Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Chcesz ręczne nożyce do żywopołotu? Nie polecam żadnych, bo sam tak kiedyś próbowałem i to jest naprawdę ciążka robota. Lepiej kupić najlżejsze elektryczne lub nowe/używane spalinowe jak nie ma prądu w pobliżu.

A wracając do nożyc to mam nożyce fiskarsa do przycinania bukszpanów i zdecydowanie polecam. Niestety nie pamiętam jaki to model, ale wyglądają praktycznie identycznie jak model hs22.
bendkos
200p
200p
Posty: 328
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Napisałem żywopłot ale w tej chwili chwili myślę, że na wyrost. Mam parę bukszpanów, jeden większy cis, tzn. mama ma ponieważ chciała aby kupić jej coś trochę lepszego niż allegrowe najtańsze. Mam też nożyce elektryczne co prawda z marketu ale dają radę na zimę nawet nimi maliny wycinam przy ziemi. Oprócz tego potrzebuje tez nożyc bo około 500m od domu mam mini szkółkę iglaków w gruncie i czasami trzeba wyciąć trawę zwłaszcza zeszłoroczna stwardniałą a wykaszarką mogę je co najwyżej poucinać. Wyrywanie ręczne albo obcinanie nożem to straszna harówa.
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
raxon
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 11 kwie 2019, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Ręczne nożyce to są dobre żeby 2 tuje przyciąć. Ja sobie posadziłem żywopłot za 41m ale dosadzę jeszcze z 35m po drugiej stronie działki (41m brabanta i ok 35 szmaragdu). Mam nadzieję że uda się to opędzić nożycami na akumulator. Uznałem że takie będa dobre bo nie ma kabla, lekkie i ciche. Spalinowe odpadają bo drogie, głośne, z silnikiem spalinowym to ciągle coś, a to świeca a to paliwo trzeba rozrobić albo przewód paliwowy się rozleci. Rodzice mają te podstawowe nożyce ze stihla i są spoko ale aku wbudowane ale jako takie domowe sa git. Miałem w rekach tez huske ale profesjonalny model z 2 aku. MEGA sprzęt ale to za drogie do domu. Jako że kiedyś kupiłem podkaszarke macalister z aku 2Ah w bardzo niskiej cenie (promocja w UK) to dokupiłem lekko używane nożyce tej samej firmy ale bez aku za hmmm 70zł. Ciekawe na ile metrów żywopłotu wystarczy taka bateria, ale coś czuję że trzeba będzie drugą dokupić żeby nie strzyc żywopłotu przez tydzień :D
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Witam. Co sądzicie o ręcznych nożycach do przycinania żywopłotu marki Wolf Garten (modele HS-W, HS-TL) ? Czy ktoś używał ?
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Forumowicze!
Ma ktoś z Was doświadczenie z akumulatorowymi nożycami Bosch AHS 35-15 ? Dużych wymagań nie mamy, parę tui i kilka małych drzewek iglastych + "zwykłe" krzewy typu krzewuszki, kolkwicje itp.

1) Daje to radę?
2) Ile trzyma akumulator? Warto od razu kupować zapasowy?
3) Te 35cm wystarcza do formowania/przycinania, czy żałujecie wyboru i wybralibyście coś dłuższego?
4) Radzi sobie z grubszymi gałązkami, czy się przycina?
5) Ogólne plusy minusy

Trochę podejrzliwie patrzymy na jego dane techniczne. Wygląda "zabawkowo", a pracuje z częstotliwością 2400 /min , podczas gdy np większe Makity 1350 /min, czy Stiga 1400. Sugerować się tym w ogóle?

Szukamy czegoś akumulatorowego, raczej poręcznego, +/- 500zł (z baterią i ładowarką). Póki co celujemy w Boscha, ewentualnie tańsze YATO YT-85100, lub Black&Decker GTC18452PC, ale ten nie ma litowo jonowej baterii.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Na youtube można znaleźć kilka filmików z tym modelem Boscha, więc sam oceń jak to działa. W jednym z filmików osoba prezentująca mówiła o 40 minutach pracy, ale ta bateryjka jest naprawdę mała, więc nie wiem czy to prawda. Z mojego widzenia, jako osoby użytkującej nożyce spalinowe, to ten bosch to jest jednak zabaweczka do dosłownie kilku krzaczków i na pewno nie nadaje się do długich i wysokich żywopłotów.
Davi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 17 maja 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Sekator do żywopłotów co ważniejsze moc czy prędkość skokowa?

Post »

Mam pytanie czym się kierować przy wyborze bardzo dobrych nożyc spalinowych w moim przypadku do przycinania 10 letni thuji (chce przyciąć tak z 20 cm). Kierować się mocą silnika czy prędkość skokową?

