Nadciśnienie tętnicze

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

;:333 jestem za kawą świeżo mieloną w rozsądnych ilościach o stałych porach. ;:40 Faktycznie obniża ciśnienie.
Zwykła Nestlle u mnie podnosi ciśnienie. Nie Kujawski jest problemem tylko mix tłuszczy wepchnięte w różne produkty. Nawet gorąca woda ich nie rozpuszcza. Kiedyś mega oczy ;:oj zrobiłam jak chciałam umyć słoik po kremie Nut..... Nalałam wodę do słoika i włożyłam do podgrzania do mikrofali. Jakież było moje zdziwienie , że tłuszcz się nie rozpuścił. Czym my zapychamy jelita. Potem zdziwienie, że nie wchłaniamy potrzebnych nam substancji odżywczych ;:131
karion
500p
500p
Posty: 550
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Ja to w ciągu dnia odliczam czas do drugiej kawy ;) . Kawa 2 miesiące max od wypalenia i świeżo mielimy. Z drippera lub kawiarki klasycznej. Tak przygotowana kawa smakuje i jest zdrowa.
Jest teraz tyle nut smakowych i aromatów, stopni wypalania, rejonu zbiorów i wysokości ,że każdy dobierze coś pod siebie. Ja lubię urozmaicać i raz na jakiś czas eksperymenty w postaci innych ziaren.

Od kiedy usunąłem węgle proste lub spróbowałem je drastycznie ograniczyć i wywaliłem olej typu kujawski. Wyniki cholesterol ciśnienie wszystko mi się poprawiło.
Oliwę to często jak nie mam czasu to piję prosto z gwinta by uzupełnić na szybko kcal i nie chodzić z pustym brzuchem. Nie wyobrażam sobie tego samego z innego tłuszczu poddanego rafinacji. Taki tłuszcz jest bezwartościowy.
karion
500p
500p
Posty: 550
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Dobrą oliwę idzie poznać po smaku mam na myśli tutaj taką bardziej wyjątkową od tych pospolitych z Hiszpani. Nie raz kupowałem na Bałkanach lub we Włoszech i porównywałem z miejscowych tłoczni, bezpośrednio od gospodarzy z ich własnych gajów oliwnych(zbierali i jechali z tym do tłoczni) czy ze sklepu. Duża różnica może wynikać ze świeżości zwłaszcza jeśli oliwa jest świeża po zbiorach z wczesnej jesieni. Ja nie byłem na jesieni , ale brat mi przywiózł i jest bombowa w smaku. Włoskie są ostrzejsze lekko gryzące z nutą pikaną czasem jakiś owoc? a bałkańskie łagodne tłuściejsze niekiedy z posmakiem orzechowym.
Oliwki nie są wymagające i nie trzeba ich niczym specjalnie traktować.
Myślę, że jak sprzedają extra virgine to rzeczywiście tak jest. Różnica w cenie wynika z prymitywniejszych odmian , plenniejszych i mniej ciekawych smakowo. Zazwyczaj są to mieszanki różnych oliwek.
Największe obawy mam zawsze do upraw hiszpańskich ,ale zdarzy mi się z takiej skorzystać. Dobre Włoskie np monini dop potrafi kosztować 2 lub 3 razy tyle co Hiszpańska. Jest lepsza , ale przy sporym spożyciu moim zdaniem nie warta tej różnicy dopłaty. Jako dodatek do potraw ta ich wyjątkowość jest ukryta co innego pita bezpośrednio. Makłowicz pewnie poczułby różnice w daniu. 5 lat temu monini dop toskana czy umbria była do kupienia po 25zł-27zł a teraz ok.50zł ;:oj Rzeczywiście była różnica w jakości wyczuwalna.

No i oliwa dobra na serducho i nadciśnienie. ;:108
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Ile trzeba zjeść oliwek by dostarczyć równowartość 2 łyżek oliwy ( tyle trzeba
dziennie wypić oliwy ) ?
Awatar użytkownika
kiperwin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 15 lip 2015, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Sól trzeba ograniczyć i nie jest to takie trudne. Tak samo z cukrem. Kiedyś dużo słodziłem i jadłem słodyczy. Dzisiaj nie słodzę, nie jem słodyczy, ciast oraz prawie wcale nie solę. Efekt jest taki, że kupione wędliny, wędzone ryby i inne produkty są dla mnie bardzo słone. Ja przyjechał dziadek z babcią i ugotowałem ziemniaki bez soli, to wołali o sól. Tak samo z cukrem, np. jabłka, marchewka są dla mnie teraz bardzo słodkie. Trzeba zacząć stopniowo od zmniejszać ilość cukru aż do zera, a sól ograniczyć do minimum.
Rano na czczo picie czystej wody, może być z dodatkiem cytryny, na śniadanie płatki owsiane zalane wrzącą wodą (nie gotować) z dodatkiem borówek i jabłka. Przy ciśnieniu ważna jest też aktywność fizyczna, nie musi być forsowna, wystarczą spacery, rower.
🍒
karion
500p
500p
Posty: 550
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

anulab pisze: 20 sty 2023, o 09:28 Ile trzeba zjeść oliwek by dostarczyć równowartość 2 łyżek oliwy ( tyle trzeba
dziennie wypić oliwy ) ?

100g to 20ml +- . Istotna jest też pogoda,odmiana i forma w jakiej będą degustowane. Te 20ml na 100g to świeże oliwki które jadą do tłoczni.

