w lato krzewy. u mnie na razie roczne tuje i drzewka owocowe, które w zeszłym roku b.szybo uschły i dlatego muszę się chyba przerzucić na krzewy :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: ładny krzew bez przesadzania

Post »

Macie problem, bo zaczęliście od tyłu :lol:

Pocieszające (w pewnym sensie) jest to, że większość mało doświadczonych ogrodników robi tak samo - wybiera ładne, czyli to co się podoba, a nie sprawdza, co w TYM miejscu będzie dobrze rosło. Jeśli już podglądać sąsiadów, to właśnie pod tym kątem, ziemię, warunki wodne i klimat mają podobny, albo nawet ten sam, więc trzeba się zainspirować tymi roślinami, które w tych konkretnych warunkach się sprawdziły.

Wyjdź od strony warunków lokalnych, a dobierzesz rośłiny, które dadzą sobie radę i tak łatwo nie uschną. Jeśli masz mokro, bierz rośliny do wilgotnych gleb, masz piach, bierz rośliny lubiące sucho, masz cień, bierz cienioznośne, masz patelnię, bierze rośliny na skalniak. Mniej więcej o to chodzi :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”