Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Dołączam do klubu rozmnażania róż :D Próbowałam ukorzenienia,siania z nasion,kulkowania i....nic nie wyyszło :roll: Ale tak jak i ty nie rezygnuję z doświadczeń bo to mnie bawi...
Ty zawsze takie piękności pokazujesz, że aż są zachętą do działania.... ;:215
Grubosz ognisty jest taki niezwykły i piękny; pewnie kolor zmienia się pod wpływem promieni słonecznych. Im ich więcej dociera do rośliny tym jej wybarwienie staje się intensywniejsze. Co potwierdza fakt jak zareagował po przyjedzie do pochmurnej w sezonie jesienno-zimowym naszej ojczyzny. Latem będziesz miał zapewne płonący busz :D
Gasteria Duval i Aloes mitriformis pięknie rosną! Ja już zdążyłam wykonczyć kilka aloesów albo przelewając zimą albo zapominając o nich latem. Najlepiej rosły mi w gruncie ale niestety wykonczyłam je zabierając do domu na zime... Już jest z powrotem zapisany na liscie zakupowej na wiosnę
Życzę zdrowia i zapału do ''zielonej działalnosci" oraz sukcesów w postaci pięknych kwitnących okazów aby cieszyły twoje i... nasze oczy! ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Wszystkich :wit
Z okazji pięknej i puszysto-białej zimy dzisiaj ode mnie krótki post przerywnik z odrobiną kolorów.

Święta jeszcze za pasem ale moje hippeastra nie mogą się ich doczekać i jedno z czterech zaczęło już kwitnąć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Pozostałe trzy jeszcze w wersji roboczej,dwa z nich lada dzień zaczną kwitnąć,natomiast na to trzecie w misie trzeba będzie poczekać dłużej.
To w misie i trzecie od lewej to zeszłoroczne pędzone przeze mnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Wszystkich i życzę miłego wieczoru.

08 grudnia 2023roku

W dniu Św.Mikołaja zakwitło dwoma kwiatami czerwone hipperastrum.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Wszystkich i zapraszam do odwiedzin :wit


10.12.2023.

Igo witaj w klubie rozmnażania róż :wit

Ubawiłem się treścią Twojego postu co nie miara ;:306 Zaimponowałaś mi swoim dużym poczuciem humoru ;:63 ,ponoć mnie też go nie brakuje.No i o to chodzi,żeby się nie zrażać niepowodzeniami i podchodzić do nich z uśmiechem i próbować dalej aż do skutku!Mój grubosz ognisty istotnie co prawda ładnie się rozrósł ale jego ogniste barwy zanikły.Trzeba mieć nadzieję,jak sama piszesz,ze skoro tylko słońce zagości na niebie na stałe,to przywróci mu jego pierwotne barwy.
Co do aloesów to jedne z pozornie łatwych w hodowli sukulentów.W praktyce jednakże bywa inaczej.Lubią stanowiska nasłonecznione ale z chwilą gdy na takich są usadowione wymagają częstszego podlewania ale umiarkowanego,tzn.,że nie należy ich przelewać.Nie zapominajmy jednak o ich nawożeniu,ja robię to od lutego do końca października nawożąc je raz na dwa tygodnie.Dziękuję bardzo za komplementy odnośnie mojego sposobu hodowli roślin,które zachęcają Was do ich kontynuowania.Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego niedzielnego wieczoru.
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arkadiuszu wspaniale wyeksponowałeś to hippeastrum. Robi niesamowitą robotę w tym szklanym kielichu, cudna przedświąteczna ozdoba.
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Magdziu :wit

O ile się nie mylę to mam zaszczyt gościć Cię w moim wątku po raz wtóry?,z czego bardzo się cieszę i jest mi z tego powodu
bardzo miło.Dziękuję bardzo za miłe słowa odnośnie cytuję: "wspaniałego usytuowania mojego hippeastrum w szklanym kielichu".Cieszę się,że jak sama piszesz jest ono bardzo dekoracyjne-dziękuję bardzo.Umieszczanie świątecznych hippeastrów w szklanych naczyniach to już u mnie coroczna tradycja,zmieniają się jedynie naczynia szklane bo mają to do siebie,że łatwo się tłuką.Co prawda nie tak często bo po dziewięciu,dziesięciu latach ale jednak.W tym roku tak się złożyło,że sadzone w podłożu a potem w naczyniu szklanym w torfowcu w tym samym terminie,tym razem zakwitły wyjątkowo wcześniej bo pierwsze na Św.Mikołaja,kolejne rozwinęło już dwa kwiaty,trzecie zakwitnie za dwa lub trzy dni.Ostatnie czwarte w szklanej misie nieco później.Spieszą się jak gdyby wiedziały,że na stole wigilijnym trzeba zrobić miejsce na stroik świąteczny i wigilijne potrawy :D Pojawiając się w tym roku dużo wcześniej w moim wątku są jak gdyby zachętą do przystrajania stołów
świątecznych i wprowadzania Wszystkich w kolorowy świąteczny nastrój.Tym świątecznym akcentem kończę mój post,pozdrawiam Cię Magdziu bardzo serdecznie i miłego niedzielnego wieczoru życzę.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wnętrze swojego mieszkania masz Arku dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Nawet serwetki współgrają z rozwijającym się hippeastrum. Gratuluję - już chyba po raz kolejny, ale nieustająco - poczucia estetyki :D
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Wandziu :wit

