Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku przepiękne zwartnice pokazujesz. Zdjęcia jak zwykle mistrzoskie. ;:215
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej Kasiu :wit
Cieszę,że znowu zawitałaś do mnie ;:138 Witam Cię o nocnej porze i bardzo dziękuję za odwiedziny w moim wątku ;:196
i za bardzo miły post.
Miło mi,że podobają Ci się zdjęcia moich zielonych podopiecznych jak i same zwartnice,które nieco leniuchowaly w zeszłoroczne i tegoroczne święta i zakwitły z opóźnieniem ;:145
Pozdrawiam Cię serdecznie I życzę spokojnej nocy ;:19
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zwartnice są przepiękne!! Ta czerwona z opóznieniem to świetny pomysł miała bo teraz w tych szarych dniach dostarcza jakby podwójnego uroku :D
Nigdy nie dało mi się wyhodowac kwiatów i skonczyłam tą przygodę z nimi... bo liscie jak u palmy.. i to wszystko, z roku na rok. Dlatego tak zachwycam sie twoimi pięknosciami :D .
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Ładniejsze są takie krótsze zwartnice. Myślę, że to sprawa tego, że masz u siebie więcej dla nich światła, a te moje się wyciągają do słoneczka nawet na metr. Teraz poczekałam z nimi trochę, dopiero dzisiaj je przeniosłam z zimnego do pokoju. Ustawiłam je w innym miejscu, jestem ciekawa czy też się tak wyciągną jak zwykle. Plany były na święta jak wiesz, ale wiedziałam, że mam wyjazd na Sylwestra więc szkoda mi by było tego widoku tak pięknie kwitnącego kwiatu. No i dopiero teraz niech rusza do kwitnienia. :D
Piękne dekoracje z tymi Twoimi Zwartnicami, jak co roku ;:215
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Przepięknie zakwitły Hippeastrum, wspaniale się prezentują w eleganckich wazonach ;:138 świąteczne dekoracje ożywione tak pięknymi kwiatami dają super klimat i cieszą oczy ;:215
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zawsze zapewniasz Arku swoim roślinom taką oprawę, że wszystkie wyglądają świetnie. Bardzo sobie cenię walor estetyczny nasadzeń w ogrodzie, jak również kolekcji kwiatów domowych. Pozdrawiam serdecznie. :D
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Was :wit
Igo
Miło czytać to co piszesz dziękuję za odwiedziny i b.miły post.Jeżeli chce się aby te same zakwitały z roku na rok to trzeba je odpowiednio "pędzić".W praktyce jednak bywa z nimi różnie albo zakwitną albo nie i wyrasta z nich sam "szczypior".Najlepiej jest zatem kupić w listopadzie nowe cebule posadzić do ziemi a kiedy wyrosną pędy kwiatowe wyjąć z ziemi, wymyć ich korzenie w letniej wodzie i przesadzić - jak w moim przypadku do mchu torfowca/ spagnum w ozdobnym naczyniu szklanym.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Beo
Zgadza się, ja stawiam swoje na parapecie.Co prawda od strony wschodniej ale światła nawet w zimie mają wystarczająco.Pocieszylaś mnie pisząc:krótsze -czyli moje są ładniejsze ale tych 75cm u "spóźnialskiej"wydawało mi się za dużo ale to kwestia gustu?Dziękuję za odwiedziny i b.sympatyczny post.Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

Aileen
Cieszę się,że podobają Ci się moje hippeastra i dekoracje świąteczne. Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po nich miły i sympatyczny post. Pozdrawiam :wit i zapraszam ponownie.

Wandziu
Miło mi bardzo,że zawitałaś do mojego wątku.Bardzo dziękuję za przemiły w treści post i odwiedziny.Serdecznie pozdrawiam i zapraszam ponownie.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Olu- Justynko- Kasiu - Igo - Beo - Lidio - Wandziu

Pozdrawiam Was Forumowiczów i Gości :wit .Dziękuję za bardzo miłe posty ;:196 i zapraszam ponownie do mego wątku ;:180

W dzisiejszym poście:
Pamiątka z kolejnego czternastodniowego pobytu na Wyspach Kanaryjskich-Grubosz ognisty
- Crassula capitella'Campfire'

Jak do tej pory a przed nami jeszcze tydzień pobytu,Grubosz jest moją własnością.Mam jednak nadzieję,że doleci wraz ze mną do domu tak jak w zeszłym roku dotarła korona cierniowa?
Grubosz 'Campfire' /ognisko/,pochodzi z Afryki Południowej.
Prezentuje się bardzo ciekawie i wydaje mi się,że są to dwa odrosty?Jak będzie się sprawował w domu,okaże się na miejscu.Obawiam się,że mimo zabezpieczenia grubosza przed wstrząsami w walizce jego liście mogą ulec uszkodzeniu?Dlatego zrobiłem mu sesję zdjęciową ad hoc tu w Maspalomas.

