Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Cię, Aniu :wit

Miło Cię gościć znowu w moim wątku bo od ostatnich odwiedzin minęło trochę czasu.
Bardzo dziękuję i za odwiedziny i niezwykle sympatyczny post.Pozdrawiam serdecznie Ciebie,Forumowiczów i Gości i zapraszam ponownie do odwiedzin w moim wątku.

W dzisiejszym poście hiacynty w wodzie.

Zdecydowałem tym razem o eksperymencie jakim jest hodowla hiacyntów w wodzie w kolbach szklanych a dokładniej cebul roślin kolorowych o miłym zapachu ale przeznaczonych do hodowli w ogrodzie.Hodowla ta udała się po części bo z dwóch różowych hiacyntów zakwitł tylko jeden,drugi owszem zakwitł ale kwiatostan był karłowaty dlatego nie uwieczniałem go na zdjęciach.Wniosek z tego wypływa taki,że do tej hodowli powinno się przeznaczyć cebule hiacyntów specjalnie pędzonych.
Poniżej dwa z trzech,które mają kwiatostany mniej okazałe jakie miałem w latach poprzednich.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Poniżej zdjęcia hiacyntów z kwiatostanami i zdrowym ich ukorzenieniem.Ich zapach nie był tak intensywny jak ostatnio ale mimo to po pokoju rozchodziła się jego miła woń.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Zapraszam do kolejnych odwiedzin
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne i już nawet poczułam :D ich cudowny wiosenny zapach :roll: Ale długie mają korzenie. A to malenstwo w białej cebuli (od spodu) nie oderwałeś? Dodawałeś jakiegoś nawozu do wody? Chłodziłeś je przed wsadzeniem do wody? Ile tyg zajęło im zakwitnięcie?
Moje hiacynty są podzielone;część jest jeszcze chłodzona a druga część już w ziemi i wystawia już kły...są na zimnym parapecie i maja troche słonka więc je nie okrywam, mam nadzieje że się nie wyciągną.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Cię Igo :wit
Miło,że znów zawitałaś do mego wątku-serdecznie Cię witam i bardzo dziękuję za bardzo sympatyczny post ;:196
Cebule Igo leżały w zamkniętej altanie więc automatycznie się chłodziły-hippeastra chłodzę w lodówce!
Nie odrywałem maleństwa bo nie było ukorzenione a poza tym cebula chorowała i mimo zabezpieczenia jej węglem medycznym wydała rachityczny kwiatostan.Nawoziłem nawozem uniwersalnym tylko raz.Kwitnienie trwało niecałe dwa tygodnie.
Ich ukorzenianie nie przebiegało równolegle
i wydawało mi się,że nie zakwitną ale jednak.To tyle.Przypomnę był to eksperyment z cebulkami do gruntu.Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie.Miłego wieczoru życzę.

Tutaj jest część 4.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”