Kupnych oliwek które są łatwo dostępne u nas raczej bym tak nie przeliczał. Proponowałbym zostać przy oleju.
kiperwin pisze: 16 mar 2023, o 11:57 Sól trzeba ograniczyć i nie jest to takie trudne.
, na śniadanie płatki owsiane zalane wrzącą wodą (nie gotować) z dodatkiem borówek i jabłka.
Sól stosuje kłodawska co w niej złego/szkodliwe uwzględniając niestosowanie innych produktów gdzie jest nadużywana ta sól tańsza? Masz na myśli , żeby całkowicie zrezygnować czy nie nadużywać?
Wędliny sklepowe to wiadomo , nie uwzględniałbym tego w jadłospisie.
Płatki kupne kiedyś jadłem, ale poczytałem trochę i stwierdziłem , że mogę bez nich żyć.

Przy nadciśnieniu warto sprawdzić ile mamy potasu w diecie i ile powinno być. Podobnie magnez.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Wyczytałam , że 7 oliwek powinno się dziennie zjadać. To nie w przeliczeniu na oliwę .
A co takiego jest złego w przetworzonych oliwkach ? Czytam , że poddawane fermentacji
to według mnie dobrze .
Płatki są zdrowe i warto je jeść . Dla zbilansowania dodaję jajko i owoce jagodowe , można
dodać masła orzechowego , kakao , jabłko .
Wrócę do picia oliwy , dla mnie niesmaczna i się zmuszam . W potrawach też nie lubie , chyba że trochę
do sałatek .
Robię pastę do chleba - zmiażdżony czosnek , oliwa , pasta pomidorowa . Da się zjeść . :wink:
karion
500p
500p
Posty: 550
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Kiedyś oliwy czystej też nie lubiłem, ale można się do niej przekonać. Potrafią się bardzo różnić smakiem włoskie zaznaczaj są wyraźne ostre piekące a bałkańskie lekkie łagodne bardziej gęste wchodzące w nuty migdałowe orzechowe. Ja zazwyczaj się decyduje na hiszpańską ,bo najtańsza a smakowo no cóż. U mnie w domu idzie 2l oliwy miesięcznie.
Płatki owsiane mogą być zdrowe , ale te lepiej wybierać te z upraw organicznych, chyba ,że coś się zmieniło w ciągu 2-3 lat.
Mogła byś podać nazwę producenta lub skąd masz takie oliwki o których napisałaś ? Czy one są tylko fermentowane czy coś jeszcze mają w składzie? czy masz na myśli te dostępne w słoikach w zalewie? Ja używam czasem oliwek kalamata athina tych ze słoika,inne mi nie podchodzą ,ale nie traktowałbym bym ich tak jak oliwy w sensie zdrowotnym.

Skład: oliwki Kalamata, woda, sól, ocet spirytusowy.
Produkt pasteryzowany.

Może ci podpasuje bruschetta? w sezonie jak pomidory będą i spróbujesz.

-4pomidory w kostke
-1 duży ząbek czosnku mała kostka
-pół małej czerwonej cebuli mała kostka
-Bazylia - pół koszyczka sklepowego blendować z pół szklanki oliwy
-sól , pieprz
-wymieszać
-na grzanki
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Fajny przepis , dzięki , zapisałam .
Oliwki kupuję w Kauflandzie na wagę . Nie mam pojęcia jakiej są jakości .
Ostatnio robię owsiankę zamiast na płatkach na otrębach owsianych , podobno lepsze .
Piję na ciśnienie herbatę z hibiskusa .
Muszę się do oliwy przekonać . 2 l. to sporo , ja też pewnie tyle zużywam , ale co z tego skoro w większości
na niej tylko smażę . ;:222
Awatar użytkownika
kiperwin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 15 lip 2015, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

anulab pisze: 27 mar 2023, o 06:34 Wyczytałam , że 7 oliwek powinno się dziennie zjadać. To nie w przeliczeniu na oliwę .
A co takiego jest złego w przetworzonych oliwkach ? Czytam , że poddawane fermentacji
to według mnie dobrze .
Płatki są zdrowe i warto je jeść . Dla zbilansowania dodaję jajko i owoce jagodowe , można
dodać masła orzechowego , kakao , jabłko .
Wrócę do picia oliwy , dla mnie niesmaczna i się zmuszam . W potrawach też nie lubie , chyba że trochę
do sałatek .
Robię pastę do chleba - zmiażdżony czosnek , oliwa , pasta pomidorowa . Da się zjeść . :wink:
A olej rydzowy z pieczywem jest dobry?
🍒
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Pamiętam ranking olejów ze względu na omega3 to był nawet lepiej oceniany niż lniany .
Skusiłam się i jak dla mnie smakuje tak jak się nazywa jak worek lniany , posmak ziemny .
Zrobiłam z nim śledzie i zdecydowanie zjadliwsze z lnianym .
karion
500p
500p
Posty: 550
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Lniany kiedyś piłem , ale uznałem ,że bardziej wartościowe o3 jest z w rybim dha epa a w lniany zdaje się ala. Dlatego odpuściłem lniany , bo tylko podbija koszty i zdecydowałem się na tran i oliwę. Nie mniej jeśli niema tu większych ograniczeń $ to na pewno warto, tylko szybko wypić po otwarciu i patrzeć na datę w lnianym ,bo się szybko utlenia.
Najlepiej było by spożywać 50% tłuszczu rybiego względem pozostałych, ale przy mojej konsumpcji tlustych serów to trudne do wykonania.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Przypomniało mi się , że ze względu na ciśnienie stosuję do solenia sól potasową . To znaczy zwykłą sól mieszam
z potasową .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”