Na pierwszym zdjęciu nasz ośrodek wypoczynkowy-EO Resort Maspalomas.

Obrazek

Na kolejnych 'Campfire' w pełnej krasie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za ewentualne niedoróbki przepraszam Wszystkich ale post opracowałem i
wysyłam z tel.komórkowego.Zapraszam do odwiedzin.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Ładna roślinka. O ośrodku cóż zero oryginalności.. wolę miejsca choć ciut historyczne.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Olu
Miło,że podoba Ci się moja roślinka i mnie się podoba dlatego chcę ją zawieźć do domu.

Ją wolę miejsca więcej niż "ciut historyczne "ale w przypadku kiedy wybieram się w czasie urlopu tylko i wyłącznie na zwiedzanie kraju docelowego.
Na wyspy wyjeżdżamy aby przede wszystkim wypocząć i korzystać ze słońca w środku zimy.Wkleiłem tylko jedno zdjęcie naszego ośrodka wypoczynkowego,który jako kompleks bardzo nam się podoba,jest bardzo funkcjonalny,ciekawie usytuowany i prezentuje się bardzo ładnie-pełna estetyka!
Kilka pozostałych zdjęć zamierzam wkleić do wątku podróżniczego by w wątku roślinnym pozostawić miejsce roślinom.Ponieważ wg Ciebie:"Ośrodek to zero oryginalności " robię wyjątek i wklejam kilka jego zdjęć a może choć odrobinę zmienisz zdanie a oglądając zdjęcia dokładniej dostrzeżesz wieżyczki na dachach, które są elementem architektury mauretańskiej.
Dziękuję za odwiedziny i post.Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Każdy szuka czegoś innego podczas wyjazdu, każdy lubi coś innego :wink:
Na pewno ten ośrodek prezentuje się po prostu bardzo kolorowo na zdjęciach - co dla mnie jest jego zaletą :) Także mi się podoba :)

No a co do tego grubosza... rewelacja :) Po prostu rewelacyjna kolorystyka. Pierwszy raz widzę tę odmianę choć gatunek raczej już gdzieś na zdjęciach pewnie widziałem :) Trzymam kciuki za jego uprawę :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Karolu :wit

Wybacz,że odpisuję dopiero teraz na Twój post ale po powrocie z Kanarów nie mogłem na miejscu ogarnąć wszystkiego naraz i każdego z osobna. Nawarstwiło się nieco obowiązków pod naszą nieobecność i doszły inne życiowe sprawy.
Czytasz w moich myślach bo ja jako pierwszy miałem odwiedzić Twój wątek.Tymczasem ubiegłeś mnie i jako pierwszy zawitałeś do mego wątku. Dzięki za odwiedziny i bardzo sympatyczny post ;:180.Grubosz doleciał do domu cały i bez jakiegokolwiek uszczerbku i utracie na urodzie. Jak na razie ma się dobrze,można powiedzieć,że zaaklimatyzował się w naszych warunkach.
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hmmmmmż - no cóż, znowu mi się podoba na Twoim wyjeździe na Kanary.
Ten niebieski kolor jest niesamowity, piękny.
I ten grubosz, ach. Piękna kolejna pamiątka.
Moja Zwartnica czekała na Twój przyjazd. Lada dzień zakwitnie. Pierwszy raz w tym roku mam ją na wschodzie, od samego początku jak jest w domku. ale na ciemnym wschodzie. Na razie kwiat ma ciutkę niższy ale zobaczę jak zakwitnie czy nie wybije znowu. Bo liście poszły mocno w górę, jak zwykle. Ale narzekać na nią się nie da, to piękne rośliny.
Pozdrawiam serdecznie ;:3
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”