Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ładne i dobrze rokujące rośliny ze ślicznymi kwiatami. Szczególnie spodobała mi się Azalia indyjska. ;:333
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Asiu piękne rośliny pokazałaś. Roboctwa nie zazdroszczę, nie dość że ciemnica na dworze co nie wpływa korzystnie na rozwój roślin to jeszcze to wstrętne robactwo atakuje.
Kamelia bardzo mi się podoba czy to teraz jest jej czas kwitnienia? Azalie też u mnie właśnie kwitną ale kamelia nawet tycich pączków nie ma :(
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Pięknie i w końcu kolorowo, bo to co za oknem jest to tylko dobija. I jeszcze to robactwo ;:222 mam nadzieję że już je na 100% pokonałaś. ;:215
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Smutno słyszeć o inwazji robali i innych problemach, ale mam nadzieję że teraz już wszystko będzie dobrze ;:196
Piękne kwitnienia prezentujesz, oby było ich jak najwięcej ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Azalia i kamelia piękne ;:138 , zawsze podziwiałam Twoją umiejętność " obsługi" tych roślin.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Kamelia,azalia pięknie kwitnące a zdrowo rosnącego mango tylko pozazdrościć ;:138
Pozdrawiam i szampańskiego Sylwestra życzę :wit ;:23
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Henryku - dziękuję. :)

Kasiu - moje kamelie kwitną zwykle na przełomie grudnia/stycznia. Ale pąki mają już w październiku/listopadzie, gdy wnoszę je do domu. Choć w tym roku 'Nobilissima' kwitła także w lecie (aż jednym kwiatkiem :wink:).

Marto - niestety, nadal pojawiają się tu i tam. Wciąż toczę wojnę.

Natalio - uciążliwe to robactwo, panoszy się co chwilę, no ale co zrobić. Tępię i nic więcej mi nie pozostaje. :wink:

Basiu, Arkadiuszu - dziękuję. :)

Wszystkim Wam życzę dużo zdrowia i radości w Nowym Roku! Oby był lepszy od tego, który nam się dziś kończy.

W ostatni dzień roku rozkwitł kwiat Kamelii 'Brushfield Yellow'. :) Zdjęcia robione ziemniakiem, ale nie ma to większego znaczenia, gdyż za oknem jest tak szaro, ponuro i okropnie, że nawet najlepszy aparat tego nie poprawi... :wink:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Kamelia Brushfield Yellow ładna chociaż fotki robione są przy słabym świetle. O tej porze roku każde kwiatuszki robią wrażenie. ;:333

Życzę udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku! ;:23
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Asiu gratuluje pięknego kwiatu na kamelii, moje chyba szykują się do puszczenia nowych liści :;230
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękny kwiat i piękne błyszczące listeczki kamelii Brushfield Yellow'. Jak dotąd udawało mi się obronić przed kupnem kamelii, ale ostatnio mało brakowało, a kupiłabym, oczywiście pod wpływem Twojego wątku :) .
Awatar użytkownika
Karolina_Cz
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 sty 2019, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brwinów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Witam serdecznie,
Piękne rośliny, szczególnie grudnik mnie zachwyca. O ile lubię tę roślinę, o tyle nie mam do niej ręki i żyje u mnie sinusoidalnie - raz lepiej raz gorzej. A najładniej kwitnie zazwyczaj na wielkanoc, bynajmniej nie w grudniu ;)
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Henryku - dziękuję.

Kasiu - no to dobrze. :) Puszczą nowe gałązki, zakwitną za rok. :)

Basiu - ja umywam rączki! :heja

Karolino - witaj w moim wątku. :) A może to kaktus wielkanocny? On kwitnie w tym terminie. :)

Teraz do kwitnienia bierze się Azaliowe drzewko.
Obrazek

Obrazek

Fikusy powoli zaczynają odbijać po tej okropnej, ciemnej zimie. Z tarcznikami nadal walczę - znajduję robactwo to tu, to tam. Początkiem tygodnia zastosowałam kolejną porcję pałeczek doglebowych. Działają, ale potrzebują dużo czasu, aby zwalczyć inwazję. Ile daję radę - ściągam ręcznie. Choć na 'Natashkach' jest ot iście syzyfowa robota. Serce mi się kraje, jak patrzę na te wyłysiałe i pousychane gałązki. Sezon tarasowy był doskonały w tym roku, wniosłam do domu przepiękne, zielone i gęste rośliny, a teraz mam takie coś. Wiem, że sobie poradzą i nabiorą zieleni, ale mimo to jest mi bardzo smutno.
Obrazek

Fikusy F. microcarpa zniosły to najgorzej. Większość gałęzi jest całkiem łysa. Ale nie poddają się, wszędzie pojawiają się nowe pąki. Dadzą radę. Ale żal patrzeć na te biedactwa. :(
Obrazek

Poprzedni kwiat Kamelii 'Brushfield Yellow' przekwitł, wczoraj rozwinął się drugi. Ten jest skierowany do okna, więc rozłożył się zdecydowanie ładniej.
Obrazek

Listki mango zmieniają kolor.
Obrazek

Rzut na "dżunglę". Duże zielone liście na froncie to avokado. Też wypuściło nowe listki. I duży fikus Benjamina. Najdziwniejsze jest to, że zwykle on o tej porze roku był niemal łysy - zawsze najgorzej znosił zimy. A w tym roku odpukać jako jedyny trzyma się dzielnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wszystkie rośliny pokazane jak na tą porę roku wyglądają lepiej niż dobrze. Azalia i Kamelia wiodą prym, oczywiście. ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”