Rośliny egzotyczne z nasion Cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Basieńka
200p
200p
Posty: 409
Od: 1 mar 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja powrócę do tematu pierwotnego - pozostały mi 4 siewki kawy. Jeszcze nie zwiędły, ale też nasionka nie opadły i dalej stoją "w miejscu". Co ja mam z nimi zrobić?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Czekać, jak same sobie nie poradzą daj sobie spokój z wysiewaniem nasion i kup sobie sadzonki, nie są drogie. :wink:
Awatar użytkownika
Basieńka
200p
200p
Posty: 409
Od: 1 mar 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No chyba nic z nich nie będzie. Trochę starałam się te nasionka odłubać i są tam zielone listki, ale to tak mocno trzyma że niestety listki nie mają szans wyjść na świat. A same siewki też nie padły, więc co mam z nimi zrobić? Wyrzucić?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Czkać. :wink: Jak padną to wyrzucisz. :wink:
Awatar użytkownika
Basieńka
200p
200p
Posty: 409
Od: 1 mar 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Trochę pomogłam tym moim kawusiom, bo już patrzeć nie można, jak się męczyły w tych skorupkach. Nie robię sobie za wielkich nadziei, ale może....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta ziemia wygląda tam sucha, ale ja ją po zrobieniu fotek podlałam i dodatkowo te zielone zrosiłam wodą.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Będą żyć moim zdaniem. :wink:
Awatar użytkownika
Basieńka
200p
200p
Posty: 409
Od: 1 mar 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Chyba tak :D Liście się rozwarły, ciekawa jestem co z tego wyniknie. :)
Nicegarden
200p
200p
Posty: 289
Od: 5 sie 2009, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: U.K

Re: Nasiona kawy i bananowiec

Post »

Aktualizuje wygląd moich bananowców :wink:

Straciły po jednym listku , w miedzy czasie.

Obrazek

Obrazek

ten troszkę miał problemów ale już wypuszcza świeże listki

Obrazek

teraz czekam na te nowe 10 sztuk -wykiełkują czy nie,oto jest pytanie 8) :wink:

Obrazek
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

? Sokrates
Awatar użytkownika
aves
50p
50p
Posty: 63
Od: 31 paź 2007, o 20:57

Re: Nasiona kawy i bananowiec

Post »

ma ktoś doświadczenie z musellą lasiocarpą? Posiałem 2 14.10.09r (jedno zostawiłem na wszelki wypadek), po uprzednim namoczeniu wsadziłem je do ziemi z piaskiem i trzymam na dole lodówki. Już widać, jak te jasne plamki/znamiona (?) napęczniały...Posiałem (zostawiłem sobie po jednym na wszelki wypadek), też po namoczeniu jeszcze 4 musa ensete i 5 strelicji, ale ich oczywiście w lodówce nie trzymam. Ciekawe, co z tego wyjdzie...
"Warto żyć, warto śnić, warto kochać..."
...kwiaty
Nicegarden
200p
200p
Posty: 289
Od: 5 sie 2009, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: U.K

Re: Nasiona kawy i bananowiec

Post »

Aves ja Lasiocarpy w lodowce nie trzymałam i nie moczyłam ,bo..zwyczajnie nie wiedziałam o tym moczeniu-teraz już wiem i to zrobiłam,o tej lodowce to pierwsze słyszę.
Ja hoduje 3 sztuki Muselli od sierpnia tego roku(wysiew z nasion) ,poczytaj dobrze temacik i jeszcze ten

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=140

mnie bardzo informacje tu zawarte pomogły.Bananki wyrosły mi po 3 tygodniach wiec myślę ze dość szybko,życzę powodzenia :D
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

? Sokrates
Rakusm
50p
50p
Posty: 92
Od: 17 lis 2008, o 13:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Drzewo mydlane(Sapindus drummondii)

Post »

Witam wszystkich posiadam 2 drzewka Sapindus mukorossi wyhodowane z nasion teraz mają ok 40cm dolne liście usychają od końców i odpadają...?
Nigdzie nie ma warunków uprawy i nie wiem jak je uprawiać i czy zimować czy nie...?

Piszę z prośbą może ktoś ma lub wie jak uprawiać.Prosił bym o wszystkie informacje jakie możecie mi przekazać na ten temat :roll:
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z drzewkiem mydlanym nigdzie nie ma uprawy...?;/

Post »

Jakub . . . . .
Rakusm
50p
50p
Posty: 92
Od: 17 lis 2008, o 13:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Re: Problem z drzewkiem mydlanym nigdzie nie ma uprawy...?;/

Post »

nigdzie nie wyczytałem nic na temat zimowania a to mnie najbardziej interesuje w jakiej temperaturze i jak podlewać jeżeli w ogóle zimuje:)

Bo u moich 2 okazów zaczynają żółknąć schnąć i opadać liście i nie wiem co mam zrobić???
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”