Rdest Auberta ( Fallopia )

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rdest auberta

Post »

Nigdy się nie przebarwia, wegetuje co roku aż do przymrozków i na ogól to one niszczą liście oraz końcówki pędów, które nie zdążą zdrewnieć.
Awatar użytkownika
magirl
100p
100p
Posty: 112
Od: 11 cze 2009, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Rdest auberta

Post »

A jak myślicie- ile trzeba mieć sadzonek by obsadzić 30 metrowy pas? Zależy mi na tym by szybko stworzyć ścianę zieleni (wysokość przynajmniej 3 metry). Czy możliwe jest to już w pierwszym sezonie?
No i ciągle mam problem jak mu zrobić podpory...
Amatorka ogrodu
Awatar użytkownika
atka1966
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 17 mar 2009, o 18:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Rdest auberta

Post »

Jak pisałam wcześniej - ja posadziłam co pół metra, można co metr, ale będziesz dłużej czekać, aż się "rozejdzie" na boki ;:108
Na początku puszcza cieniutkie jak niteczka pędy i trzeba je "prowadzić" czyli zakręcać w około podpory, w różnych kierunkach, potem już po paru tygodniach sam sobie bedzie szukać czegoś, czego mógłby się złapać i okręcić, a jak nie będziesz pilnować to będzie się kręcił dookoła siebie i zrobi się warkocz z pędów :cry: ciężko go odkręcić i łamie się więc lepiej od samego początku Albercika prowadzić za rączkę :heja
podaj mi maila to prześlę Tobie zdjęcia mojego rdestu. Jak go sadziłam, jak rósł i jak wygladał latem ;:138 pozdrawiam, ata
... nie miała baba kłopotu - kupiła sobie działkę :)
ale podobno "co mnie nie zabije, to wzmocni" (mam nadzieję...)
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rdest auberta

Post »

U mnie rdest wciągu dwóch lat zazielenił dwumetrowe przęsło ogrodzenia, więc zaczęłam pędy przeplatać na przęsła sąsiednie :D . Myślę, żepędy mają 3 m, ponieważsięprzwieszają przez prawie dwumetrowe ogrodzenie.
Awatar użytkownika
atka1966
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 17 mar 2009, o 18:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Rdest auberta

Post »

Olu ! mój rośnie około 10 m rocznie :heja gdybym nie pilnowała, np. wtedy jak byłam na wczasach - wspiął się na dwa metry i opuścił ponownie na ziemię tworząc girlanę, a nawet po ziemi się rozpanoszył okręcając dookoła kwiatów :cry: musiałam go radykalnie poprzycinać... a im więcej go przycinam czy nawet najzwyklej w świecie urywam gdzie się da, tym więcej się mnoży, puszcza odnóżki ;:108
... nie miała baba kłopotu - kupiła sobie działkę :)
ale podobno "co mnie nie zabije, to wzmocni" (mam nadzieję...)
Awatar użytkownika
teli
200p
200p
Posty: 284
Od: 17 paź 2008, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze.6b Płock między torami

Re: Rdest auberta

Post »

I prawda jest , że najlepiej rośnie na słońcu , w zaciszu :D :D :D
Carpe Diem...
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rdest auberta

Post »

Też muszę go ciąć,zwłaszcza, że upodobał sobie kruszynę w formie drzewka, którą ciągle owija . Myślę, że sadzenie co metr zupełnie wystarczy, chyba, że efekt ma być w tym samym roku.
piter969
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 lut 2010, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rdest auberta

Post »

Witam.

Jako że wiosna już tuż, tuż. A co za tym idzie, coraz bliżej do pory letniej:), chciałbym pochwalić się zeszłorocznym wyglądem mojej rdestówki. Od tak aby poczuć magię lata w zimie. No i po raz wtóry zaprezentować możliwości tego pnącza.

Obrazek

A tu w towarzystwie winobluszczu

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
magirl
100p
100p
Posty: 112
Od: 11 cze 2009, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Rdest auberta

Post »

Piter- a od ilu sezonów go już masz jeśli można zapytać ;:180
Amatorka ogrodu
Patrycja__K
50p
50p
Posty: 55
Od: 15 cze 2009, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

rdest

Post »

kupiłam w zeszłym roku,bodajże w maju,dwie sadzonki rdestu i nie urosły prawie nic.Na zimę przesadziłam je do skrzynki,ale jakoś tak cienko wyglądają,chyba po prostu słabe sadzonki kupiłam...ale na szczęście mam już zaklepane rdesty od tutejszych forumowiczów,jakby co to jeszcze chętnie kupię,potrzebuję około 15 sadzonek
posiadacz opryskiwaczy marolex
piter969
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 lut 2010, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rdest auberta

Post »

Wiesz co magirl, już nie pamiętam dokładnie ile to już lat ma ta roślina. Może z 5 lat, więcej raczej nie ma. Wcześniej też miałem rdestówkę, ale z jakichś powodów obumarła. Ta jak na razie trzyma się zdrowo, niczym jej nie nawożę, rośnie w bliskim sąsiedztwie studni, więc na brak wody nie narzeka.
Przy przycinaniu nie mam litości, tnę nie patrząc czy równo puchnie. Kwitnie już w kwietniu, ale dopiero jak ją drugi raz przytnę, to rozkwita. Niczym eksplozja białych kwiatów.
Awatar użytkownika
jolka009
50p
50p
Posty: 56
Od: 5 maja 2008, o 10:15

Re: Rdest auberta

Post »

a ja posadziłam wiosną zeszłego roku 6 sztuk sadzonek na ok 20 m długości płotu. Jesienią płot był już zarośnięty.
Rośnie to cholerstwo bardzo intensywnie, aż się boję co będzie dalej :shock:
także sadzonki co pół metra to na pewno za gęsto - można sobie potem nie dać z tym rady...
Awatar użytkownika
kalinqa
100p
100p
Posty: 105
Od: 31 mar 2010, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

rdest auberta

Post »

Czy ktoś ma, zna, wie "z czym to się je" żart. Pytam o to czy ma ktoś u siebie to pnącze?
jakieś doświadczenia? porady ?
Planuje posadzić go przy siatce, ma być odgrodzeniem od sąsiadów żeby zachować troche intymności dla mieszkańców.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”