Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42120
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

No nie jak Lisica do mnie zawitała to muszę od razu odpowiedzieć ;:306
Piszesz człowiek orkiestra? ale na szczęście jestem jednej orkiestrze wierna i dzięki temu daję radę. My tu na FO w większości tak gramy, nie bywasz na wyspie takich jak ja jest wiele! nie czuję się jakaś oryginalna ;:185
Bob Dylan cóż nie będę się rozwodzić, bo nie znam angielskiego na tyle żeby docenić jego teksty, a ktoś mądry napisał że wszyscy Ci którzy się dziwią to tekstów nie znają, znają tylko barda. To tak jak Anglik oceniałby naszego ...nie nawet nie Karczmarskiego, bo on śpiewał wiele cudzych tekstów ale nie wiem czy znasz, kiedyś słuchałam takiego Kołakowskiego :wink: może Gintrowskiego, ale to nie ta półka :D No rozpisałam się :lol: widzisz wszystko przez to, że dawno Cię nie było ;:168

Kasiu lenistwo u ogrodników nie jest wskazane, trzeba utrzymać tempo ;:306 Tak narcyzowe pole powinnam mieć w awatarku ;:196 ale nie nie lubię jednostajności ;:306
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu, nie znam tych polskich artystów, uwielbiam Dylana, ale najbardziej zdumiało mnie to, że szacowne (i chyba nieco zmurszałe) grono Komisji Noblowskiej uznało twórcę nie niszowego, o którym nikt do momentu nagrody nie słyszał, tylko kogoś z kręgu sztuki popularnej, żeby nie powiedzieć masowej. To największa demokratyzacja Nobla w literaturze, jaką znam ;:333

Nie czujesz się wyjątkowa, ale jesteś! ;:197 Inaczej nie byłabyś tu INSTYTUCJĄ ;:306

P.S. Czy w awatarku masz jakiś nowy jesienny kapelusz?
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42120
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Lisico no to czekamy na wręczenie, bo na razie coś nie wychodzi ;:306 Cóż :!: Noble bywają dyskusyjne jak wszystkie nagrody. To trudne przyznać komuś takie wyróżnienie, nie uważasz?
Zawstydzasz mnie :oops:
Kapelusz to mój stary kapelusz kiedy jeszcze byłam damą ;:306 więc czekam jak nabierze patyny i będzie wyglądał jak kapelusz starego kowboja...trochę brudny, trochę tłusty ;:306 ;:306 a na razie świetnie spisuje się podczas padającego deszczu :D
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witaj Marysiu,nie może i mnie zabraknąć w tym wiejskim ogrodzie po sezonie,rozsiadam się pod orzechem i nikt mnie nie ruszy Obrazek,pozdrawiamObrazek
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Najlepiej nocą tu zajrzeć , jest cisza i można spokojnie nie potrącając nikogo przejść przez cały ogród.. ;:65
Słyszę tykanie zegara i ciemność za oknem a okna zaklejone folią co sprawia mi wielką radość :heja
Nareszcie ocieplają mam blok, tyle lat czekania i będzie cieplej, zwykła przyziemna rzecz a tak cieszy ;:215
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Rankiem też tu dosyć cicho, pewnie Marysia robi swój rutynowy kurs do pierzastych i poluje na słoneczko. :D
Co do terminu ocieplania, to nie wiem,co będzie lepsze, u mnie mają ocieplać na wiosnę, nie wiem, czy życzyć sobie, by przyszła ona jak najpóźniej, bym mogła wyprodukować rozsady, czy już teraz zamieścić ogłoszenie ;
" parapety wynajmę". :;230
Czy próbował ktoś wysiewać heliotropki z zebranych nasion, trzeba je stratyfikować?

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2258
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Moment nieobecności i wątek odleciał :wit
Marysiu wspominki lata , cudne podsumowanie, właściwie patrząc do tyłu nie był najgorszy, nawet pogodowo, roślinki rosły , kwitły i owocowały deszcz padał tylko zal ze już koniec sezonu.
No ,ze kurek będzie więcej to się spodziewałam :lol: skoro zal aby w garnku skończyły.
Muszę coś zaplanować aby szaliczek zobaczyć na żywo, może w przyszłym roku ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42120
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witam w nowym dniu!