Zastanawiam się nad tymi:
- (silnik 800W, ale prędkość skowa 1500)
- (silnik 700W, ale prędkość skokowa 3400)


Zmoderowałam,proszę poznać regulamin forum/Karo
witiaw
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 19 sie 2010, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Szukam opini o nożycach do trawy, żywopłotu WORX WG801E.
Ewentualnie jakie nozyce byście polecili ?.

Koncert życzeń
- długi czas pracy na baterii
- niska waga
- Bateria min 18v - jakos nie mam przekonania do baterii 10,8 i mniej
- bezawaryjnosc
Makita ze wzgledu na cene odpada
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Ja właśnie kupiłem Makitę w tym roku do bukszpanów i mogę zdecydowanie polecić. Zgadzam się, że to urządzenie jest mega drogie, ale za to bateria (3Ah, 18V) wymiata i prędzej Ci ręka odpadnie niż ta bateria. Można oczywiście kupić baterie o mniejszej lub większej pojemności, ale ja jestem zadowolony z 3Ah. Tak dla porównania to miałem kiedyś takie tanie "coś" firmy Grizzly i to się nie nadawało do niczego, a już na pewno nie do cięcia bukszpanów (bardzo słaba moc, bateria 3.6V wytrzymywała może 15-20 minut). Testowałem też Boscha 7.2V pożyczonego od teścia i moc też była zdecydowanie za słaba. Myślałem też o zakupie stihla, ale tamta bateria jest dedykowana tylko do tego urządzenia a w przypadku Makity można przekładać baterie do wielu innych urządzeń. Są też tańsze zamienniki baterii do Makity, ale o tych nie mogę się na razie wypowiedzieć.

P.s. na youtube jest nożyc o które pytasz: https://www.youtube.com/watch?v=oCpwuX-n0rs
raxon
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 11 kwie 2019, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Jakiś czas temu kupiłem w promocji podkaszarke macallister 18V z bateria i ładowarka. Na aledrogo dokupiłem nożyce pasujące do baterii jako "używane z UK" na wygląd to chyba nigdy nie działały albo ktoś z raz użył. Dałem za nie 80zł z wysyłką i są spoko. Na baterii działają długo a że nożyce wykonują ruch posuwisto zwrotny to drgają są więc cały dzień bym nimi nie chciał pracować a na baterii całkiem dużo da się zrobić. Ja jestem bardzo zadowolony bo działają a cena była niska. Rodzice maja stihla na baterie tego za 500zł i jest spoko ale ma krótsze ostrze, jest nieco lżejsze i chyba ciut mocniejsze ale macallister, ale daje rade ze starymi thujami bez problemu :D Jak ktoś ma już wkrętarke z makity ryobi czy czegokolwiek to można kupić nożyce bez baterii.

Nie chce reklamowac ale widzę na aledrogo są takie nożyce z ładowarką za 170zł. Polecam. W zimie dokupisz sobie podkaszarkę bez baterii za 20 zł (za tyle były sprzedawane używki tylko trzeba szukać) i za 2 stówki będzie komplet:)

Ogólnie polecam zimę na takie zakupy. Sam wylicytowałem na ebayu te nożyce nowe z boscha 2 w 1 na aku 4V (taka zabawka) za całe 90zł a nowe nowe w sklepie z 300 ;:215
witiaw
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 19 sie 2010, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Rodzice maja stihla na baterie tego za 500zł i jest spoko
Jak dlugo dziala na jednym ladowaniu ? orientujesz sie ?
P.s. na youtube jest nożyc o które pytasz: https://www.youtube.com/watch?v=oCpwuX-n0rs
Dzięki, przydatny filmik
Testowałem też Boscha 7.2V pożyczonego od teścia i moc też była zdecydowanie za słaba
A jak z czasem pracy na 1 ladowaniu ?
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Nie znam czasu działania tego Boscha 7.2V na jednym ładowaniu, bo po krótkim teście zrezygnowałem i oddałem. Szybciej było to zrobić ręcznymi nożycami i z tego co wiem teściu też nie używa tych nożyc tylko używa ręcznych do bukszpanów (ma też elektryczne długie do innych roślin).
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Rok temu pytałem Was o Bosch AHS 35-15. Kupiliśmy go wtedy. Wygląda zabawkowo, ale kurcze daje radę. Odchudzaliśmy kilkumetrowe thuje, formowaliśmy kule, przycinaliśmy żywopłot, również z żywotników i nie było zadyszki. Wiadomo, że przytnie się na jakichś grubszych badylach, ale chyba nie do tego jest stworzony. Bateria starcza na jakieś 30-40 minut. Fajne lekkie nożyce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”