Clematisy Rafała

Powojniki
ewondo
100p
100p
Posty: 183
Od: 2 sty 2010, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: clematisy

Post »

Dzięki za odpowiedź :) Jeszcze się zastanowię, ale chyba w takim razie postawię na jakiegoś z grupy viticella. A triternatę ulokuję w ogrodzie ;)

Ja w ubiegłym roku posadziłam w bardzo dużej drewnianej donicy Błękitnego Anioła. Ładnie przezimował, puszcza pędy i ... zobaczymy jak sobie poradzi na moim południowym balkonie... Wcześniej próbowałam z różą Rosarium Uetersen, ale dopadły ją przędziorki i mączniak, więc odpuściłam i posadziłam ją w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: clematisy

Post »

Ja mam! Ja mam Królową Jadwigę ! Kupiłam właśnie na wystawie Zieleń to Życie 2009. Przycięłam na wiosnę , już puściła kilka pędów i zaczyna zawiązywać pąki kwiatowe. W zeszłym roku kwitła jeszcze we wrześniu. Zobaczymy jak będzie w tym roku.Obiecałam 100krotce ,że udokumentuję zdjęciami.

Ale Wy tu o pachnących powojnikach rozprawiacie, to może ktoś ma wielkokwiatowego , szafirowoniebieskiego , lekko pachnącego "Rhapsody" i mógłby coś od siebie o nim powiedzieć ? Zastanawiam się nad zakupem.
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Re: clematisy

Post »

Firletka pisze:\
Ale Wy tu o pachnących powojnikach rozprawiacie, to może ktoś ma wielkokwiatowego , szafirowoniebieskiego , lekko pachnącego "Rhapsody" i mógłby coś od siebie o nim powiedzieć ? Zastanawiam się nad zakupem.

Ja miałam w zeszłym roku. Niestety Rapsodia nie przetrwała zimy w nieosłoniętej donicy :(. Kwitła pięknie, młoda sadzonka była dłuuuugo obsypana kwiatami. Ale - u mnie nie pachniała :cry: . Natomiast dla długości i obfitości kwitnienia - polecam szczerze. Nie chorowała też wcale. Kiedyś ją sobie jeszcze odkupię :).

Obrazek
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: clematisy

Post »

dzięki myszek. Już ją mam ! Dzisiaj na bazarku za 13 zeta.Mała, ale co tam. Odchowam, jak Omoshiro. Ciekawe , czy moja będzie pachniała. Pewnie to zależy od stanowiska, słońca itd. Ja wsadzam do gruntu , więc nie wymarznie.
Właśnie. Z tymi donicami to tak jest. Przegapi się moment zadołowania, czy zabezpieczenia w jakikolwiek inny sposób , a później jest "after birds" :) . Ale nie martw się. Gdybyś nigdzie nie dostała, to odstąpię Ci kawałek mojej sadzonki, tylko niech podrośnie.
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Re: clematisy

Post »

Firletka pisze:Mała, ale co tam. Odchowam, . Ciekawe , czy moja będzie pachniała. Pewnie to zależy od stanowiska, słońca itd.
Wygrzebałam jeszcze takie zdjęcie - sadzonka kupiona wczesną wiosną. Tez niezbyt wielka :lol:. A to co powyżej - to już jest końcówka kwitnienia. Pierwsze kwiaty miała na dole pędów. Potem stopniowo wędrowały w górę. Rosła na wystawie zachodniej, więc słońca miała sporo...
Obrazek
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: clematisy

Post »

Też kiedyś miałam Rapsody.Uwielbiałam go. Był przepiękny-kolor niepowtarzalny,nie mogłam sie napatrzeć,miałam niestety tylko jeden rok.... Nie przetrwał zimy, nie wiem dlaczego. Posadzony był w dobrej ziemi.Chętnie bym jeszcze go kupiła, ale czy on taki wrażliwy na mróz? A co będzie jeśli znowu będzie zimą ponad 30 st.C jak w tym roku? Wtedy było ok.20 st.C.
Awatar użytkownika
RAFAL323
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 6 lut 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOSCIERZYNA

Re: clematisy

Post »

jest jeszcze jeden pachnący to Betty Corning.mam go w ogrodzie od kilku lat a odkryłem że pachnie przypadkowo przechodząc obok niego.kwitł bardzo obficie.nie wymaga żadnej opieki nie choruje , nie okrywam(bylinowy).poszukam zdjęć.
Rafa
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Re: clematisy

Post »

Recta - niezłe krzaczysko, super ładnie wyeksponowane :).
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: clematisy

Post »

czekam na kolejne fotki
40 powojników ;:180 ja mam kilka i nie umiem się nimi opiekować :evil:
Ogródek EdytyB

zapraszam
Awatar użytkownika
koronka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 12 kwie 2010, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: clematisy

Post »

Witam, kupiłam na wiosnę pachnącego powojnika botanicznego Rubromarginata, ładnie rósł a teraz schnie na potęgę. Nie wiem co zrobiłam źle, może miejsce mu nie odpowiada? Ma trochę cienia, rośnie obok róży i winobluszcza, chyba jest już nie do uratowania ...
Awatar użytkownika
RAFAL323
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 6 lut 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOSCIERZYNA

Re: clematisy

Post »

witaj.może ma za sucho.podlewaj wieczorem.pzdr.
Rafa
Awatar użytkownika
koronka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 12 kwie 2010, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: clematisy

Post »

Podlewam regularnie, wczoraj poczytałam na temat chorób i też mi nic nie pasuje. Myślałam, że to uwiąd ale ta choroba charakteryzuje się ciemnymi plamami i czarnymi skupiskami zarodników. Mączniak to też nie jest bo nie ma biało-szarego nalotu. Po prostu schnie, może coś podgryza korzenie, nie chcę kopać w tym upale.
Mam jeszcze 9 innych powojników i wszystko jest o.k. (odpukać).
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Re: clematisy

Post »

A może on po prostu się w ten sposób starzeje? U niektórych moich odmian też właśnie robiłam przeświatlanie, czysciłam ze schnących dołem liści. Zdjęcie by sie przydało.... :D
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”