Warunki do postawienia garażu blaszanego.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Warunki do postawienia garażu blaszanego.

Post »

Witam! Postanowiliśmy na własnej posesji postawić garaż blaszany na wylewce cementowej 3mx5m, http://images03.olx.pl/ui/2/91/92/22378992_1.jpg służący mężowi jako warsztat.Mam pytania ,czy:
-Trzeba mieć pozwolenie?
-Trzeba to gdzieś zgłosić ,zarejestrować? Przed czy po postawieniu.
-może coś trzeba jeszcze zrobić ,aby później nie mieć kłopotów
-czy trzeba to opłacać?i w jakiej kwocie.
-jakie są konsekwencje gdybyśmy tego nigdzie nie zgłosili i nie mieli pozwolenia.
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jakie warunki dla garażu blaszanego?

Post »

Ignis niestety na garaż blaszak trzeba mieć pozwolenie. Musisz zgłosić się do UM lub UG tam gdzie mieszkasz do Wydziału Architektury i dokładnie ci wszystko powiedzą. Z tego co wiem, jeśli nie uzyskacie odpowiednich dokumentów - to jak będzie życzliwy sąsiad (niezależnie kiedy) - złosi do nadzoru budowalnego - wy dostaniecie nakaz rozbiórki i dołożą wam za to jeszcze karę pieniężną - to jest traktowane jak samowola budowlana. Mojego znajomego tak właśnie potraktowali i na dodatek jeszcze policja zrobiła z tego sprawę karną.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie warunki dla garażu blaszanego?

Post »

Dziękuje.Prawdę mówiąc byłam przekonana ,że nie trzeba ,bo jakby nie było nie jest on montowany do podłoża na stałe(jest przenośny).To niesprawiedliwe i niezrozumiałe :( .Można postawić sobie takie rożne "szopki"na różne rzeczy albo altanki i na tego rodzaju budowle pozwolenia nie trzeba.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jakie warunki dla garażu blaszanego?

Post »

Na szopki też trzeba. To zależy bodajże od wielkości :roll:
Jedynie na "wóz Drzymały" nie trzeba ;)
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Jakie warunki dla garażu blaszanego?

Post »

Z tego co się orientuję to dotyczy właśnie sposobu montowania do podłoża. Jeśli blaszak stoi na jakiś podpórkach - pozwolenia nie trzeba. Jeśli jest na stałe umocowany na jakimś ja wiem...fundamencie - pozwolenie trzeba. Ponadto zależy od jego wielkości .
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Jakie warunki dla garażu blaszanego?

Post »

Art. 29 prawa budowlanego wymienia, do czego nie trzeba mieć pozwolenia. Garaży tam nie ma... :twisted:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
qufel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 11 kwie 2009, o 20:39
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Jakie warunki dla garażu blaszanego?

Post »

bishop pisze:Art. 29 prawa budowlanego wymienia, do czego nie trzeba mieć pozwolenia. Garaży tam nie ma... :twisted:
Tarasu tez tam nie ma, czyli tez powinienem mieć zezwolenie??
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Jakie warunki dla garażu blaszanego?

Post »

Blaszak nie zawsze traktowany jest jak garaż. To tak, jak z drewnianymi domkami -nie wszystkie wymagają pozwolenia, ale część tak.

No cóż - tu już raczej trzeba się w urzędzie dowiedzieć.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bee
100p
100p
Posty: 190
Od: 12 sie 2008, o 07:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska/Piła

Re: Jakie warunki dla garażu blaszanego?

Post »

Na budowę garażu, wymagana jest tak zwana decyzja o warunkach zabudowy (w przypadku braku planu miejscowego) wydawana przez wydział Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego w urzędzie danej gminy lub miasta a później pozwolenie na budowę.
Na budowę 'szopek', wiatek itp. altan i obiektów gospodarczych na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25 m2 w miastach i do 35 m2 poza granicami miast oraz wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich, wymagane jest zgłoszenie w podobnym wydziale urzędu .
Budynki o większej powierzchni , wymagają pozwolenia na budowę.
W tej chwili niezależnie czy są połączone z gruntem czy w jakiś sposób nie są, czy są z blachy , kartonu czy drewna wymagają zgłoszenia albo decyzji i pozwolenia na budowę .
http://www.muratordom.pl/prawo-i-pienia ... 9_3363.htm

Inaczej nie można i jest to kwalifikowane jako samowola budowlana. W przypadku wszystkich budowanych budynków obowiązuje Prawo Budowlane i warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/0690.htm
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie warunki dla garażu blaszanego?

Post »

Dziękuje i wszystko jasne ......Nie wszystko !
Ocieplenie budynku na zewnątrz .Naprawa i malowanie elewacji :shock:
Otynkowanie budynku na zewnątrz :shock:
Wymiana instalacji c.o. :shock:
Wymiana grzejników :shock:
Ciekawe ile jest osób którzy są zgodnie z obowiązującymi przepisami, ... ? Od razu mówię, że jest to pytanie czysto retoryczne :)
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Jakie warunki dla garażu blaszanego?

Post »

--ocieplenie budynku - do 12 m wysokości zgłoszenie powyżej pozwolenie na budowe
-- naprawa i malowanie to konserwacja bieżąca - nic się nie zgłasza
-- otynkowanie - zależy czy z ociepleniem ?
-- same grzejniki wymiana - nie trzeba
-- wewnętrzna c.o - nie trzeba
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
katttie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 mar 2009, o 19:11

Re: Jakie warunki dla garażu blaszanego?

Post »

Ignis pisze:Ciekawe ile jest osób którzy są zgodnie z obowiązującymi przepisami, ... ? Od razu mówię, że jest to pytanie czysto retoryczne :)
Pomimo, że retoryczne...
Jak się dobrze rozejrzeć to samowola samowolę pogania, szczególnie w tzw. budownictwie indywidualnym. Powiatowi Inspektorzy Nadzoru Budowlanego niejednokrotnie celowo nie zauważają kolejnych samowoli - oni już po prostu nie wiedzą w co najpierw ręce włożyć...

Przy okazji - większość z obiektów, które na ogół po prostu wykonujemy, wymaga pozwolenia na budowę albo przynajmniej zgłoszenia. Dużo też zależy (niestety) od dobrej woli urzędnika oraz zastosowanej interpretacji przepisów prawa. Na wiele przypadków znajdziemy różne odpowiedzi, w zależności od tego pod który urząd "podlegamy".
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Jakie warunki dla garażu blaszanego?

Post »

I tu się z Kattie zgadzam - wszystko zależy od wymagań danego urzędu - dlatego lepiej tam wszystkiego się dowiedzieć... np. ja musiałam uzyskać zgodę na wycięcie orzecha włoskiego (wymagają bezwzględnie) chociaż to drzewo owocowe i w zasadzie nie powinno podlegać takim wymogom... pytałam, w innej gminie nie potrzeba składać wniosku na jego wycinkę !
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”