Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu, wiem, że się powtarzam, ale fuksje masz cudowne ;:oj . Też jestem ciekawa, jak będziesz je zimować, ja po raz pierwszy zamierzam poprzycinać swoje.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Eryku - dziękuję. Nie, chyba pozwolę jej rosnąć wolno. Wtedy ładniej kwitnie. :)

Henryku - to prawda, zakochałam się w ich kwiatach. :) I mi Snow Burner bardzo przypadł do gustu, choć nie jest czysto biały, ani niebieskie. :D

Kasiu - tak, moje już od trzech tygodni na zimowisko. Wymusił to mój wyjazd - obawiałam się, że podczas mojej tygodniowej nieobecności przyjdą przymrozki, więc przed wyjazdem wszystko schowałam. Tak jak się domyśliłaś, przed przeniesieniem ich do pomieszczenia wszystko przycięłam. Oj, ciężko było te kwiaty ciachać, bardzo ciężko. Ale inaczej bym ich nawet nie pomieściła, bo mam dość małą przestrzeń przeznaczoną na doniczki w garażu.
Skoro masz szklarnię, to chyba mogą tam stać aż do momentu, gdy temperatura spadnie do zera (w szklarni). Ja dopiero drugi rok mam fuksje u siebie, więc nie mam jeszcze zbytnio doświadczenia.

Grażyno - dziękuję. Mam nadzieję, że dadzą radę zimową porą i na wiosnę odbiją. :)

Basiu - w zeszłym roku miałam 8 fuksji, wszystkie zimowały w garażu. Pomieszczenie jest ciemne, temperatura była w okoli 4-5 stopni. Przeżyły wszystkie. W tym roku mam ich o wiele więcej, do tego sporo sadzonek. Już są w tym samym pomieszczeniu. Boję się tylko, że teraz mają bardzo gęsto - oby się jakieś choróbsko nie przyplątało. Trzymam kciuki, aby znów dały radę. :)

Nadal sierpień, ale teraz inne roślinki.

Pelargonia 'Marbacka Tulpan' - niesamowicie pracowita roślinka. Kwitła niemal bez przerwy.
Obrazek

Pelargonia 'Appleblossom Rosebud". Zakwitła dopiero pod koniec sierpnia, ale jest przepiękna.
Obrazek

Obrazek

Azalie indyjskie. Zakwitły prawie wszystkie. Tu różowa.
Obrazek

A tu białe pomiędzy innymi roślinkami.
Obrazek

Uwierzycie, że to wciąż ten sam cyklamen, który kwitnie raz po raz? :)
Obrazek

Letnie kwitnienie Kamelii 'Nobilissima' - miała tylko jeden kwiat, ale jakże mnie to ucieszyło. :)
Obrazek

I jeszcze dwie odmiany fikusów, dostałam sadzonki od forumowej Selinki. Ten z jaśniejszymi plamkami na pierwszym planie to 'Eldorado', a ten zielono-zielony to 'Anastasia'.
Obrazek

I jeszcze dwa zdjęcia nie w porządku chronologicznym, bo z dzisiaj.

Patrzcie, co wyczynia mój grudnik. :D To ta sama roślinka, którą moja Córa dostała w grudniu 2017. Wtedy kwitł tak niezbyt spektakularnie. Przyznam się, że w ogóle nie zadbałam o niego, nie miałam nawet czasu go przesadzić, wciąż siedzi w sklepowej doniczce. Na wakacjach stał na zewnątrz, podlewał go deszcz. A czasem ja, jak sobie przypomniałam. Nadgryzły go nieco ślimaki.

Wniosłam go do domu razem z innymi krzaczorami, a tu dwa tygodnie później mam taki widok. Coś pięknego!
W rzeczywistości jest bardziej karminowy, ale zdjęcia robione są przy sztucznym świetle - za oknem mam tak szarą i paskudną jesień jak to tylko możliwe.
Obrazek

Zawsze jak patrzę na kwiaty grudników, to mam przed oczami rajskie ptaki.
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20136
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Dzisiaj spodobały mi się u Ciebie przede wszystkim azalie, te masz naprawdę śliczne. ;:333

