Hortensja kosmata (H.aspera) 'Macrophylla'

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
jacek s
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 6 lip 2008, o 09:24
Lokalizacja: warszawa

Post »

Witam.Wycinam tylko zeschnięte kwiatostany i,jedynie w tamtym roku po majowych przymrozkach skróciłem zmarznięte pędy.Pozd.Jacek Obrazek
Pozdrawiam
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Jacku. . . to kosmaciątko. . . no, rewelacja!!! :P
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Jacku, h. kosmata jest śliczna.
Muszę moją przesadzić w cieniste miejsce, bo obecne chyba jej nie służy.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Oczywiście hortensje piękne Jacku :) :) :)
jacek szybowski pisze:Wycinam tylko zeschnięte kwiatostany i,jedynie w tamtym roku po majowych przymrozkach skróciłem zmarznięte pędy.
Może nie potrzebnie ją skróciłeś po przemarznięciu,może się zbytnio pospieszyłeś?
Ja byłam zdruzgotana po wejściu rankiem do ogrodu i zobaczeniu wielu swoich krzewów ... ale nie cięłam "asperki" zostawiłam ją w spokoju i oczywiście zakwitła.

A wyglądała 30. 04.2007 tak:
Obrazek

A potem "dostała po pędach "jeszcze raz w maju - nie mam fotki ,
poobrywałam te zniszczone liście a ona zakwitła normalnie ... więc może nie ma co sie spieszyć z jej cięciem
choć trudno patrzeć na ten smutny obrazek.
Poza tym ja swojej nie okrywam ,nigdy nie była okryta .

:lol:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Spróbuję odświeżyć ten wątek, gdyż dawno nikt do niego nie zaglądał.
Pod oknami mojego bloku rośnie taka hortensja około 5 lat. Od momentu posadzenia jej, nikt więcej o nią nie dbał. Została posadzona w kącie stosunkowo zacisznym, od północnej strony bloku. Nie jest przycinana, okrywana, okopywana, nawet nie są usuwane przekwitłe kwiatostany. Sama nie wiedziałam kto zacz. Dopiero niedawno śledząc wątek hortensjowy odkryłam, że jest to właśnie hortensja kosmata. Obrazek
Tak wygląda w dniu dzisiejszym. Ma ponad 2 m wysokości. Kwiaty zaczynają się rozwijać. Zdążyłam zrobić zdjęcie, gdyż wracając z działki stwierdziłam, że nudzące się dzieci już część kwiatów zdążyły pozrywać i porozrzucały koło krzewów, gdyż koło siebie rośnie ich trzy sztuki.
Pokazuję te krzewy, gdyż prześledziłam cały wątek i różne doświadczenia ma wiele osób mające u siebie te rośliny. Prawda, że Wrocław jest w ciepłej strefie, ale w ubiegłoroczną zimę z mrozami 25o wiele roślin powymarzało również we Wrocławiu. Te hortensje wytrzymały takie temperatury.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Tak wyglada moja 3-letnia hortensja

Zdjęcie zostało usunięte z hostingu.
bab...


Kupiłam ją na allegro, dostałam 2 patyczki długości 10 cm :evil: . Rosła w słońcu, ale jesienią 2008 r przesadziłam w inne miejsce (od wschodu). Ma teraz słonko do ok godziny 12, potem jest cień. Dałam do dołka obornika, torfu, trochę kory przekompostowanej. Wiosną były tylko 4 patyki, teraz ma kilka gałązek więcej, ale ogólnie słabo rosnie, liście są jasne. Co robię zle, że ona nie chce u mnie rosnąć? Nie kwitła jeszcze ani razu :(
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Może ta hortensja nie lubi żeby o nią dbać. :lol: U mnie pod blokiem rośnie w tragicznej ziemi, nie widziała nigdy obornika, słońce zagląda tu do godz. 9 - 9,30, gdyż później zasłania wysoki blok będący w kształcie litery L, więc praktycznie rośnie w całkowitym cieniu.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

MałaRybka pisze:Co robię zle, że ona nie chce u mnie rosnąć? Nie kwitła jeszcze ani razu :(
Mi się wydaje, że ona jest po prostu za mała jeszcze. Ja mniej więcej taką jak na Twoim zdjęciu kupiłem, miała 4 ładne patyki w tamtym roku i pojawił się 1 (jeden) kwiat, trochę urosła w ubiegłym roku ale niespecjalnie. Za to w tym roku to normalnie horror (opisywałem to w temacie hortensjowym) jakieś 2m średnicy, 1,5 wysokości i całkiem sporo kwiatów choć niestety rozmieszczonych po bokach u dołu przez co nie jest zbyt fotogeniczna. . . tym niemniej niedługo postaram się wkleić przynajmniej jej fragmenty.
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Chwaściku, jeśli przez tę hortensję przeżywasz horror, to możemy sie zamienić ;). Chyba masz lepsza rękę do tego kwiata niż ja.
Spodziewałam się, że w trzecim roku ta hortensja w końcu się za siebie weźmie i odsłoni swoja krasę.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Zachowanie mojej "asperki" jest co najmniej dziwne...
Poszła w zaparte i urosła do wysokości ok 160 cm i wypuściła zaledwie - jeden- pąk kwiatowy.
Nie widać było wiosennych oznak przemarznięcia więc co jej się stało ????
Postanowiła odpocząć???? :P


Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
pyzia
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 maja 2009, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prawie ;-) Poznań
Kontakt:

Post »

Witam Was serdecznie i melduję, że dzięki kilkukrotnej lekturze tego wątku "napaliłam się" i dziś w końcu nabyłam hortensję, która Wygląda jak te Wasze, ale nazywa się "Hydrangea Teller Nizza wit" :shock: :shock: :shock: . Tylko taka była w moim centrum ogrodniczym, środek ma niebieski a kwiatki białe. Mam Was za speców - może coś wiecie na temat tego gatunku lub pokrewnego bo google nic mi nie pokazały sensownego w języku, który rozumiem?...
Będę zobowiązana za jakąkolwiek podpowiedź (szczególnie odnośnie jej wzrostu i pokroju) ;:180
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wygląda na to,że nic nie wiemy o tej odmianie hortensji :)
Może pokaż nam zdjęcie Twojej?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Chwaściku, możesz pokazać zdjęcie swojej hortensji?
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”