Moje storczyki-Perła

ODPOWIEDZ
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

dziękuję Jovanko za podpowiedź, z całą pewnością ten artykuł zaciekawi wiele osób. Dotarłam do niego dzisiaj z rana, ale nie z tej strony. Uznałam, że jest bardzo cenny, z wieloma uwagami, których nawet w książkach nie znajdę. Nie mogłam wydrukować go ze strony, więc skierowałam prośbę bezpośrednio do autora. Teraz dzięki niemu ( tu jeszcze raz dziękuję ) mam już całość pięknie wydrukowaną.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Perło :P - niezależnie, że obecnie dorażnie materiał przerabiałaś- i tak wiedza pozostanie. W razie potrzeby , będzie w pliku /czyt.głowa :P /i nie wiadomo ,
czy kiedyś nie będzie sposobem na życie.
Troszkę jest zbieżne z moim zawodem , a do tego storczyki.... więc zainteresowanie gotowe.
Zazwyczaj korzystam ze stron i opracowań obcojęzycznych.
Ubożutko w tym zakresie teoretycznej u nas ,albo...nie wiadomo :wink: gdzie szukać.

A...co do linkowanego opracowania:
Cieszę się , ze materiał *trafia * w zainteresowania.To już nasza kuchnia domowa, przydatna bardziej niż teoria,
Wczoraj w * swiecie orchidei *skomentowałam w tym stylu swoją opinię .
Z przyjemnością i .. z dużym aplauzem , podkreśliłam przydatność i wyczerpującą treść tam zawartą.

Uważam, ze wiedzy nigdy dosyć i ...dobre rozwiązania zawsze trzeba upowszechniać,promować.
Wiele osób pewno skorzysta z tej wiedzy, stąd zdecydowałam o upowszechnieniu.

Miłe słowa za ten czyn ;:17 są wyrazem aprobaty dla mnie .Dziękuję

pozdrawiam J ;:59 OVANKA
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Stronkę przeglądnęłam :shock: . Chyba raczej się nie zdecyduję :( .
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Nezko nigdy nie mów nigdy ! Nie wiadomo jak daleko sięga nasz bakcyl. Może w tej chwili wydaje się nam to zbyt skoplikowane, ale za jakiś czas, kto wie ? Dla mnie jest coś fascynującego w zajmowaniu się takimi maleństwami, podglądaniu jak rosną pod naszą opieką. Patrzeniu jak z takiego maleństwa wyrasta cudowny kwiat, ach romarzyłam się.
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

No dobra :lol: , w końcu kiedyś zarzekałam się, że nie będę miała storczyków w domu, bo są za trudne w uprawie.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dodam jeszcze małą uwagę na szybko- materiał jest podany w celach informacyjnych.
Jest to konieczność ,siewki bywają już w sprzedaży , jest przywożony materiał okazjonalnie z wycieczek itp... czyli może być prawie żywioł :P

Teraz ,po przeczytaniu , juz wiemy ,czym się to je. ;:36
Będzie łatwiej, dla Tych , co już mają :D

Inaczej *ma się* sprawa z planami i decyzją o takiej uprawie
- odradzam Wszystkim z niewielkim zasobem wiedzy o storczykach.
.


Wcześniej czy póżniej , występują problemy, które nie sa mozliwe lub są b.trudne ,do usunięcia ,
Są pewne koleje w rozwoju pasji, budowania kolekcji i dobrze to wychodzi gdy stopniujemy sobie trudność.

Tematowi temu przeznaczę osobne , specjalne miejsce. Wkrótce.

Pozdrawiam J ;:76 VANKA
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Post »

Zobaczcie co dziś sfotografowałam
Obrazek
:D
Obrazek
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

A co to jest za storczyk ;:138
Wiem, że nie dla mnie hodowla od siewki, jestem zbyt niecierpliwa, Mam jedno keiki i codziennie patrzę, czy urosło i wypatrzyłam dziś nowy trzeci listek ;:128
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Post »

Witaj, ja także nie mam cierpliwosci aby hodowac storczyki od siewki. Te 3 które mam to czysty przypadek:) wiec skorzystałam. Ten storczyk to Coleogyne cristata- pieknie pachną te kwiatki jak się rozwiną
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

szkoda, że zapachu nie można poczuć przez internet ;:109
czy to taki biały z żółtym środkiem, bo jeśli to ten, który znalazłam w google to śliczny jest ;:215
w czerwcu w Gdańsku ma być wystawa storczyków, mam nadzieję, że nic nie stanie mi w tych dniach na przeszkodzie by tam jechać, bo juź nie mogę się doczekać
za za trzy maleństwa trzymam ogromne kciuki ;:87
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Post »

Wczoraj przejeżdżałam obok Obi no i nie mogłam tam nie wejść choć na chwilkę:) Ale opłacało się.. Sami zobaczcie. I od razu mam pytanko- kupiłam pierwszą Catleye- jak powinnam się nią opiekować??
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

O matko! Perlo! Prawdziwe szaleństwo. Oniemiałam. To ile ich kupiłaś? :shock: :shock: :shock:
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Post »

Wszystkie kupione w Obi w Olsztynie. Dodam ze zostało ich tam jeszcze co najmniej 4 razy więcej:) Wszystkie w tej samej cenie. Epidendrum były w sumie w 3 kolorach:) Ale wzięłam tylko różowe bo w domku mam żółte.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”