Druga pozycja - pelargonie. ;:138

Trzecia pozostała dla dziwaka-grudnika, któremu jakoś śpieszno do kwitnienia. Chociaż listopad blisko, coraz bliżej a więc i grudzień (niby) za pasem. ;:204
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Asiu i znowu piękności pokazałaś.
Grudnik zaszalał moje dwa całe w pączkach ale to jeszcze z miesiąc nim zakwitną. Twój oprócz pięknych kwiatów ma też piękną osłonkę ;:63
Asiu dziękuję za wskazówki odnośnie fuksji, napisz proszę jrszcze tylko jak często je podlewasz.
Moje faktycznie jeszcze trochę postoją w tej szklarni tym bardziej że po niedzieli pokazuje mi że ma być 20 stopni.
Azalie też Ci pięknie kwitną a co zrobić żeby je zagęścić bo moje też mają kwiaty, ale są raczej takie drapakowate, może w sobotę uda mi się zdjęcia zrobić.
I jeszcze jedno pytanie odnośnie kamelii mam od wiosny 2 sztuki i jakbym mogła Cię poprosić o wskazówki co z nimi zimą zrobić?
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Henryku - dziękuję. Ja czekam na tą moją najstarszą, różową Azalię. W lecie nie kwitła, ale teraz ilość pąków jest bardzo obiecująca. Pewnie zakwitnie nie wcześniej niż w grudniu.

Kasiu - fuksje na razie podlewam tak co tydzień-półtora. Zaglądam tam do nich, jak przeschną, to kapnę im wody. Jak zrobi się zimniej, to pewnie będę rzadziej podlewała. W zeszłym roku wypadało mniej więcej co 3 tygodnie.
Azalie tnę po kwitnieniu. I to dosyć drastycznie. Wyglądają jak oskubane przez jakiś czas, ale potem w lecie zagęszczają się pięknie. Przez pierwsze dwa lata wypuszczały mi takie długie "baty". Teraz, jak ładnie się rozkrzewiły to już rosną bardziej równomiernie.
Kamelie chowam, gdy temperatura spada poniżej 5 stopni w nocy i trzymam w domu. Stoją przy północnym oknie, z daleka od źródeł ciepła. Mają tam zwykle około 17-18 stopni (u mnie w domu jest raczej chłodnawo, nie grzejemy za bardzo). Najstarsza zimowała tak już 4 zimy i jak na razie daje radę. :)

Wzięłam się za zgrywanie zdjęć z września i października i... takowe nie istnieją. Sama byłam w szoku. ;:202 W ogólnym życiowym rozgardiaszu brakło czasu na dokumentacje krzaczorów. Mam dosłownie jedną fotkę - mojego największego Fikusa. Zrobiłam zdjęcie przed schowaniem go do domu, bo stwierdziłam, że potem nie będę jak miała zrobić jednolitego tła. :wink:

Żeby więc nieco urozmaicić pokażę Wam jego zdjęcie z momentu, gdy do mnie przyjechał w listopadzie 2014 roku:
Obrazek

I zdjęcie obecne:
Obrazek

Muszę sfotografować pozostałe fikusy, straszne niedopatrzenie...
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Asiu, pewnie, że straszne ;:oj Rób zdjęcia, moje w tym tygodniu też przywędrowały do domu. Aż dwa :wink: i chyba bez zrzucania liści się nie obejdzie.
Pozdrawiam - Justyna
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Asiu dziękuję za informacje, a fikus niesamowicie si? zmienił przez te 4 lata. Pięknie teraz wygląda. :shock:
Asiu czyli jak mam na strychu jakieś 15-16 stopni to dla kamelii będzie ok
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20136
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Zmiana zdecydowanie na lepsze, fikus wygląda doskonale! ;:138
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Uwierzyć trudno,żeby z takiej sierotki można było zrobić takie ładne,zdrowe drzewko bonsai- ;:433
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Justyno - zrobię. Jak tylko znajdę chwilę. U mnie też fikusy zrzucają liście. Ciemno i ponuro się zrobiło, nie służy im to.

Kasiu - a masz tam okno? Bo w ciemnym pomieszczeniu mogą nie dać rady.

Henryku - dziękuję. :)

Arkadiuszu - to nie drzewko, tylko drzewo! Przeniesienie tej doniczki to nie lada wyzwanie...

Grudnik zwariował. Już go prawie nie widać spod kwiatów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wow! Takie kwitnienie to naprawdę coś, grudnik to piękna roślina, moja babcia ma takie wieloletnie okazy, aż wezmę sobie od nich sadzonki. Jak myślisz, jeśli mi się ukorzeni to jest szansa żeby zakwitł jeszcze w tym roku?
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękny fikus ;:167 Cudo zrobiłaś z tej bidulki :)
I jak mocno kwitnie grudnik :)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20136
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Szlumbergera (Grudnik) jako że to kaktus więc piękny i robi wrażenie! ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”