Miło mi bardzo,że Mistrzyni Ceremonii we własnej osobie zawitała znów do mojego wątku ;:138
Bardzo dziękuję za kolejne,jakże miłe i niezwykle sympatyczne komplementy pod moim adresem ;:196
Wandziu roooosnę :D ale na szczęście nie należę do tych,którym woda sodowa uderza do głowy ;:185,nie ma chyba jednakże takich,którzy komplementów nie lubią a zatem jeszcze raz bardzo a bardzo Ci dziękuję za uznanie.
Przyznaję się,że mam poczucie estetyki tylko szkoda,że nie mają go niektórzy w naszym domu :oops:
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Jesteś Arku jak zwykle bardzo sympatyczny i ujmujący w swoich wypowiedziach i każdego gościa traktujesz z szacunkiem i przychylnością. Także życzę Ci spędzenia miłych chwil w tym pięknym otoczeniu. :D
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wandziu

Serdeczne dzięki za kolejne komplementy i ekspresową reakcję na mój post.Samych radosnych chwil Ci życzę w ten przedświąteczny czas ;:196
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Przepiękne hiperastrum; cieszy oczy oraz śliczna aranżacja!!! Bardzo przedświąteczny nastrój!! ;:215 ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Cię Igo :wit

Bardzo dziękuję za sympatyczne słowa pod adresem mojego hippeastrum i przedświątecznego nastroju w moim domu ;:196

Witam Wszystkich bardzo serdecznie w przedświątecznym tygodniu.Święta za pasem bo już za niecałe dwa dni.Nawiązując jeszcze raz do przedświątecznego nastroju chciałem wrócić do moich hippeastrów,które hoduję od siódmego listopada.Otóż dwa z nich,które już przekwitły a zdobiły w międzyczasie nasze mieszkanie,wypuściły kolejne pędy bo okazało się,że są dwupędowe-to te z cebul kupionych w tym roku.W międzyczasie zakwitło czwarte hippeastrum-jedno z dwóch z zeszłego roku pędzone przeze mnie z pozytywnym skutkiem i zdobi nasz stół i zdobić go będzie we święta-kwiaty dwa z czterech rozwinęły się przedwczoraj.Sympatyczny zbieg okoliczności bo wydawało się,że na święta nie będzie kwitnącego hippeastrum.W międzyczasie będą wspomniane wcześniej dwupędowe i być może ich kwiaty dotrwają do Nowego Roku?Zdjęcia poniżej-zapraszam.

Uwaga!Nie wyświetlają się wszystkie zdjęcia-awaria Fotosika.Wystarczy kliknąć na napis Obrazek by je zobaczyć! (Albo odświeżyć stronę. Iwona)

Pierwsze z lewej i trzecie wyhodowane z cebul tegorocznych-dwupędowe będą kwitnąć lada dzień.
W środku zeszłoroczne pędzone przeze mnie miało aż sześć kwiatów.

Obrazek

Ujęcie wszystkich trzech w jedno-3 in 1.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czwarte hippeastrum osadziłem w szklanej misie aby zmieścić je z bocznymi młodymi już dwuletnimi odrostami.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poniżej zdjęcia kwitnących powtórnie hippeastrów.

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Wszystkich jeszcze raz i zapraszam do mojego wątku :wit

P.S.Życzenia świąteczne dla Wszystkich w dziale:Personalne wątki i życzenia....
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Dziękuję, Iwonko za podpowiedź - pomogło odświeżenie strony ;:215

Arkadius - jak co roku cudnie prezentujesz te swoje hippeastrum. Kompozycje i ich zdjęcia - śliczne!
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Beatko :wit

Bardzo dziękuję za odwiedziny w moim wątku za bardzo sympatyczny post jak i za komplementy pod adresem moich hippeastrów i moim ;:196 Pozdrawiam bardzo serdecznie Ciebie,Forumowiczów i Gości życząc jeszcze raz samych radosnych chwil w Nowym Roku.Zapraszam do kolejnych odwiedzin.

W dzisiejszym poście ciąg dalszy kwitnień moich świątecznych hippeastrów.

Jak już wspomniałem w moim poprzednim poście dwa z nich były z 2022 roku pędzone przeze mnie a to jasno-różowy i różowo-czerwony.Ten pierwszy zakwitł aż sześcioma kwiatami,drugi pięcioma to ciekawostka.Być może ponowne przesadzenie do podkładu z ziemi,kokosa i perlitu oraz regularne podlewanie i nawożenie aż do sierpnia tak je odżywiło,że potrafiły zakwitnąć prawie,że podwójną ilością kwiatów???Dwa ostatnie,które zakwitły ponownie na Nowy Rok kupione w grudniu minionego roku okazały się być dwupędowymi i aktualnie jeszcze kwitną trzema kwiatami-zdjęcia poniżej.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Zapraszam do odwiedzin :wit
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Arkadiuszu , masz przepięknie urządzone wnętrze . Podziwiam Twój wystrój . Na zdjęciach masz przepięknie urządzony dom . Ja mam częściowo wykończone poddasze ale brakuje mi takie coś żeby było ładnie jak u Ciebie . Poza tym 2 dzieciaków na pokładzie , można zapomnieć o ustawianiu kwiatów poza parapetami .
Pozdrawiam Anna
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”