Martusiu pod orzechem trochę wilgotno i chłodno, ale jest to miejsce najprzyjemniejsze w czasie upałów. Dziękuję Ci że jesteś ;:196

Irenko rzeczywiście rano jest spokojniej, bo wieczór zawsze jest ruchliwy na FO :D O to bardzo długo czekałaś, ja miałam krakowski blok ocieplany chyba 20 lat temu, no może ciut mniej :D Jak widziałam to już parę lat temu był drugi raz malowany. Po ociepleniu korzyścią było wyłączenie grzejników prawie w całym domu, bo tak było cieplej i za tym szły spore oszczędności finansowe ;:215 Czego i Tobie życzę, bo będą środki na inne przyjemności ;:168

Irenko o rany Ty bez rozsad ;:oj nie wyobrażam sobie ;:185 Niech ocieplają od maja :D
Heliotropy z nasion od Lucynki siałyśmy rok temu i nic nam nie wyszło, Lucyna posiała jeszcze raz (chyba swoje nasiona) i wtedy wykiełkowały. Może tu zajrzy to opisze jak to było. Kiedyś wysiewałam kupowane według https://zojeczka.wordpress.com/2011/08/ ... ruwianski/ .
Tak Irenko kurs wykonany, ale słońca nie ma i o tyle krócej byłam w ogrodzie :uszy

Julciu taki wymóg trzeba co jakiś czas zmienić ścieżkę ;:168
Lato było przyjazne, ale wiosna jakoś nie chciała przyjść. Masz rację nie ma co narzekać. Pewnie z pierzastymi jest jak z ogrodem ma być jedna dwie grządki, a kończy się na tym że nie ma gdzie nawet trawki wetknąć ;:306
Planuj Julciu, bo będzie mi bardzo miło gościć Cię i zapewniam Cię że atrakcji jest sporo i potem chce się wracać oczywiście do Krakowa ;:196

Na dzień dobry taka historia ptasia :D

Obrazek

Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Dobrego dnia!
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Jaka wspaniała historia ptasia ;:138 no i co sobie te ptaszęta pomyślały, szczególnie wróbelek kiedy dyskutował do tej żabci, a ona mu na to nic, po prostu nic ;:306
Witaj Marysiu w mglisty, zupełnie mglisty poranek ;:202
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Melduję się i ja. Podsumowanie przypomniało nam cały kończący się już sezon ogrodowy. Zdjęcia jak zwykle świetne. 25 kurek, oj to już poważna hodowla, co oznacza mnóstwo pracy. Chyba przed zimą trzeba by zmniejszyć trochę pogłowie:?:
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7834
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu fajnie uchwyciłaś zachowanie ptaszka ;:215
Tobie też zimowy odpoczynek się przyda bo narobiłaś i nadenerwowałaś się bardzo . ;:168
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42120
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witaj Iwonko taki ten wróbelek jakiś inny? nie wiem może młody i piórka ma inne


Obrazek

Na początku wyglądało jakby prosił żaby żeby się odwróciła, bo chce wziąć prysznic ;:306 A na koniec i sikorka dołączyła do gapiów ;:306

Lidziu będzie trudno zmniejszyć pogłowie, ale trzeba będzie ;:131 tym bardziej że wśród młodzieży (12 szt.) połowa to kogutki . Jeszcze trochę małe, ale już podskakiewicze ;:306
Miło mi że zdjęcia Ci się podobają ;:168

Alu na pewno organizm odpocznie, ale nie lubię siedzenia w domu. Już teraz wieczory są dłuższe i siedzenia więcej ;:131
Jednak co my możemy lubić nie lubić zima przyjdzie i już, a jak będzie śnieg to będzie odśnieżanie :tan
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7834
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu ,a ja może wyciągnę szydełko lub igłę do haftowania .Śnieg mógłby spaść to było fajnie
Pozdrawiam Alicja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”